Σας έχουν κλέψει ποτέ;

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πω πω ρε dim πολυ φρικη αυτο!
Τι και ποσα σου πηρε?

Εμενα -να χτυπησω ξυλο- μεχρι στιγμης δεν εχει γινει καμια στραβη.
Αλλα απ ο,τι βλεπω απο τις απαντησεις ,μεχρι στιγμης ,Ρωμη και Βαρκελωνη κατεχουν τα πρωτεια.
Και δικο μου γνωστο παλι στη Βαρκελωνη τον εκλεψαν.
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Αθήνα. Μέρα μεσημέρι. Μαζί με μερικά εκατομμύρια άλλους. Μας έβγαλε περαίωση ένας τύπος με μουστάκι.

Ακόμα τρέχουμε.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αθήνα. Μέρα μεσημέρι. Μαζί με μερικά εκατομμύρια άλλους. Μας έβγαλε περαίωση ένας τύπος με μουστάκι.

Ακόμα τρέχουμε.
:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:

Καλόοοοοοοοοο! :xmas_cheesygrin:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πω πω ρε dim πολυ φρικη αυτο!
Τι και ποσα σου πηρε?
Δεν είχε πρόθεση την ληστεία. Ηταν μαστουρωμένος και εγώ πιο γρήγορη και απο τον Λούκι Λουκ!!! Κατάφερα και ξέφυγα.... αφού πρώτα έσπασα όλα τα ολυμπιακά ρεκορ στο τρέξιμο...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αθήνα. Μέρα μεσημέρι. Μαζί με μερικά εκατομμύρια άλλους. Μας έβγαλε περαίωση ένας τύπος με μουστάκι.

Ακόμα τρέχουμε.
Τι σύμπτωση... Δεν έγινε μόνο στην Αθήνα αυτό και μας μας έκλεψαν έτσι!!!!!

Φοβερός!!! :xmas_mrgreen:
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Βαρκελωνη, Αυγουστος 2010, μεσημερι, καθομαστε στο παγκακι απεναντι απο την Sagrada Familia, διαβαζουμε τον ταξιδιωτικο οδηγο και χαζευουμε τον ναο.. Ακουω ενα φερμουαρ να ανοιγει σιγα σιγα.. γυρναω κ βλεπω ενα χερι να εχει μισομπει στο σακιδιο μου! Του κοπαναω μια γερη, μου λεει sorry και φευγει κυριος! Δεν πηρε τιποτα, δεν τον κυνηγησαμε..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ισπανία στο μετρό το πορτοφόλι με ελάχιστα μετρητά
Σε νυχτερινό τραίνο στη Κίνα (ήταν βαγόνι με κουκέτες αλλά χωρίς πόρτες) όπου μου σήκωσαν όλο το συνάλλαγμα εν ώρα ύπνου... Αφάνταστη γραφειοκρατεία για τη δήλωση, αποτέλεσμα εννοείται μηδέν. Ευτυχώς που λειτουργούσαν ΑΤΜ...
 

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
εδω, Αθηνα, στο Μοσχατο καλοκαιρι απογευμα 1-τη φορα (μου αρπαξαν τη τσαντα, ευτυχως δεν ειχα πολλα λεφτα μαζι μου, το κινητο παει), δευτερη φορα παλι Μοσχατο , αλλα βραδυ.
 

angel30

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
εγώ μου φαίνεται ήμουν η πιο χαζή από όλους....
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ρώμη.Την τελευταία μέρα φεύγοντας από το ξενοδοχείο ο άντρας μου είχε την φαεινή ιδέα να βάλουμε την camera στην βαλίτσα για να μην την κουβαλάμε πάνω μας στο αεροπλάνο και γίνουμε στόχος σε τίποτα κλεφτρόνια(!!!!).Φτάνοντας λοιπόν Αθήνα και στο σπίτι μας και αδειάζοντας την βαλίτσα πιάνω την θήκη της camera και μου φαίνεται λίγο ελαφριά.Λοιπόν είχαν αφήσει την θήκη κανονικά μεσα μαζί με γραμμένες (ευτυχώς) κασσέτες και κάτι καλώδια και πήραν μονο την camera και τα καλώδια που φορτίζει.τώρα που την πήραν,στο ξενοδοχείο,στο ιταλικό αεροδρόμειο ή στο ελληνικό???
Απολογισμος... φτερά η camera αλλά πιο πολύ με στεναχώρησε η τελευταία κασσέτα που ήταν μέσα στην μηχανή με Βατικανό και Φλωρεντία...
Από τότε όλα πάνω μας camera,φωτ/κη μηχανή...όλα!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
εγώ μου φαίνεται ήμουν η πιο χαζή από όλους....
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ρώμη.Την τελευταία μέρα φεύγοντας από το ξενοδοχείο ο άντρας μου είχε την φαεινή ιδέα να βάλουμε την camera στην βαλίτσα για να μην την κουβαλάμε πάνω μας στο αεροπλάνο και γίνουμε στόχος σε τίποτα κλεφτρόνια(!!!!).Φτάνοντας λοιπόν Αθήνα και στο σπίτι μας και αδειάζοντας την βαλίτσα πιάνω την θήκη της camera και μου φαίνεται λίγο ελαφριά.Λοιπόν είχαν αφήσει την θήκη κανονικά μεσα μαζί με γραμμένες (ευτυχώς) κασσέτες και κάτι καλώδια και πήραν μονο την camera και τα καλώδια που φορτίζει.τώρα που την πήραν,στο ξενοδοχείο,στο ιταλικό αεροδρόμειο ή στο ελληνικό???
Απολογισμος... φτερά η camera αλλά πιο πολύ με στεναχώρησε η τελευταία κασσέτα που ήταν μέσα στην μηχανή με Βατικανό και Φλωρεντία...
Από τότε όλα πάνω μας camera,φωτ/κη μηχανή...όλα!
Ακριβώς το ίδιο και εγώ...
 

gligli

Member
Μηνύματα
41
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
Κιργιζία
Αυτό το φαινόμενο με την φωτογραφική μηχανή που κάνει φτερά από τη βαλίτσα- σε ταξίδια στην Ιταλία- το έχω διαβάσει και άλλες φορές στο φόρουμ! Έχετε περισσότερες λεπτομέρειες; Με τι εταιρείες πετάξατε; Μήπως το κάνει ένα συγκεκριμένο άτομο (ή σπείρα?). Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο (να εξαφανιστεί κάτι από τη βαλίτσα κατά τη διάρκεια του αεροπορικού ταξιδιού) σε άλλη χώρα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom