Σκηνές από Ταϋλάνδη

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ρε rosa οταν διάβασα τον προλογο ψάρωσα!!:haha::haha::haha:
εισαι φοβερή!! ειπα και εγώ παρανόησε το κορίτσι που δεν περνανε οι μέρες γρήγορα για την γή της ευτυχίας!!:p
:haha::haha::haha: Α, καλό!!! Κι εγώ που νόμιζα πως με έχεις καταλάβει μέχρι τώρα!...;););)

(Πάντως ότι δεν περνάνε, δεν περνάνε!....και μάλλον θα παρανοήσω άμα γυρίσω, όχι προτού.....)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.380
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωστε φιλοι ταυλανδοπληκτοι η φοβερη απατη μας ξεσκεπαστηκε!:oops: Ντρεπομαι που προσπαθησα να παραπλανησω το κοινο , δεχτειτε τη ειλικρινη συγνωμη μου. Και για να αποδειξω τη μεταμελεια μου , θα βοηθησω τη Rosa στην προσπαθεια αποκαλυψης της τρομερης αληθειας: Δεν πεφτουν μονο καρυδες , πεφτουν και ελεφαντες!! :shock:Ελεφαντες στα προθυρα νευρικης κρισης πνιγουν κοσμο στα ποταμια! Προσοχη!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ομορφα το πάτε κορίτσια!!!
δώστε μας κίνητρα ισχυρά να σβήσομε την χώρα αυτή απο τους προορισμούς μας...

περιμένω με αγωνία τι θα πεί ο xenos!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
περιμένω με αγωνία τι θα πεί ο xenos!
Eχει καταντησει αηδια πια αυτη η Ταιλανδη..:thailand01:..ρισκαρεις τη ζωη σου κορωνα..γραμματα.:haha::bleh::haha:

Μασαζακι κανεις?:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.380
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και πες οτι δεν πας στις παραλιες και στις ζουγκλες και γλιτωσεις απο τους φοινικες-δολοφονους :haha:.
Αποφυγεις και τους επικινδυνους ιπταμενους ελεφαντες-πρες-παπιε :haha:

Αποφασιζεις να κανεις απλα μια βολτα στην πολη με τουκ-τουκ και πεφτεις στον σαικο-τουκτουκατζη (απο τους πολλους που κυκλοφορουν)! Ελεος δηλαδη! Δεν υπαρχει μερος στη χωρα που να ειναι κανεις ασφαλης!:bleh:
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Για να μην αναφέρουμε και την ύπουλη πανίδα της περιοχής, και δη ένα παμπόνηρο κλεπτομανές μαϊμουδοειδές -τον περίφημο γίββωνα της Ταϋλάνδης!
(Εδώ δεν του ξεφεύγει ολόκληρη τίγρη, φανταστείτε οι φωτογραφικές μηχανές σας!!)

 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν ειναι απλως κλεπτομενες αλλα ειναι και απειρως μνησικακο μαιμουδι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.380
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα συμφωνησω για την υπουλη πανιδα , απο την οποια δεν ειναι ευκολο να γλιτωσεις αφου πολλες φορες εμφανιζεται καμουφλαρισμενη! Κροκοδειλοι μεταμφιεζονται συχνα σε πολυθρονες :haha::
awww.liveaboardthailand.com_img_funny_20signs_crocodile.jpg
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.380
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ασε που κινδυνευεις να μεινεις νηστικος! Γιατι αντε να καταφερεις να πιασεις και να βαλεις στο πιατο σου τα γνωστα τους...ιπταμενα λαχανικα:haha:
 

Attachments

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.310
Mε το παρακάτω βίντεο θέλω να καταγγείλω την ποταπή στάση των ταϋλανδόπληκτων του φόρουμ και ειδικότερα της go2dbeach, οι οποίοι προσπαθούν να μας πείσουν για τη μοναδική ομορφιά της, προβάλλοντας τάχα μου ειδυλλιακές, κατάλευκες παραλίες, ενώ εσκεμμένα αποκρύπτουν την τραγική αλήθεια...

Όχι, λοιπόν, κύριοι, η Ταϋλάνδη είναι ένας άκρως επικίνδυνος προορισμός, κατάλληλος μόνο για τους πολύ τολμηρούς που κυριολεκτικά ρισκάρουν τη ζωή τους!!!
Ιδού η απόδειξη!

:haha::haha:, απίστευτο, σαν τον τύπο στο βίντεο είχα καθήσει κι εγώ να απολαύσω τη στιγμή σε ένα χωριό έξω από το Ubud....σε 2-3 λεπτά όμως θυμήθηκα τα περί των καρυδο-πτώσεων, κοίταξα πάνω, είδα να κρέμεται από τον φοίνικα ένα μεγάλο τσαμπί καρύδες και την έκανα μερικά μέτρα παραπέρα :haha:

Το travelstories σώζει και ζωές, αμέ.....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.380
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Asiolatres geia sas! Vlepo skines apo Thailand live kai exv trelathei! Den erxomai pisooooo!!
Filia apo Thai!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.732
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom