Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Aν πατήσεις πάνω στο profil του μέλους που θέλους "αγνοήστε αυτό το μέλος"

Εν τω μεταξύ στην ΕΡΤ ο κορονοιος έχει εγείρει προβληματισμούς....
View attachment 298357
Aπίστευτο! Ασχετο αλλά χαίρομαι που εδω και 3-4 χρονια δεν έχω τηλεόραση σπίτι!
 

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Κοροναϊός: Μέσω Κωνσταντινούπολης έφτασε ο Ιταλός στη Νιγηρία -το πρώτο κρούσμα στη χώρα

Μηπως η Τουρκια δεν καταγραφει επιτηδες τα κρουσματα του ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ??
το λεω γιατι πεταω για κωνσταντινουπολη την Κυριακη!!
Και εχω αρχίσει να ανησυχώ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Αφελή και επικινδυνο γισ το παιδι σου. Ειμαι σιγουρη ότι και η μαμα σου, σου λεει το ιδιο.
Η μαμά μου παλιά μου έλεγε,ζακέτα να βάζεις.Τώρα λέει,μάσκα να βάζεις.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Εδω στην Πάτμο ακυρωθηκαν τα καρναβαλια μεν...οι ασκοπες μετακινησεις αλλα η παρελαση εις διπλουν για τα 12νησα επιβαλεται κι ο εκκλησιαμος...αν ανεβω στο μοναστηρι και τους τα πω πειραιωτικα εγω θα φταιω;κι ολοι οι γεροι στασιδι απο νωρις κι ολοι βηχουν και γιατρους ΔΕΝ εχουμε ποτε δεν ειχαμε...πηγαινα τα παιδια στον παιδιατρο κι αυτοι φορουσαν χαντρα για να μην τους ματιασουν...δεν εχω λογια...ολοι οι καλοι ιερεις εχουν βαλει φολες στα ξοκλησια για τα αθωα τα γατακια...ειδικα τα μαυρα...και μαζευω οσα μπορω....κουραστηκα...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Φυσικα και δεν μιλαω για ενα εμβολιο αλλα για την αλογιστη χρηση απο αρκετο κοσμο. Που απο τη μια βαζει κιλα χημικων στον οργανισμο του και απο την αλλη σταματα τις δραστηριοτητες του φοβουμενος μην κολλησει κοροναιο.

Και δεν μιλαω αποκλειστικα και μονο για τα φαρμακα αλλα για πασης φυσεως χημικα: φαρμακα, φυτοφαρμακα, βαφες, αρωματα, καλλυντικα, μικροπλαστικα, καυσαερια, καπνισμα, αλκοολ, ραδιενεργεια και ο,τι αλλο.

Με αλλα λογια μου φαινεται παραλογο να απομονωνεται καποιος προκειμενου να μην κολλησει εναν ιο αλλα να μην κανει τιποτα για να προστατευτει απο αλλα πραγματα που ειτε προκαλουν θανατο, ειτε επιβαρυνουν την υγεια στερωντας του μια καλη ζωη.
Η φωνή της λογικής .
Τριπακιας για πάντα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
O Τραμπ, γκουρου της θεωριας "Σαν γριπουλα ειναι' μας τα εξηγει εδω και επιστημονικα και ωραια :p

"Is this just like flu because people die of the flu and this is very unusual. It is a little bit different but in some ways it's easier and in some ways it's a little bit tougher"
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Αυτοί είναι χειρότεροι από εμάς !!! Τωρα ίσως να βρηκαν τον ασθενή 0 τον οποίο όπως φαίνεται κυκλοφορούσε για 6 μέρες ανενόχλητος αφού "οι γιατροί του συνταγογράφησαν αντιγριπικά και τον έστειλαν στο σπίτι του αφού ούτε καν τους πέρασε από το μυαλό ότι θα μπορούσε να έχει προσβληθεί από τον κορωνοϊό αφού δεν είχε μεταβεί στην Κίνα. " Αυτή και αν είναι υπεύθυνη συμπεριφορά :eek::eek:

https://emea.gr/diethni/585803/italos-dromeas-o-quot-asthenis-miden-quot-stin-italia-molyne/
 
Last edited:

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Θέλεις να εξηγήσεις με επιχειρήματα γιατί είναι αφελή και επικίνδυνο για το παιδί μου? Σχόλια τύπου '' είμαι σίγουρη ότι και η μαμά σου, σου λέει το ίδιο '' είναι παντελώς άστοχα και δεν τα σχολιάζω εκτενώς γιατί αφενως είναι εκτός κλίματος--off topic αφετέρου θα μας κλείσουν το νήμα και είναι κρίμα..
Ας μείνουμε σε ουσιαστικές συζητήσεις για θέματα που γνωρίζουμε και όχι να υποθέτουμε υποτιμητικά για άγνωστα άτομα.
Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και φυσικά δεν είναι υποχρεωμένος να λογοδοτήσει σε κανένα το που θα πάει ταξίδι και με ποιόν. Απλά φιλικά θα έλεγα σκέψου φίλτατε το χειρότερο πιθανό σενάριο, να προσβληθούν σε ενα εξωτικό ταξίδι οι ενήλικοι γονείς και να τεθούν σε καραντίνα σε νοσοκομείο πχ. της Ταυλάνδης. Τι να κάνει ενα υγιές μεν παιδάκι αλλά μόνο του, σε μια άγνωστη χώρα με τους γονείς άρρωστους;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom