Σαντορινη: Γινεται ενα ξενοδοχειο στο booking να μην υπαρχει?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οι αμφιβολίες για την αξιοπιστία του booking στηρίζονται σε στοιχεία ή συγκεκριμένα γεγονότα ή απλά σε διαίσθηση και υποθέσεις;
 

Sinos99

Member
Μηνύματα
44
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Δεν αμφισβητήθηκε ποτέ η αξιοπιστία του booking.
Το booking ειναι μια απλά μια εταιρεία μέσω της οποίας ο κάθε ξενοδόχος πουλάει τα δωμάτια του δίνοντας πληρώνοντας μια προμήθεια και τιποτα άλλο.
Το booking δεν μπορεί να ξέρει τι σκέφτεται ο ξενοδόχος , εάν ειναι απατεώνας, η εάν άλλο δωματιο εμφανίζει στις φωτογραφίες και άλλο ειναι στην πραγματικότητα.
Φυσικά και αν αποδειχτεί ότι το συγκεκριμένο ξενοδοχείο ειναι απάτη θα κατέβει και απο την σελίδα του booking.

Όλοι αυτή η συζήτηση γίνεται διότι το συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχει φωτογραφίες απο υπολογιστή και όχι πραγματικές, υποτίθετε ότι δουλεύει απο τον Ιούνιο , δεν έχει σταθερό τηλέφωνο , και δεν υπάρχουν καθόλου πληροφορίες στο internet Facebook κτλ.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Οι αμφιβολίες για την αξιοπιστία του booking στηρίζονται σε στοιχεία ή συγκεκριμένα γεγονότα ή απλά σε διαίσθηση και υποθέσεις;
αν διαβασες προσεκτικα αυτα που εγραφα εγω το αμφισβητω υπο την εννοια αλλη τιμη δινουν τα ξενοδοχεια εκει και αλλη οταν παιρνεις τηλεφωνο..επισης εχει τυχει να λεει οτι ενα ξενοδοχειο δεν εχει δωματιο και να παιρνεις τηλεφωνο και το ξενοδοχειο να εχει. και βαζει τα πιο πολλα θετικα σχολια οπως ειναι λογικο για να διαφημισει ενα ξενοδοχειο και λιγοτερο τις αρνητικες κριτικες που αν ψαξεις θα δεις σε αλλες σελιδες..σιγουρα ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα site αλλα γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ψαξεις κι αλλου κι εκτος απο εκει πριν κλεισεις ενα δωματιο..
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αχ έχω αγωνία καλέ για τη λύση του μυστηρίου!!!

Άσε που από τα ξενοδοχεία στο Καμάρι που βρήκα ότι στο booking com δεν έχουν σχόλια κανένα δε μου ταιριάζει στη περιγραφή που δώσατε (δε πρόλαβα το όνομα γκρρρρ) ! Μέχρι και στο χάρτη κοίταξα κοντά στο θερινό χαχα (πως φαίνεται ο αργόσχολος άνθρωπος :haha:) Πάλι από αυτά που είναι κοντά δε μου ταιριάζει κάποιο... Ή θα έχουν σάιτ, ή θα έχουν αξιολογήσεις... Παίζει να το κατέβασαν στο booking έστω μέχρι να το διασταυρώσουν? Τους ενημέρωσε κανείς?

Το μυστήριο της Παρασκευής
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν είναι περίεργο να μην έχει κριτικές στο tripadvisor. Μπορεί να είναι καινούριο, μπορεί να μετονομάστηκε, χίλια μπορεί. Μην κινητοποιείτε αστυνομίες και άλλες βλακείες για ένα τέτοιο θέμα. Ο πελάτης ας στείλει ένα email στο booking που είναι και ο πωλητής της υπηρεσίας και αυτοί θα του απαντήσουν αν το ξενοδοχείο υπάρχει ή δεν υπάρχει.
Ξενέρωτε.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
αν διαβασες προσεκτικα αυτα που εγραφα εγω το αμφισβητω υπο την εννοια αλλη τιμη δινουν τα ξενοδοχεια εκει και αλλη οταν παιρνεις τηλεφωνο..επισης εχει τυχει να λεει οτι ενα ξενοδοχειο δεν εχει δωματιο και να παιρνεις τηλεφωνο και το ξενοδοχειο να εχει. και βαζει τα πιο πολλα θετικα σχολια οπως ειναι λογικο για να διαφημισει ενα ξενοδοχειο και λιγοτερο τις αρνητικες κριτικες που αν ψαξεις θα δεις σε αλλες σελιδες..σιγουρα ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα site αλλα γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ψαξεις κι αλλου κι εκτος απο εκει πριν κλεισεις ενα δωματιο..
τα ξενοδοχεια ή δωματια κλπ δίνουν στο booking και σε αλλα sites κρατησεων ορισμενο αριθμο δωματιων σε αλλη τιμη απο τους πελατες που θα παρουν τηλεφωνο ή θα στειλουν mail. Κρατανε δωματια φυσικα για πελατες που κλεινουν μόνοι τους και φυσικα σε άλλες τιμες απο τα booking sites κρατουν αρκετή προμήθεια, αλλιως ποιος ο λόγος να υπάρχουν ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.336
Αχ έχω αγωνία καλέ για τη λύση του μυστηρίου!!!

Άσε που από τα ξενοδοχεία στο Καμάρι που βρήκα ότι στο booking com δεν έχουν σχόλια κανένα δε μου ταιριάζει στη περιγραφή που δώσατε (δε πρόλαβα το όνομα γκρρρρ) ! Μέχρι και στο χάρτη κοίταξα κοντά στο θερινό χαχα (πως φαίνεται ο αργόσχολος άνθρωπος :haha:) Πάλι από αυτά που είναι κοντά δε μου ταιριάζει κάποιο... Ή θα έχουν σάιτ, ή θα έχουν αξιολογήσεις... Παίζει να το κατέβασαν στο booking έστω μέχρι να το διασταυρώσουν? Τους ενημέρωσε κανείς?

Το μυστήριο της Παρασκευής
Δεν το κατέβασαν..Αν βάλεις τέλος Αυγούστου Καμάρι Σαντορίνη πρώτο βγαίνει..Κάτι σε σπίτι στο ξενόγλωσσο..Με την πισινάρα του και τους φοίνικες....
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Χεχε το βρήκα θενξ. Η πλάκα ειναι οτι πριν 5 ωρες έκανε κι αλλος κρατηση...ετσι αναφέρει στο booking
 
Last edited:

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Βρε παιδιά τι αστυνομίες και ταξί και γειτόνους λέτε ; Τα πραγματα ειναι απλά . Απο την στιγμή που ο πάροχος Booking.com εγγυάται το ξενοδοχείο, έχεις να κανεις ΜΟΝΟ με την booking. Αυτο που λέτε για Ιούνιο κτλ ξέρετε οτι δεν ξεκίνησε πχ 30 Ιουνίου σίγουρα ; Ισως με καθυστέρηση μιας εβδομάδας ) . Οι φωτογραφίες που λέτε 2017 ακομα και Απριλιο να βγήκαν , λογικό ειναι να ειναι σκέτο γιαπί όλη η περιοχή μια και ετοιμάζονται γι τη σεζον . Στείλε ενα μυνημα στην booking αναφέροντας το πρόβλημα σου . Η εταιρια ειναι κολοσσός και ακομα και αν στη κράτηση δεν επιστρέφονται χρήματα , αν εκφράσεις αμφίβολιες θα ακυρώσει την κρατήςη και θα σε αποζημιώσει , δεν πρόκειται να ρισκάρει την φήμη της για πιθανούς (!!!) απατεώνες ( προσωπικά θεωρώ δεδομένη την ύπαρξη του ξενοδοχείου ).
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αν διαβασες προσεκτικα αυτα που εγραφα εγω το αμφισβητω υπο την εννοια αλλη τιμη δινουν τα ξενοδοχεια εκει και αλλη οταν παιρνεις τηλεφωνο
Αυτό μπορεί να ισχύει όταν παίρνεις τηλέφωνο το Anesis Hotel της κυρα Βαγγελιώς στην Τζια η οποία για να γλιτώσει την προμήθεια στο booking σου δίνει μια κάποια έκπτωση. Προσπάθησε όμως να κάνεις το ίδιο τηλεφωνικό παζάρι με ένα καλό, πολυάστερο ξενοδοχείο.

και βαζει τα πιο πολλα θετικα σχολια οπως ειναι λογικο για να διαφημισει ενα ξενοδοχειο και λιγοτερο τις αρνητικες κριτικες που αν ψαξεις θα δεις σε αλλες σελιδες.
Τουλάχιστον για να βάλει κάποιος review στο booking.com πρέπει να έχει κάνει κράτηση, άρα μάλλον πρέπει να τα βάλεις με τους πελάτες που γράφουν καλά σχόλια. Έχω γράψει αρνητική κριτική και την είδα αναρτημένη. Σε αντίθεση με το tripadvisor που ο καθένας μπορεί να γράψει όσες αρνητικές κριτικές θέλει για ένα κατάλυμα χωρίς απαραίτητα να έχει μείνει.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Αχ έχω αγωνία καλέ για τη λύση του μυστηρίου!!!

Άσε που από τα ξενοδοχεία στο Καμάρι που βρήκα ότι στο booking com δεν έχουν σχόλια κανένα δε μου ταιριάζει στη περιγραφή που δώσατε (δε πρόλαβα το όνομα γκρρρρ) ! Μέχρι και στο χάρτη κοίταξα κοντά στο θερινό χαχα (πως φαίνεται ο αργόσχολος άνθρωπος :haha:) Πάλι από αυτά που είναι κοντά δε μου ταιριάζει κάποιο... Ή θα έχουν σάιτ, ή θα έχουν αξιολογήσεις... Παίζει να το κατέβασαν στο booking έστω μέχρι να το διασταυρώσουν? Τους ενημέρωσε κανείς?

Το μυστήριο της Παρασκευής
Παιδια σημερα θα παρω το ιδιο το ξενοδοχειο και θα λυθει το θεμα!! Ελπιζω δηλαδη...
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.109
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom