Σαντορίνη Σαντορίνη.. Ιούλιο 2012

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Έχει πάει ξαδέλφη μου και μου είχε πει τα καλύτερα...Σε απλό είχε μείνει από ό,τι θυμάμαι...Και μένα μου είχε φανεί πολύ καλό για τη θέα του και την τοποθεσία του, γι' αυτό και το έχω κρατήσει να πάω κι εγώ όταν ανασάνουμε λίγο οικονομικά!
Οικονομικά & αισθηματικά! :haha:

Άλλωστε Ημεροβήγλι είναι τα δωμάτια, κάτι ήξερε ο Κυριαζής...
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος ΗΠΑ
φηρα ειναι σιγουρα πιο βολικα αν δεν εχετε δικο σας μεσο μεταφορας αλλα αν εχετε η εχετε σκοπο να νοικιασετε δειτε για καμαρι η περισσα που εχει πιο οικονομικα καταλυματα.

οσον αφορα τις παραλιες,ειναι λιγο ιδιομορφες αλλα δεν θα εχεις ξαναδει παρομοιες!απο τις πιο γνωστες ειναι η κοκκινη (θελει να περασεις απο κατι βραχια ομως για να την φτασεις αν θυμαμαι καλα) η οποια δεν ειναι οργανωμενη-αρκετες μαυρες οπως αυτη της περισσας/περιβολου με πολλα beach bar και πολυ οργανωμενη και ορισμενες πιο κλασσικες οπως αυτη στο καμαρι.

για φαγητο θα σε συμβουλευα να μεινετε μακρυα απο τα ακρως τουριστικα μερη οπως καλντερα και οια γιατι ειναι απιστευτα ακριβα.(θυμαμαι ειχαμε πληρωσει στην καλντερα 20ευρω την χωριατικη σαλατα)

γενικοτερα,μην παραλειψετε να πατε το τουρ στο ηφαιστειο,να πατε βολτα στην οια κατα το διασημο ηλιοβασιλεμα,να δοκιμασετε τοπικες γευσεις και ιδιαιτερα το κρασι τους και αν εχετε κουραγιο ανεβειτε στην ακροπολη για την υπεροχη θεα!

να περασετε υπεροχα! :)
 
Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα σας! προσωπικα πιστευω πως οτι αξιζει στην σαντορινη ειναι η καλντερα...δεν ανακυρησσεται μονιμα στις πρωτες θεσεις παγκοσμιως...οποτε για μενα δεν νοειται να παω ειδικα πρωτη φορα σαντορινη και να μεινω καπου αλλου...αν σε ενδιαφερει εμεις μειναμε στο http://www.villairini.com 10 λεπτα με τα ποδια απο τα φηρα...το βρηκαμε τυχαια και απλα δεν υπαρχει το μερος...και καθοτι η σαντορινη απο παραλιες γιοκ η πισινα ηταν οτι πρεπει..βεβαια γνωμη μου παλι αν και δεν κυκλοφορησα με λεωφορειο το νησι θελει αμαξι...30 ευρω ειχαμε βρει αυγουστο μια χαρα...στην διαθεση σου
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μηνύματα
47
Likes
5
εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν εβγαινε αλλιως...παντως αν μπεις villa irini santorini σου το βγαζει...συγνωμη:roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τί εννοείς δεν έβγαινε αλλιώς?
Προφανώς το σωστό link είναι αυτό:Welcome
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
καλησπερα σας! προσωπικα πιστευω πως οτι αξιζει στην σαντορινη ειναι η καλντερα...δεν ανακυρησσεται μονιμα στις πρωτες θεσεις παγκοσμιως...οποτε για μενα δεν νοειται να παω ειδικα πρωτη φορα σαντορινη και να μεινω καπου αλλου...αν σε ενδιαφερει εμεις μειναμε στο http://www.villairini.com 10 λεπτα με τα ποδια απο τα φηρα...το βρηκαμε τυχαια και απλα δεν υπαρχει το μερος...και καθοτι η σαντορινη απο παραλιες γιοκ η πισινα ηταν οτι πρεπει..βεβαια γνωμη μου παλι αν και δεν κυκλοφορησα με λεωφορειο το νησι θελει αμαξι...30 ευρω ειχαμε βρει αυγουστο μια χαρα...στην διαθεση σου
μονο 30 ευρω το δικλινο?
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Εγώ πάλι είχα μείνει στα Φηρά σε κάτι ενοικιαζόμενα δωμάτια αλλά επιδή είχα πάει με κάποιο πανεπιστήμιο μας είχαν κάνει καλύτερη έκπτωση.. Πάντως τα Φηρά έχουν πολύ κόσμο βέβαια στο Κάμάρι δεν έχω μείνει οπότε δεν μπορώ να σου δώσω μία αντικειμενική άποψη!!!!
 
Μηνύματα
47
Likes
5
30 ευρω το αμαξι. το δωματιο 100 ευρω..για σαντορινη και στο σημειο που ητανε με πισινα εμεινα απολυτα ευχαριστημενη..φυσικα υπαρχουν και πιο φθηνα ενοικιαζομενα στα φηρα και οια και ακομη φθηνοτερα πολυ καλα ξενοδοχεια περισσα και περιβολο..απλα προσωπικη αποψη αν μπορεις να τα δωσεις μεινε καλντερα..
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Nα ρωτησω 4πραγματα και εγω..
θα νοικιασουμε μηχανακι.

1) καρτεραδος και μεσσαρια ειναι καλα να μεινεις..;
2) οι τιμες για να πας στο ηφαιστειο , τελεφερικ - γαιδουρκια ποια ειναι..;
3) οικονομικα μερη για ναφας (οχι γυρο..) και αν γινεται κοντα στην Καλντερα.
4) το οδικο δικτυο ειναι καλο η θα @@@@ με το μηχανακι..;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom