Σρι Λάνκα Σρι Λάνκα

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Το έχω υπόψη μου ότι δεν είναι η καλύτερη εποχή για τις δυτικές παραλίες της Σρι Λάνκα τον Αύγουστο καθώς είναι εποχή μουσώνων αλλά δυστυχώς όπως και οι περισσότεροι δεν μπορώ να πάρω άλλη εποχή άδεια.
Και πέρσι στην Ταϋλάνδη το ίδιο ήταν!
Πολύ κύμα!!!
Εμπειρία είναι όμως και αυτό.
Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Γεια σου Marydim.
O προορισμος σου μου κεντρισε το ενδιαφερον,τροπικος αλλωστε και σπανιος.
Ευχομαι να περασης super και να μην στα χαλαση ο καιρος.
Εξαλλου 15 μερες ειναι ικανοποιητικες για να δεις πολλα πραγματα και να μαζεψεις νεες εμπειριες.
Εκανα μια μικρη ερευνα στο net,και βρηκα πααααρα πολλα σαιτ.
Βαζω ενα που διαβασα αρκετη ωρα.
http://www.srilankatravelguide.com/
ισως να το εχεις ανακαλυψει ισως και οχι.
Καλο focus στο ταξιδι σου για την ωρα.:lol:

ΥΓ.Πολυ ωραια υπογραφη.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
xenos σ' ευχαριστώ για το site, το συγκεκριμμένο δεν το είχα ανακαλύψει!
Είναι τόσα πολλά sites που νομίζω ότι οι μέρες δεν με φτάνουν για να διαβάσω όλες τις πληροφορίες.
Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν πάει Σρι Λάνκα αν αντιμετωπίσαν πρόβληματα με τα κουνούπια και σε ποιο βαθμό.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
kanena προβλημα τοτε ολο κυριλε χοτελ ειχαμε ισως στη ζουγκλα αλλα εγω δεν νομιζω οτι εβαλα καν κουνουπελαιο αν και νομιζω οτι ειχα παρει..
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Πράγματι και τα δικά μας ξενοδοχεία όπως τα είδα στο internet είναι όλα resorts.
Απλά είδα σε κάποια sites να αναφέρουν ως απαραίτητα τα χάπια ελονοσίας και τρόμαξα!
Φυσικά θα πάρω μαζί μου πολλά αντικουνουπικά αλλά σε ελαφριά μορφή.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
πολυτο ψαχνεις.μαλλον αχρηστα θα σου ναι.αυτα ειναι για αυτους που μενουν με τους ντοπιους.αντε καλε χαλαρωσε και απολαυσε..οργανωμενα πας.παρε μονο για διαροια
 

annapapa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
:roll:Ταξιδεύω μόνη μου, προτιμώ τα οργανομένα για περισσότερη ασφάλεια και για την καλύτερη οργάνωση του χρόνου. Προτιμώ να ταξιδεύω στο εξωτερικό μία ή δύο φορές τον χρόνο. Θέλω να επισκεφθώ την Σρι Λάνκα στις 6-3-09, εάν γνωρίζει κανείς να με ενημερώση για το πρακτορείο skylines, το ίδιο πακέτο το έχει και το Versus πιο να επιλέξω. Ευχαριστώ
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλως ηρθες annapapa.Ξανασκεψου το για Σρι Λανκα.
Zougla online -
αυτή η διαμάχη μεταξύ ανταρτών και κράτους κρατάει πολλα χρόνια!χτυπουν συγκεκριμένες περιοχές και εκεί αποκλείεται η πρόσβαση τουριστών!
η διακίνηση των ταξιδιωτών γίνεται σε "ασφαλή" ζώνη,και νομίζω οτι αξίζει το ρίσκο!
εσύ xene να προσέχεις τι βλέπεις εκεί στις ανατολές που μου ετοιμάζεσαι....μη σου την πέσουν τίποτα σκληροπυρηνικοί με ελικόπτερα!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
annapapa, Καλώς ήρθες...

Όποιο και να επιλέξεις το ίδιο είναι αρκεί να μην υπάρχει διαφορά στην τιμή.
Η εκδρομή, πάντως, οργανώνεται από το Versus Travel και το Skylines λειτουργεί ως μεσάζοντας.

Μην έχεις ενδοιασμούς για το ταξίδι. Είναι υπέροχη εμπειρία η Σρι Λάνκα και αφού πας οργανωμένα δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Η διαμάχη στη Σρι Λάνκα είναι εσωτερική και όπως λέει και η renata κρατάει πολλά χρόνια. Το γραφείο φροντίζει ώστε η διαμονή σας στο Κολόμπο να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη και δεν πλησιάζει σε περιοχές που υπάρχει ρίσκο. Εξάλλου, ποτέ μέχρι τώρα δεν έχουν χτυπήσει τουρίστες.

Να περάσεις υπέροχα.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
annapapa, Καλώς ήρθες...

Είναι υπέροχη εμπειρία η Σρι Λάνκα και αφού πας οργανωμένα δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
Marydim, τη συμβουλή σου...Για μεμονωμένους, με παιδί, τέλη Ιουνίου???? Πώς το βλέπεις?
Επίσης, 1.600 και κάτι ευρώ, για δυόμιση άτομα, πώς σου φαίνονται για αεροπορικά?...:roll:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Marydim, τη συμβουλή σου...Για μεμονωμένους, με παιδί, τέλη Ιουνίου???? Πώς το βλέπεις?
Επίσης, 1.600 και κάτι ευρώ, για δυόμιση άτομα, πώς σου φαίνονται για αεροπορικά?...:roll:
Συνήθως το εισιτήριο ανά άτομο κυμαίνεται γύρω στα 600 Ευρώ για ενήλικα. Δεδομένου ότι τα παιδάκια πληρώνουν λίγο πάνω από το μισό νομίζω ότι είναι πολύ καλή τιμή τα 1600 Ευρώ.
Μην ξεχνάς ότι πηγαίνεις Ιούνιο και έχουν ψιλοτελειώσει οι προσφορές στα αεροπορικά.


 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
...και αφού πας οργανωμένα δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
Ευχαριστώ, καλή τιμή τη βρήκα κι εγώ, θα δούμε....
όσον αφορά το άλλο, τι είδους πρόβλημα μπορεί να έχουμε ως μεμονωμένοι???...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom