Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τα τηλεφωνα και τα δεδομενα ειναι δωρεαν οπως ισχυει στην ευρωπη ή οχι; τι κανατε εσεις;
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.314
Eνω λενε roaming και πρασινα αλογα, στην Πολωνια με καρτοκινητο Vf ειχαμε προβλημα! Καθαρα θεμα του παροχου της Πολωνιας! Αλλαζαμε παροχο απο Τ-mobile σε Play και σε Orange, παλι το ιδιο! Μπορουσαμε να κανουμε κλησεις και να χρησιμοποιουμε τα δεδομενα. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ! Ισως με Cosmote επειδη λογω Τ-mobile να'ναι καλιτερα!
Σε καμμια αλλη χωρα με παρουσια της vf η οχι, στην ΕΕ και οχι μονο, προβλημα δεν ειχαμε.
Η vf δεν μπορουσε να βοηθησει, ειναι καθαρα "θεμα παροχων" μας απαντησαν!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Eνω λενε roaming και πρασινα αλογα, στην Πολωνια με καρτοκινητο Vf ειχαμε προβλημα! Καθαρα θεμα του παροχου της Πολωνιας! Αλλαζαμε παροχο απο Τ-mobile σε Play και σε Orange, παλι το ιδιο! Μπορουσαμε να κανουμε κλησεις και να χρησιμοποιουμε τα δεδομενα. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ! Ισως με Cosmote επειδη λογω Τ-mobile να'ναι καλιτερα!
Σε καμμια αλλη χωρα με παρουσια της vf η οχι, στην ΕΕ και οχι μονο, προβλημα δεν ειχαμε.
Η vf δεν μπορουσε να βοηθησει, ειναι καθαρα "θεμα παροχων" μας απαντησαν!
Και εγώ και άλλοι γνωστοί μου είχαν το ίδιο πρόβλημα (εγώ ειχα Cosmote) αλλά απλά έπρεπε να κλείσουμε και να ανοίξουμε ξανά το κινητό μας και τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε. Επίσης αν δεν κανω λαθος, έπρεπε αυτός που μας καλούσε να βάζει και τον κωδικό +30 μπροστά.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
τα τηλεφωνα και τα δεδομενα ειναι δωρεαν οπως ισχυει στην ευρωπη ή οχι; τι κανατε εσεις;
Για τα δεδομένα, είναι λίγο περίεργη η κατάσταση.

π.χ. εγώ που έχω whats up καρτοκινητό, μπορώ να καταναλώσω τα δεδομένα του πακέτου που έχω βάλει κανονικά, ΑΝ ΔΕΝ είναι από πακέτο τα mb και είναι απο pare_dwse ή pare_moirase κτλ δεν ισχύουν, την πάτησα πρόσφατα και έμαθα! Οι κλήσεις κανονικά.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Eνω λενε roaming και πρασινα αλογα, στην Πολωνια με καρτοκινητο Vf ειχαμε προβλημα! Καθαρα θεμα του παροχου της Πολωνιας! Αλλαζαμε παροχο απο Τ-mobile σε Play και σε Orange, παλι το ιδιο! Μπορουσαμε να κανουμε κλησεις και να χρησιμοποιουμε τα δεδομενα. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ! Ισως με Cosmote επειδη λογω Τ-mobile να'ναι καλιτερα!
Σε καμμια αλλη χωρα με παρουσια της vf η οχι, στην ΕΕ και οχι μονο, προβλημα δεν ειχαμε.
Η vf δεν μπορουσε να βοηθησει, ειναι καθαρα "θεμα παροχων" μας απαντησαν!
απαραδεκτοι να μη δινουν λυση!!!

Και εγώ και άλλοι γνωστοί μου είχαν το ίδιο πρόβλημα (εγώ ειχα Cosmote) αλλά απλά έπρεπε να κλείσουμε και να ανοίξουμε ξανά το κινητό μας και τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε. Επίσης αν δεν κανω λαθος, έπρεπε αυτός που μας καλούσε να βάζει και τον κωδικό +30 μπροστά.
απο ελλαδα καλει κανονικα καποιος ... δεν χρειαζεται να βαλει το +30.... Εκτος και αν λες για να καλεσει καποιος απο πολωνια σε πολωνια ελληνικο...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
απαραδεκτοι να μη δινουν λυση!!!


απο ελλαδα καλει κανονικα καποιος ... δεν χρειαζεται να βαλει το +30.... Εκτος και αν λες για να καλεσει καποιος απο πολωνια σε πολωνια ελληνικο...
ναι αυτό εννοω,όταν είσαι στην Πολωνία για να καλέσεις ελληνικό αριθμό που είναι επίσης στην Πολωνία,πρέπει να βάλεις τον κωδικό μπροστά. Τουλάχιστον έτσι ήταν μέχρι πριν δυο χρόνια περίπου.
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.314
Παντα ετσι ειναι και ηταν. Εγω ολους τους αριθμους τους αποθηκευω
+30(σε περιπτωση Ελλ. συνδρομητη)ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (10 αριθμος συνδρομητη).
Οποτε σαν καλω τον +30 απο ΗΠΑ γινεται αυτοματα 01130. Και απο Ελλαδα σαν καλω γινεται +30Αυτοματα, το +30 εντος Ελλαδος δεν επηρεάζει την κλήση!
 

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. 'Εχω άδεια τον Νοέμβριο και βρήκα φτηνά εισητήρια για Κατοβίτσε .Επειδή έχω κανονίσει και ένα ταξίδι τον Οκτωβριο για 7 μέρες στην Γεωργία τα οικονομικά είναι λίγο μαζεμένα κι έτσι λέω να κλείσω για Κατοβίτσε που είναι και τα εισητήρια και η διαμονή σχετικα φτηνά . Από Πολωνία έχω πάω μόνο Βαρσοβία η οποία μου άρεσε πολύ. Ποιά η γνώμη σας λοιπόν για Κατοβίτσε ??
 

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Γιατι δεν φευγεις Κρακοβια παραδιπλα που ειναι γνωστη αξια?
Γιατί η πτήση είναι απευθείας μόνο 100 ευρώ για 2 άτομα μετά επιστροφής ενώ για Κρακοβία είναι 219 ευρώ και εκτός από αυτό δεν είναι και απευθείας αλλά μέσο Μιλάνο όπου μένεις περίπου 10ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom