Σκηνές από Ταϋλάνδη

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
πολύ όμορφο video, ξέρεις μήπως τίτλο του υπέροχου τραγουδιού;;;
Εφόσον τα άλλα δύο βίντεο δεν έχουν τραγούδι υποθέτω ότι λες για το τραγούδι στο δικό μου video.

Λοιπόν, ο τίτλος είναι "Sabai sabai" το οποίο δεν έχω ιδέα τι σημαίνει και ο τραγουδιστής μάλλον λέγεται Bird Thongchai! Για τον τραγουδιστή έχω επιφυλάξεις και αν τον ξέρει κάποιος ας με διορθώσει καθώς δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την Ταϋλανδέζικη μουσική σκηνή! Απλά κάποια κομμάτια είχα βρει που μου άρεσαν τότε και τα είχα κατεβάσει για να επενδύσουν μουσικά τα video μου τα οποία ούτε αξιώθηκα να ολοκληρώσω!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ετσι μπραβο , πωρωστε με κι αλλο με την Ταυλανδη τωρα που εχω τα τικετς στο χερι!
Παντως απο ολο το Πουκετ η Πατονγκ ηταν το μερος που μου αρεσε λιγοτερο. Βεβαια δεν αφιερωσα καθολου χρονο , πλην ενος απογευματινο-βραδινου περασματος. Για παραδειγμα το εκρου ομοιωμα σκυλου :haha: που βλεπω στο βιντεο δεν το ειχα δει πανω στην παραλια.
Η Patong μ' άρεσε την ώρα του δειλινού, τότε που οι τουρίστες είχαν αποσυρθεί στα ξενοδοχεία τους, οι μασατζούδισες δεν ασχολούνταν μαζί σου και οι Ταϋλανδοί έκαναν το βραδινό τους πικνίκ.

Ο αγαλμάτινος σκύλος είναι μάλλον σύγχρονη ταϋλανδέζικη τέχνη!:haha:

Να πω ότι το βιντεάκι έχει τραβηχτεί την 11η Αυγούστου 2007, παραμονή επίσημης αργίας στην Ταϋλάνδη (γιορτάζουν τα γενέθλια της Βασίλισσας την 12η Αυγούστου) και γύρω από το τεράστιο πορτραίτο της Βασίλισσας (σε νεαρή ηλικία φυσικά) έγινε το μεγάλο γλέντι!

go2dbeach, να περάσεις υπέροχα στην Ταϋλάνδη...

 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Η Patong μ' άρεσε την ώρα του δειλινού, τότε που οι τουρίστες είχαν αποσυρθεί στα ξενοδοχεία τους, οι μασατζούδισες δεν ασχολούνταν μαζί σου και οι Ταϋλανδοί έκαναν το βραδινό τους πικνίκ.
Δηλαδή όπως είναι στις υπόλοιπες εκατοντάδες παραλίες της Ταϊλάνδης!! Γιατί λοιπόν να πάει κάποιος εκεί, όταν η καλύτερη της στιγμή είναι όπως όλη τη μέρα αλλού; ;)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
:xalara:Τι εγινε ρε παιδια στησατε γκρουπακι Ν.Α Ασιας!!!!!:bounce:
Επιτελους εδω θα φτιαξω το δικο μου μπαγκαλοουζ.:D

Πολυ χαιρομαι με την αποφαση της go2dbeach, εξαλλου στη ζωη μας πρεπει να κανουμε αυτο που πραγματικα θελουμε.
Αυτο που θα μας δωσει την μεγαλυτερη ευτυχια και χαρα συμφωνα με τα γουστα μας.

go2dbeach ο Βουδας σε φωτισε και πας στο σωστο προορισμο:clap:
Οταν επιστρεψεις απο την amazing θελω οπτικο υλικο απο το παρακατω μερος.
Ζηταω πολλα??:D:cool:

 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θέλεις να περιλαμβάνει και την ξανθιά το οπτικό υλικό; :bleh:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Θέλεις να περιλαμβάνει και την ξανθιά το οπτικό υλικό; :bleh:
Θελω να περιλαμβανει την ξεναγηση της go2dbeach απο το νησι αυτο ανεξαρτητου χρωματος μαλλιων:D:p
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Sawasdee
awww.ajarnforum.net_vb_images_smilies_wai.gif
xenos! Κι ελεγα ποιος λειπει απο το γκρουπ :D
Θελεις να παω στο koh Lipe , να κανω παραλιορεπορταζ και να γινω ξανθια? :haha::haha: Απο τα παραπανω το μονο που δεν μπορω να υποσχεθω ειναι το να παω στο συγκεκριμενο νησι. Αφου ξερεις οτι το μονο που κανονιζω απο πριν ειναι να μην εχω προγραμμα:bounce:

Το γκρουπακι μου εφερε γουρι :xalara:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Το γκρουπακι μου εφερε γουρι :xalara:
Sawasdee khrap go2dbeach.!!!!
Βρε ποιο γκρουπακι.....αν δεν ημουν εγω να αναβω τα αρωματικα στικακια και να προσευχομαι στο Βουδα να σου βαλει μυαλο.....σε εβλεπα σκαρφαλωμενη στον πυργο του Αιφελ να ψαχνεις με τα κυαλια για παραλια στο Σηκουανα:bleh::D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Και ποιός είπε ότι δεν υπάρχουν παραλίες στο Σηκουάνα;

Δες go2 τι έχασες, όχι δες! Φοίνικες έχει, αμμουδιά έχει, ομπρέλες έχει, τι της λείπει δηλαδή;
 

Attachments

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και ποιός είπε ότι δεν υπάρχουν παραλίες στο Σηκουάνα;

Δες go2 τι έχασες, όχι δες! Φοίνικες έχει, αμμουδιά έχει, ομπρέλες έχει, τι της λείπει δηλαδή;
Είμαστε λίγο εκτός θέματος, αλλά εγώ ο μόνος ο τρόπος που θα δεχόμουνα να κολυμπήσω σ' αυτά τα νερά θα ήταν για να σωθώ από ναυάγιο ενός Bateuax Mouches.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δηλαδή όπως είναι στις υπόλοιπες εκατοντάδες παραλίες της Ταϊλάνδης!! Γιατί λοιπόν να πάει κάποιος εκεί, όταν η καλύτερη της στιγμή είναι όπως όλη τη μέρα αλλού; ;)
Μου φαίνεται ή την αδικείς λίγο την Patong?

Πραγματικά όσες ημέρες ήμουν στο Πουκέτ δεν είδα σε καμιά άλλη παραλία τόσους πολλούς Ταϋλανδούς να κάνουν πικνικ!

Και αφού, λοιπόν, οι Ταϋλανδοί την προτιμούν εμείς γιατί να την υποτιμήσουμε?

Εμένα πάντως μ' άρεσε η Patong και την επόμενη φορά θα κάνω και πικνικ!:clap:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Είμαστε λίγο εκτός θέματος, αλλά εγώ ο μόνος ο τρόπος που θα δεχόμουνα να κολυμπήσω σ' αυτά τα νερά θα ήταν για να σωθώ από ναυάγιο ενός Bateuax Mouches.
Είμαστε πολύ εκτός θέματος, αλλά: είπαμε ότι έχει παραλία αλλά όχι να το πάρουμε και τοις μετρητοίς! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom