Σαντορίνη Σαντορίνη.. Ιούλιο 2012

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
ikarialover τα καραβάκια πάνε πολύ κοντά στο νησί η πρέπει να πας κολυμπώντας??επειδή αν είναι έτσι τότε θα έχουμε πρόβλημα:):)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Βρε όντως δεν έχεις κάθε μέρα την ευκαιρία να επισκεφτείς ένα ηφαίστειο,απλώς εγώ είχα μια ψιλοτραυματική εμπειρία με το ηφαίστειο της(κατά τ'άλλα πανέμορφης) Νισυρου.Αν και δεν κατέβηκα στον κρατήρα η μυρωδιά ήταν τόσο έντονη που μου γύριζε το στομάχι.Αν προσθέσεις και την διαδρομή με την ανάβαση στη ζέστη(όπως λένε για το ηφαίστειο της Σαντορίνης) δεν πολυψηνόμουν.Σίγουρα είναι μια εμπειρία ιδιαίτερη(ειδικά για όποιον επισκέπτεται πρώτη φορά ηφαίστειο).Απλώς μετά την εμπειρία στη Νίσυρο εγώ δεν τρελαινόμουν να πάω σε ηφαίστειο.
Στη Σαντορίνη πάντως δεν θυμάμαι να μου μυρίζει ο κρατήρας κι έχω και ευαίσθητη μύτη:lol: Βέβαια είχα πάει πριν χρόνια..

ikarialover τα καραβάκια πάνε πολύ κοντά στο νησί η πρέπει να πας κολυμπώντας??επειδή αν είναι έτσι τότε θα έχουμε πρόβλημα:):)
Εννοείς το νησί με το ηφαίστειο; Όχι, βέβαια! Φτάνουν, έχει και ένα μικρό λιμανάκι όπου προσορμίζουν..
 

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
ikarialover ναι στο νησί για το ηφαίστειο εννοούσα..ευχαριστώ για την πληροφορία...τώρα σίγουρα θα πάω:)
 

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Παιδιά καλημέρα
επέστρεψα και πάλι...μετά από σκέψη αποφασίσαμε να πάμε και σε άλλη περιοχή της Σαντορίνης για διαμονή εκτός από το Καμάρι (μιας και είναι η πρώτη μας φορά στο νησί). Έτσι είπαμε τις πρώτες μέρες να μείνουμε Καμάρι και μετά σκεφτόμαστε Οία ή Φήρα.
Αναμένω τις προτάσεις σας για την περιοχή και για οικονομικά ξενοδοχεία:)
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν εβγαινε αλλιως...παντως αν μπεις villa irini santorini σου το βγαζει...συγνωμη:roll:
Καλησπέρα!!!
Πάμε Σαντορίνη τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου!Θα μείνουμε στο Villa Irini..Μας είπαν πως η απόσταση από τα Φηρά περπατιέται εύκολα!Ισχύει ή θα τα φτύσουμε στο τέλος και θα χρειαζόμαστε αυτοκίνητο το βράδυ ή το μεσημέρι?
Το ξενοδοχείο φαίνεται super, εύχομαι να μην μας απογοητεύσει!!:clap:
 

maria Κ

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
παιδια θελω τη βοηθεια σας!λεμε να μεινουμε στο ξενοδοχειο μαιστρος στην περιοχη καρτεραδος.μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του για το ξενοδοχειο και αν ειναι μακρια απο τα φηρα?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
παιδια θελω τη βοηθεια σας!λεμε να μεινουμε στο ξενοδοχειο μαιστρος στην περιοχη καρτεραδος.μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του για το ξενοδοχειο και αν ειναι μακρια απο τα φηρα?
θα έχετε μεταφορικό μέσο?
πέρυσι στο καρτεράδο είχα μείνει κι εγώ
 

maria Κ

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
λεμε να νοικιασουμε τη δευτερη μερα μηχανακι.θα μπορεσουμε ομως την πρωτη μερα να παμε μεχρι τα φηρα με τα ποδια?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Το πας με τα πόδια, ειδικά μια φορά θα τα καταφέρετε μην ανησυχείς! :D
Εμείς το κάναμε με γουρούνα, οπότε δεν μπορώ να σου πω χρόνο...
Χοντρικά το υπολογίζω κανά 20λεπτο! Μην φορέσεις ψηλά παπούτσια μόνο!
 

maria Κ

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
εννοειται μονο με χαμηλα παππουτσια!!!σε ευχαριστω πολυ!!!!καμια πληροφορια για το ξενοδοχειο μηπως εχεις?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
όχι δυστυχώς... σε άλλο είχαμε μείνει εμείς! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom