Σαντορινη: Γινεται ενα ξενοδοχειο στο booking να μην υπαρχει?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Διάβασα τα περισσότερα μηνύματα και μου γεννήθηκε η εξής απορία. Από τα τηλ σε Ρέθυμνο, σε αστυνομία σε παρακείμενο σινεμά στον ΕΟΤ στην ένωση ξενοδόχων και στο πρωθυπουργό, μήπως λέω θα ήταν σωστό να είχε γίνει ένα τηλεφώνημα στο ίδιο το κατάλυμα;
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Διάβασα τα περισσότερα μηνύματα και μου γεννήθηκε η εξής απορία. Από τα τηλ σε Ρέθυμνο, σε αστυνομία σε παρακείμενο σινεμά στον ΕΟΤ στην ένωση ξενοδόχων και στο πρωθυπουργό, μήπως λέω θα ήταν σωστό να είχε γίνει ένα τηλεφώνημα στο ίδιο το κατάλυμα;
Ναι αυτο σκοπευω να κανω, απλως το θεμα ειναι πρωτον οτι μ φανηκε πολυ κοφτη και δευτερον οτι οτι και να μου πουν δεν ξερω αν το πιστευω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.156
Από τη στιγμή που πλήρωσες, μόνο η booking μπορεί να σου ακυρώσει το κατάλυμα η να σου βρει άλλο αν δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή. Τελευταίως η booking πετάει χαρταετό, η απάντηση που δίνει είναι ότι δεν ευθύνεται για τις πληροφορίες που δίνει ο κάθε ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου. Ακόμη να μιλήσεις με booking?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ξέρω τι προσωπικές εμπειρίες έχει ο καθένας απ' την Booking. Εκείνο που ξέρω είναι - από την προσωπική μου εμπειρία - ότι όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους (εκτός διαδικτύου) η εξυπηρέτηση ήταν πολύ φιλική και άμεση και για θέματα διαφορετικής φύσης το ένα από το άλλο.

Η πιο πρόσφατη ήταν σήμερα το πρωί που μέσα σε 10 λεπτά η ελληνόφωνη υπάλληλος (με παρέμβασή της απ' ευθείας στο ξενοδοχείο) τροποποίησε κράτησή μας διατηρώντας την εκπτωτική τιμή (κάτι που ηλεκτρονικά δεν μπορούσα να κάνω).

Α, και όσον αφορά τις τιμές τους, στο 80-90% των περιπτώσεων, ήταν χαμηλότερες του ανταγωνισμού.

(... γιατί και η αντίθετη άποψη πρέπει να λέγεται...)
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Γιατί σας ξενίζουν οι φωτογραφίες; Το ξενοδοχείο είναι ολοκαίνουργιο, οπότε οι φτιαγμένες φωτογραφίες ανέβηκαν στο booking πριν την αποπεράτωσή του και κριτικές δεν υπάρχουν γιατί μόλις ξεκίνησε να λειτουργεί. Πού είναι το περίεργο;
Σε όλα τα νέα καταλύμματα συμβαίνει αυτό.
Μέσα στο 2016 έκανα 2 κρατήσεις μέσω Booking, σε νέα ξενοδοχεία σε Κίνα και Βιετνάμ με μη πραγματικές φωτογραφίες και χωρίς σχόλεια και τα ξενοδοχεία ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!! Πλέον έχουν κριτικές 9,2 και 9,6 αντίστοιχα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω τι προσωπικές εμπειρίες έχει ο καθένας απ' την Booking. Εκείνο που ξέρω είναι - από την προσωπική μου εμπειρία - ότι όσες φορές χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους (εκτός διαδικτύου) η εξυπηρέτηση ήταν πολύ φιλική και άμεση και για θέματα διαφορετικής φύσης το ένα από το άλλο.

Η πιο πρόσφατη ήταν σήμερα το πρωί που μέσα σε 10 λεπτά η ελληνόφωνη υπάλληλος (με παρέμβασή της απ' ευθείας στο ξενοδοχείο) τροποποίησε κράτησή μας διατηρώντας την εκπτωτική τιμή (κάτι που ηλεκτρονικά δεν μπορούσα να κάνω).

Α, και όσον αφορά τις τιμές τους, στο 80-90% των περιπτώσεων, ήταν χαμηλότερες του ανταγωνισμού.

(... γιατί και η αντίθετη άποψη πρέπει να λέγεται...)
Ξενέρωτος κι εσύ. Μη χαλάς (-τε) ένα Hall of Fame θέμα με σοβαρές απαντήσεις...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Διάβασα τα περισσότερα μηνύματα και μου γεννήθηκε η εξής απορία. Από τα τηλ σε Ρέθυμνο, σε αστυνομία σε παρακείμενο σινεμά στον ΕΟΤ στην ένωση ξενοδόχων και στο πρωθυπουργό, μήπως λέω θα ήταν σωστό να είχε γίνει ένα τηλεφώνημα στο ίδιο το κατάλυμα;
Για τον πρωθυπουργό δεν το προτείναμε απο ευγένεια και μόνον καθώς έκανε εγχείρηση χθες...Εννοείται οτι την επόμενη φορά θα είναι απο τις πρωτες επιλογές για να λύνει τέτοια θέματα...
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εν τω μεταξύ έψαξα το ξενοδοχείο στο Booking, κι από εκείνη τη στιγμή το booking.com με βομβαρδίζει με e-mails του στυλ: "Καμάρι, Longyearbyen ή Μασσαλία; Δύσκολη επιλογή..."
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εν τω μεταξύ έψαξα το ξενοδοχείο στο Booking, κι από εκείνη τη στιγμή το booking.com με βομβαρδίζει με e-mails του στυλ: "Καμάρι, Longyearbyen ή Μασσαλία; Δύσκολη επιλογή..."
Φοβάμαι να ψαξω το longyearbyen( ???!!!) Μη παθω το ιδιο...:haha:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Απο σήμερα άρχισα να παίρνω e-mails απο booking οτι οι τιμές στο Καμάρι έπεσαν...Δεν χρειάζεται να αναφέρει ξενοδοχείο..το αγαπημένο μας είναι ένα και γνωστό...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Παρακολουθω εκστασιασμενη ενα θεμα που εφτασε 6 σελιδες και που με 1 η 2 τηλεφωνα θα μπορουσε να ειχε λυθει.Επιπλεον δεν ειχε και καθολου πλακα οπως συνηθως.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Άσε που φοβάμαι ότι θα αργήσουμε να μάθουμε τη λύση του "μυστηρίου"... Αν τη μάθουμε ποτέ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.132
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom