Σκηνές από Ταϋλάνδη

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Επιστροφή στο Πουκέτ και στη Laem Sing Beach.:clap::clap::clap:

 
Last edited by a moderator:

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Επιστροφή στο Πουκέτ και στη Laem Sing Beach.:clap::clap::clap:
Το έγραψα και αλλού, είναι η μόνη παραλία του Πουκέτ που μου άρεσε!! Ειδικά όταν την βλέπεις από ψηλά... Κρίμα που στην παραλία γίνετε τέτοιος χαμός με τα μαγαζιά και τις ξαπλώστρες, αν ήταν πιο ήρεμα θα ήταν τέλεια!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το έγραψα και αλλού, είναι η μόνη παραλία του Πουκέτ που μου άρεσε!! Ειδικά όταν την βλέπεις από ψηλά... Κρίμα που στην παραλία γίνετε τέτοιος χαμός με τα μαγαζιά και τις ξαπλώστρες, αν ήταν πιο ήρεμα θα ήταν τέλεια!!
Εε ποια μαγαζια , ποιες ξαπλωστρες? Τι εχει γινει? Που ζω?
Οταν πηγαμε εμεις γυρναγαμε με το παπακι το νησι και φτασαμε κατα τυχη μπορω να πω , αφου δεν ηξερε κανεις την παραλια , δεν υπηρχε καν πινακιδα. Ηταν παραδεισος με ελαχιστο κοσμο. Το να εχει παει κοσμος το καταλαβαινω , αλλα και μαγαζια και χαμος?
Και τωρα που διαβαζω το ποστ του mpiftex μπαινω στο νετ και τι να δω..καλυτερα καποια μερη να τα θυμαμαι οπως τα ειχα δει τοτε..


awww.phuketbars.info_images_phuket_location_phuket_location_clip_image004.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.805
Likes
18.748
Βίντεο συνέχεια.....εγώ διάλεξα κάτι χωρίς μουσική επένδυση, μόνο με τους ήχους της φύσης, τα κύματα, τον αέρα.....πρωταγωνιστεί φυσικά το αγαπημένο μου νησάκι!

 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Όλο κακά νέα νιώθω πως φέρνω!! :(
Και εγώ την παραλία αυτή την είχα βρει στην τύχη. Είχα πάει στην Kamala αλλά είχα όρεξη για περιπέτεια και έτσι άρχισα να περπατάω να δω μήπως μπορώ να φτάσω στην Hat Surin. Φυσικά αντί να πάω από το δρόμο, αποφάσισα να πάω από τα βράχια!! Σκαρφάλωνα βράχια για καμιά ώρα, κάτω από τον ήλιο και σκεφτόμουνα πως αν γκρεμοτσακιστώ εδώ, δεν θα με βρει άνθρωπος. Και εκεί που δεν είχα ιδέα αν πρέπει να συνεχίσω ή να γυρίσω πίσω, έπεσα πάνω στην Laem Sing! Η θέα από ψηλά τρομερή, αφού βλέπεις το σημείο της παραλίας με τα βράχια, που δεν έχει κόσμο.
Με το που κατέβηκα όμως από τα βράχια και έφτασα στην κυρίως παραλία μου την πέσαν οι μαγαζάτορες. "Έλα να φας, έλα να πιεις, έχω ότι θες, πάρε κάτι και μπορείς να κάτσεις στις ξαπλώστρας να κάνεις μπάνιο" και δεν συμμαζεύεται. Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν πλέον 2-3 beach bar/εστιατόρια στην παραλία και όταν λέω beach bar δεν το λέω με την καλή έννοια. Όσο για την παραλία, έχει 3-4 σειρές από ομπρέλες και ξαπλώστρες και όταν πήγα εγώ είχε τόσο κόσμο και ήταν τόσο στριμωγμένα που με δυσκολία πέρναγες ανάμεσα τους για να φτάσεις στο νερό!! Αχ, δεν έχω τις φωτογραφίες μου να σου δείξω.

Άχ, φαντάζομαι πως θα ήταν η παραλία αυτή όταν ήταν ακόμα έρημη...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οταν πηγα , ηταν σχεδον ερημες η Κατα και η Καρον..εχω φωτος που δε θα το πιστευεις ποσο ονειρο ηταν , αλλα ειναι σε ολες μεσα η αφεντια μου :D
Τελος παντων , ετσι ειναι..τη μια στιγμη συζηταμε για τη φοβερη secret beach και την επομενη την εχουν πεσει οι...τσιριμογγολοι - που τη θυμηθηκα αυτη τη λεξη?:haha: Που ειναι ο συμφορουμιτης που το ελεγε? Ο Jimmy! Ξεμεινε στην Ταυλανδη αυτος!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Εθνικο παρκο "Θα παθεις σοκ":shock:
Στα Ταιλανδεζικα Khao sok:D

αν θελετε αφιερωστε λιγο απο το χρονο σας
Α ρε ΚΙΚΙ στα καλυτερα εχεις παει.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οντως επαθα σοκ με το Khao sok! Μακαρι να μου κανει μονο καλο καιρο και θαμαι καπου στην περιοχη :xalara:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όταν θα έρθει η ώρα, θα πάμε και CA road trip...με το travelstories βρίσκεις άλλωστε ειδικούς για κάθε προορισμό....οπότε στην ώρα τους taver & Def θα φανούν πολύ χρήσιμοι...
Με φώναξε κανείς; :bleh::bleh::bleh:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Mε το παρακάτω βίντεο θέλω να καταγγείλω την ποταπή στάση των ταϋλανδόπληκτων του φόρουμ και ειδικότερα της go2dbeach, οι οποίοι προσπαθούν να μας πείσουν για τη μοναδική ομορφιά της, προβάλλοντας τάχα μου ειδυλλιακές, κατάλευκες παραλίες, ενώ εσκεμμένα αποκρύπτουν την τραγική αλήθεια...

Όχι, λοιπόν, κύριοι, η Ταϋλάνδη είναι ένας άκρως επικίνδυνος προορισμός, κατάλληλος μόνο για τους πολύ τολμηρούς που κυριολεκτικά ρισκάρουν τη ζωή τους!!!
Ιδού η απόδειξη!

 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πωπω! Αν ο Νευτωνας καθοταν στα Phi phi islands, τοτε ακομη δε θα ειχαμε μαθει το νομο της βαρυτητας. Θα ειχε παθει στην καλυτερη των περιπτωσεων διασειση και θα τα ειχα ξεχασει ολα!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε rosa οταν διάβασα τον προλογο ψάρωσα!!:haha::haha::haha:
εισαι φοβερή!!ειπα και εγώ παρανόησε το κορίτσι που δεν περνανε οι μέρες γρήγορα για την γή της ευτυχίας!!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.063
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom