Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Για συγκοινωνία δεν ξέρω.Το ταξί είναι γύρω στα 30 Δολλάρια αν θυμάμαι καλά.
Ευχαριστώ @fotast. Πάντα αμεσος και ακριβής.
Το σκέφτομαι για ταξι γιατί θα έχω την κορούλα μου μαζί και δεν είναι μαθημένη σε τζετ λανγκ και δωδεκάωρες πτήσεις.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Φτάνουμε Σιγκαπούρη πέντε το πρωί. Εκείνη την ώρα έχει συγκοινωνία ή να πάρουμε ταξι; Γνωρίζει κανείς το κόστος του ταξί για το κέντρο;
Υπάρχει υπηρεσία μεταφοράς στον ξενοδοχείο σου με κόστος 9 δολάρια το άτομο. Η μεταφορά γίνεται με μικρό λεωφορείο. Μπορείς να ρωτήσεις στις πληροφορίες για το από που ακριβώς θα το πάρεις. Με βόλεψε μια χαρά γιατί με άφησε ακριβως στο ξενοδοχείο μου και ήταν πολύ οικονομικό.

δες εδω
http://www.changiairport.com/en/airport-guide/transport/shuttle-services.html
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τόσα χρόνια μόνη δεν αγχώθηκα πουθενά. Τώρα που βγάζω το παιδάκι μου πρώτη φορά εκτός Ευρώπης δε θέλω να τύχει καμία στραβή κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Θα είναι η πρώτη της φορά σε τόσο μακρινή και ιδιαίτερη χώρα και πιστεύω θα της αρέσει πολύ!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τόσα χρόνια μόνη δεν αγχώθηκα πουθενά. Τώρα που βγάζω το παιδάκι μου πρώτη φορά εκτός Ευρώπης δε θέλω να τύχει καμία στραβή κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Θα είναι η πρώτη της φορά σε τόσο μακρινή και ιδιαίτερη χώρα και πιστεύω θα της αρέσει πολύ!
Δεν ξέρω πόσο χρονων είναι αλλα στο Gardens by the bay , ξετρελάθηκα και εγω.. και με το πάρκο και με το Show. Καλά να περάσετε!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν ξέρω πόσο χρονων είναι αλλα στο Gardens by the bay , ξετρελάθηκα και εγω.. και με το πάρκο και με το Show. Καλά να περάσετε!
Είναι στην εφηβεία και βαριεται λίγο που ζει :)
Αν καταφέρει να της τραβήξει το ενδιαφέρον το ταξίδι θα είναι πολύ θετικό.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Φτάνουμε Σιγκαπούρη πέντε το πρωί. Εκείνη την ώρα έχει συγκοινωνία ή να πάρουμε ταξι; Γνωρίζει κανείς το κόστος του ταξί για το κέντρο;
To μετρό ξεκινάει κάπου 5.30-5.50 αναλόγως την ημέρα, κοτίζει λίγο και εν είναι να χρησιμοποιήσετε τα μέσα και άλλες φορές , αξίζει να βγάλετε κάποια από τις κάρτες. Δες εδώ: https://www.thebestsingapore.com/be...to-get-from-singapore-changi-airport-to-city/
Εγώ για δύο γεμάτα 24ωρα άλλα όχι συνεχόμενα στη χώρα είχα βγάλει την Ez-link Card, αλλά είχα υπολογίσει ότι θα ρίξω και πολύ περπάτημα (κάτι που έγινε). Αλλιώς δες για το tourist pass.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ευχαριστώ @fotast. Πάντα αμεσος και ακριβής.
Το σκέφτομαι για ταξι γιατί θα έχω την κορούλα μου μαζί και δεν είναι μαθημένη σε τζετ λανγκ και δωδεκάωρες πτήσεις.
Ταξί τότε μιας και το κόστος δεν είναι ιδιαίτερα ψηλό. Μην αγχώνεσαι για Σιγκαπούρη, είναι αρκετά οργανωμένη σα χώρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Stalo.avr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά, ταξιδεύουμε για σιγκαπούρη σε δυο μέρες, θα θέλαμε να πάμε σίγουρα Marina bay sands sto top floor, μήπως γνώριζει κάποιος αν υπάρχει είσοδος η κάποιες λεπτομέρειες;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Νομίζω το ποτό κ είσοδο στα 25€..υπάρχει κ το roof bar one altitude στα ίδια λεφτά αλλά έχεις κ θέα το Μαρίνα..
 

Giorgos@1

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Μήπως γνωρίζει κάποιος να μας πει πως δουλεύει στην πράξη το εισιτήριο για το νησί της Σεντοσα??
Επίσης το εισιτήριο για τον ζωολογικό, το river και night Safari και το bird cage ισχύει για 7 μέρες όπως αναφέρει η Google??? Τα εισιτήρια αύτα πέραν από αγορά online,μπορούν να αγοραστούν από φυσικά σημεία πώλησης στην Σινγκαπούρη??

Σας ευχαριστώ πολύ
 
Last edited:

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Διαλέγεις τι θέλεις να δεις στο σεντοζα ο κλείνεις συνδυαστικό εισιτήριο. Πχ universal k cable ...το συνδυαστικό εισιτήριο για τον ζωολογικό ισχύει 7 μέρες κ το αγοράζεις κ από το ταμείο εκεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom