Σέριφος Σέριφος ή Σίφνος;

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Μα σου είπα το όνομα!
Μαστροκάλου Μαρία.
Φωτογραφίες δεν έχει στο ιντερνετ αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι πεντακάθαρα (και εγώ είμαι απόλυτη εως και παράξενη στο θέμα καθαριότητα) και σε πολύ καλό σημείο του Αρτεμώνα
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι
πήρα τηλ στην κυρία που μου είπες αλλά είναι γεμάτη για τις μέρες
που θέλω.
θα πάμε στο camping 5 άτομα αλλά επειδή οι 2 τρώνε κόλλημα
με τις σκηνές
θέλουν να μείνουν σε δωμάτιο.
αν έχει κανείς κανένα δωμάτιο κοντά στο camping σε καλή τιμή
να μου προτείνει θα του ήμουν ευγνώμων.:roll:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι
πήρα τηλ στην κυρία που μου είπες αλλά είναι γεμάτη για τις μέρες
που θέλω.
θα πάμε στο camping 5 άτομα αλλά επειδή οι 2 τρώνε κόλλημα
με τις σκηνές
θέλουν να μείνουν σε δωμάτιο.
αν έχει κανείς κανένα δωμάτιο κοντά στο camping σε καλή τιμή
να μου προτείνει θα του ήμουν ευγνώμων.:roll:
Αν μιλάμε για Σέριφο, τον περασμένο Σεπτέμβρη έμεινα σε δωμάτιο του κάμπινγκ και επειδή είμασταν μεγάλη παρέα μπόρεσα και είδα τουλάχιστον 5 διαφορετικά δωμάτια. Το ένα καλύτερο από το άλλο. Λόγω εποχής μας έδωσε πολύ καλή τιμή. 30 ΕΥΡΩ το δίκλινο χωρίς πρωινό. Πάντως τα δωμάτιά του λένε πολλά. Πάρε τηλέφωνο ή μπες εδώ http://www.coralli.gr/
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Και το camping στις Καμαρες στην Σιφνο ειχε μεσα δωματια. θα κοιταξω στο σπιτι μηπως εχω κανενα τηλεφωνο.
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Και το camping στις Καμαρες στην Σιφνο ειχε μεσα δωματια. θα κοιταξω στο σπιτι μηπως εχω κανενα τηλεφωνο.


για Σίφνο μιλάω..
πήρα τηλ στο κάμπινγκ και έχει ένα δίκλινο
λέει με 55 ευρώ
αν τυχόν ξέρει κανείς κάνα δωμάτιο πιο φτηνό κοντά
στο camping θα με βοηθούσε πολύ
ευχαριστώ πολύ
 

aliki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλημέρα.
σκέφτομαι να πάω σίφνο αλλά δεν ξέρω που να μείνω. όποιος έχει πάει ας μου προτείνε περιοχή.
υπ' όψιν, δεν παίζει αμάξι η μηχανάκι γιατί δεν έχουμε δίπλωμα.

ευχαριστώ για την βοήθεια εκ τω προτέρων.

καλό καλοκαίρι σε όλους.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αφου δε θα εχετε μεσο μεταφορας δικο σας , καλο θα ειναι να μεινετε καπου κοντα σε ωραια παραλια και μαγαζια για φαγητο , ποτό , ευκολα προσβασιμα με τα ποδια.
Ο πλατυς γιαλος ηταν καλος απ'οτι θυμαμαι με ωραια παραλια και μαγαζια αλλα σχετικα ησυχα , εκει εμενα εγω. Τα πραγματα θα εχουν αλλαξει τωρα , οποτε ας μιλησει καποιος που πηγε πιο προσφατα.
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Αν δινετε βαση στην νυχτερινη ζωη να προτιμησετε την Απολλωνια η τον Αρτεμωνα
(15 λεπτα ποδαροδρομος ) γιατι οπου αλλου μεινετε το βραδυ θα εχετε προβλημα.
Οσο για τις παραλιες με το λεωφορειο απο Απολλωνια και με καραβακι απο το λιμανι
θα βολευετε η κατασταση.
 

mak

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Μολις επεστρεψα απο ενα ταξιδι εξπρες στη σιφνο. αφου δεν θα εχετε αμαξι θα προτεινα κι εγω να μεινετε ή απολλωνια ή αρτεμωνα, η νυχτερινη ζωη της σιφνου ειναι εκει.
για τις παραλιες μπορειτε να παιρνετε το λεωφορειο, το βραδυ ομως τα δρομολογια σταματανε και το ταξι για ολες τις διαδρομες χρεωνει το λιγοτερο 8 ευρω. να πατε οπωσδηποτε στον πολυχωρο της σιφνου, ο οποιος ειναι στην απολλωνια και εχει να κατσεις για καφε και φαγητο και εχει επισης πολυ ωραια μαγαζακια. δυστυχως δεν εκατσα εκει για ποτο, αλλα θα παω σιγουρα την επομενη φορα που θα επισκευθω το νησι. σου προσφερει νομιζω μια απολυτη αισθηση ηρεμιας, αλλα και αυτο να μην αναζητατε καντε απλα την βολτα μεσα στα στενα του, δεν θα το μετανιωσετε. ο πλατυς γυαλος ειναι η πιο κοσμικη παραλια στης σιφνου και επισης εκει βρηκα τα πιο προσεγμενα κεραμικα, για τα οποια φημιζετε το νησι. η χρυσοπηγη εχει μια ή δυο ταβερνες και ειναι μια παραλια που σιγουρα πρεπει να πατε! με την παραλια στις καμαρες δεν ενθουσιαστηκα, μαλλον γιατι ειναι στο λιμανι τις σιφνου χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι ειναι βρωμικα!
η σιφνος ειναι ενα παρα πολυ γραφικο νησι. επισης ειναι παρα πολυ καθαρο! εγω ντρεπομουνα να σβησω το τσιγαρο μου κατω!
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
τελικά θα πάμε στα δίκλινα του makis camping..
;έχει μείνει κανείς εκεί να μου πει τι παίζει;
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Οπως σου ειπα μειναμε στο camping οποτε για τα δωματια δεν εχω γνωση αλλα αφου ηταν πεντακαθαρες οι κοινες εγκαταστασεις του, φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για τα δωματια.
χαιρετισμους στον κ. μακη!!!!!!!
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Οπως σου ειπα μειναμε στο camping οποτε για τα δωματια δεν εχω γνωση αλλα αφου ηταν πεντακαθαρες οι κοινες εγκαταστασεις του, φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για τα δωματια.
χαιρετισμους στον κ. μακη!!!!!!!
Σ'ευχαριστώ..θα τους τους δώσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.588
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom