Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Προφανώς το δρομολόγιο που θέλεις είναι νωρίτερα από 30 μέρες, γιατί εγώ τώρα που το κοιτάω μου βγάζει όλα τα δρομολόγια για έναν μήνα μετά ακριβώς (δηλ. για τις 17/11) στα 49 ζλότυ με το EIP (ExpressIntercityPremium).
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Προφανώς το δρομολόγιο που θέλεις είναι νωρίτερα από 30 μέρες, γιατί εγώ τώρα που το κοιτάω μου βγάζει όλα τα δρομολόγια για έναν μήνα μετά ακριβώς (δηλ. για τις 17/11) στα 49 ζλότυ με το EIP (ExpressIntercityPremium).
Nαι είναι για τις 6/11.. Έχει μεγαλη διαφορά το απλό από το EIP? Ελπίζω οι 3 ώρες διαδρομή που λέει για το απλό να ισχύουν γιατί είδα κάποια κάνουν 6 ώρες!
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Αιρες
Αν κάνεις συνάλλαγμα θα σου προτεινα να κάνεις λίγα στην Ελλάδα για τα πρώτα εξοδα και μετά να κάνεις εκεί τα υπόλοιπα.Συμφέρει περισσότερο(εγώ τα ειχα κανει εδω,ενω οι φιλοι που το έκαν εκει βγηκαν κερδιμένοι).Στην Βαρσοβία έχει πολλά μέρη να κάνεις,λογικά και στην Κρακοβία.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Nαι είναι για τις 6/11.. Έχει μεγαλη διαφορά το απλό από το EIP? Ελπίζω οι 3 ώρες διαδρομή που λέει για το απλό να ισχύουν γιατί είδα κάποια κάνουν 6 ώρες!
Εγώ χρησιμοποίησα το EIP για το συγκεκριμένο δρομολόγιο και έμεινα πολύ ικανοποιημένη γι' αυτό και το προτείνω. Αυτά τα τρένα είναι ολοκαίνουρια, αθόρυβα και έχουν πολύ αναπαυτικά καθίσματα. Με το απλό τρένο έκανα τη διαδρομή Γκντανσκ-Μαλμπορκ (που είναι πιο σύντομη) το οποίο ήταν παλιό και ταλαιπωρημένο, ενώ οι θέσεις ήταν σε κουπέ των 6.
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να επισκεφτώ τη Βαρσοβία αρχές Δεκέμβρη για ένα τετραήμερο. Είναι ένας προορισμός που αξίζει να επισκεφτείς?
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Αιρες
Σίγουρα.Ειναι πολυ όμορφη πόλη.Το καλοκαιρι που πηγα εγω ειχα και την δυνατοτητα λογω καιρου να παω στα παρκα που είχε.Δεκέμβρη φανταζομαι δεν θα ειναι πολυ ευκολο αλλα ειμαι σίγουρη ότι θα εχει αλλη χαρη λόγω των χριστουγέννων.Πραγματικά πολύ ομορφιά αν και δεν το περιμενα πριν παω
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει οικονομικό και αξιόπιστο ξενοδοχείο για Βαρσοβία?
 

ginda

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Καλησπερα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος χώρος να αφήσω τις βαλίτσες στο σταθμό της Βαρσοβίας ή κάπου στο κέντρο για 3 ώρες;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπερα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος χώρος να αφήσω τις βαλίτσες στο σταθμό της Βαρσοβίας ή κάπου στο κέντρο για 3 ώρες;
Υπάρχει στον κεντρικό σταθμό των τρένων γραφείο με 10 ζλότυ την ημέρα. όπως μπαίνεις, θα κατέβεις τις σκάλες και θα δεις πινακίδα,είναι σχεδόν απέναντι.
Επίσης έχει και Lockers αλλά κάνοντας δεξιά μόλις κατέβεις τις σκάλες, προχωράς ευθεία και πριν βγεις από την έξοδο για το εμπορικό θα τα δεις στο δεξί σου χέρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom