Σιγκαπούρη Στάση στο αεροδρόμιο της Σινγκαπούρης...

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
το είδα κι εγώ, αλλά επειδή το διαχειρίζονται οι αερογραμμές της Σιγκαπούρης μπορείς να πάρεις τηλέφωνο σε ένα από τα γραφεία ους στην Ευρώπη η να επικοινωνήσεις με email.
γι αυτό στο έστειλα.
Θα επικοινωνήσω και βλέπουμε. Σ' ευχαριστώ πάντως !
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Αχ κρίμα! Μπορώ να ρωτήσω εσείς τι κάνατε αντ' αυτου;
Καλησπέρα. Είχαμε layover 9 ώρες στο αεροδρόμιο της Συγκαπούρης και όντως το tour bus είναι σε αναστολή. Αυτό που κάναμε εμείς είναι να βγάλουμε μία βίζα (είναι δωρεάν) για να μπορούμε να βγούμε και εκτός αεροδρομίο και από κει και πέρα πήγαμε βόλτα στα μαγαζιά, χαλαρώσαμε με καφεδάκι δίπλα στον απίστευτο καταράχτη που έχουν εκεί, κάναμε βόλτα στους κήπους και φάγαμε σε ένα από τα άπειρα εστιατόρια που υπάρχουν. Μετά κάτσαμε και χαλαρώσαμε τις υπόλοιπες ώρες σε ένα από τα σαλόνια και φορτίσαμε τα κινητά μας μέχρι να έρθει η ώρα για την πτήση μας. Αν έχετε περισσότερες ώρες στην διάθεσή σας ή αν πιστεύετε ότι θα βαρεθείτε στο αεροδρόμιο μπορείτε να πάρετε ένα ταξί ή το μετρό και να κάνετε βόλτα στο κέντρο της πόλης.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Η αλήθεια είναι ότι θα έχω 8,5 ώρες και θέλω να το δω σαν ευκαιρία έστω στα γρήγορα να δω κάτι από την πόλη :)
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Η αλήθεια είναι ότι θα έχω 8,5 ώρες και θέλω να το δω σαν ευκαιρία έστω στα γρήγορα να δω κάτι από την πόλη :)
Κι εμείς είχαμε 10 ώρες και στενοχωρήθηκα που δεν είχε το τουρ γιατί το είχα υπολογισει. Η ώρα που φτάσαμε ήταν 15.00 το μεσημέρι και έβρεχε καταρρακτωδως. Οι ώρες που απέμεναν με ήλιο ήταν πολύ λίγες και η βροχή συνέχισε να είναι έντονη. Οπότε καθίσαμε στο αεροδρόμιο. Ηταν η πρώτη φορά που δεν βαρέθηκα σε αεροδρόμιο. Περασαμε κι εμείς το immigration και βγήκαμε στον jewel. Δεν καταλαβαίνεις ότι είναι έξω από το αεροδρόμιο. Περασαμε κάποιες ώρες εκεί και κάποιες μέσα στο αεροδρόμιο. είναι τεράστιο και μέχρι να πας από το ένα μέρος στο άλλο, κάνεις πολλή ώρα. Το ρολογακι μου έγραψε ότι είχα κάνει 7 χλμ εκεί μέσα. Δεν καταλαβα πώς. Έχει και σινεμά, αν ενδιαφέρεσαι. Απλά να τσεκαρεις τις ώρες γιατί είναι συγκεκριμένες. Οκ, στενοχωρήθηκα που δεν είδα την Σιγκαπούρη, αλλά τουλάχιστον δεν βαρέθηκα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλησπέρα στο team, έχω φίλο καλό και πάει Μελβούρνη μέσω Σιγκαπούρης με scoot και οι 2 πτήσεις. ΄Εχει αναμονή 5 ώρες στη Σιγκαπούρη και κοιτάξαμε να πάει στο Plaza Premium Lounge στο Terminal 1.

Plaza Premium Lounge (International Departures, Terminal 1) | The World's Largest Independent Lounge Network

Και οι 2 πτήσεις είναι από και προς στο τερμιναλ 1, υπάρχουν γνώμες για το συγκεκριμένο lounge;
 
Μηνύματα
15
Likes
10
Εχοντας 11 ωρες στο αεροδρομιο μεχρι την επομενη πτηση λεω να βγω προς την πολη για μια βολτα , απ οτι εχω δει δεν χρειαζεται βιζα ειδα ομως για μια arrival card, ισχυει;
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα στο team, έχω φίλο καλό και πάει Μελβούρνη μέσω Σιγκαπούρης με scoot και οι 2 πτήσεις. ΄Εχει αναμονή 5 ώρες στη Σιγκαπούρη και κοιτάξαμε να πάει στο Plaza Premium Lounge στο Terminal 1.

Plaza Premium Lounge (International Departures, Terminal 1) | The World's Largest Independent Lounge Network

Και οι 2 πτήσεις είναι από και προς στο τερμιναλ 1, υπάρχουν γνώμες για το συγκεκριμένο lounge;
Καλημέρα πως το κανονίσατε;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εχοντας 11 ωρες στο αεροδρομιο μεχρι την επομενη πτηση λεω να βγω προς την πολη για μια βολτα , απ οτι εχω δει δεν χρειαζεται βιζα ειδα ομως για μια arrival card, ισχυει;
Δεν χρειάζεσαι βίζα, αλλά πρέπει να έχεις την sg arrival card όπως λες.

Αυτή την βγάζεις είτε από πριν (μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή MyICA Mobile και να το κάνεις από το κινητό) είτε και στο αεροδρόμιο, αφότου πάρεις τις βαλίτσες σε μηχανήματα που έχει στον κάτω όροφο (ισόγειο).

Έχε υπόψη ότι την έκδοση αυτής της ηλεκτρονικής κάρτας την κάνεις, αν θυμάμαι καλά, το πολύ 2 μέρες πριν το ταξίδι.
 
Μηνύματα
15
Likes
10
Δεν χρειάζεσαι βίζα, αλλά πρέπει να έχεις την sg arrival card όπως λες.

Αυτή την βγάζεις είτε από πριν (μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή MyICA Mobile και να το κάνεις από το κινητό) είτε και στο αεροδρόμιο, αφότου πάρεις τις βαλίτσες σε μηχανήματα που έχει στον κάτω όροφο (ισόγειο).

Έχε υπόψη ότι την έκδοση αυτής της ηλεκτρονικής κάρτας την κάνεις, αν θυμάμαι καλά, το πολύ 2 μέρες πριν το ταξίδι.
Τελεια ευχαριστω πολυ 🤗
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Εχοντας 11 ωρες στο αεροδρομιο μεχρι την επομενη πτηση λεω να βγω προς την πολη για μια βολτα , απ οτι εχω δει δεν χρειαζεται βιζα ειδα ομως για μια arrival card, ισχυει;
Υπάρχει και δωρεάν τουρ από το αεροδρόμιο για τους επιβάτες που περιμένουν transfer. Ψαξτο στο site του αεροδρομίου, πρέπει να έχεις κάνει κράτηση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom