Συμβουλές για φωτογραφική

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
καταρχιν ευχαριστω για τις συμβουλες, αλλα μια και ξεκινησες δεν μου λες και κατι περι φακων? εεε!!
http://www.dpgr.gr/

στο σαιτ αυτο μπορεις να βρεις οτι 8ες για φακους , φωτογραφικες κ.τλ. Εγω το βρηκα πολυ χρησιμο οταν εψαχνα για μηχανη και τα αγγλικα με κουραζουν ...:D

ΠΕΡΙ: Φακών (D)SLR γενικά
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
ΕΥΚΑΙΡΙΑ
Λοιπόν, 'όποιος χρειάζεται φωτογραφική μηχανή μπορεί ν αποκτήσει την Nikon Coolpix B500 Black & Θήκη στην τιμή των 129,90 ΜΕ ΠΑΖΑΡΙ στον Κωτσόβολο. Η τιμή της κυμαίνεται στα υπόλοιπα μαγαζιά γύρω στα 250 ευρώ
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Με ενδιαφέρει να αγοράσω νέα μηχανή σχετικά μικρού όγκου κατά προτίμηση χωρίς αποσπώμενο φακό αλλά με όσο το δυνατόν καλύτερες δυνατότητες.
Το ποσό που θέλω να διαθέσω επερχόμενης black friday είναι μέχρι 250.Θα εκτιμούσα τις όποιες συμβουλές για τα χαρακτηριστικά που θεωρείται σημαντικά σε μια μηχανή αυτού του κόστους και ενδεχόμενες προτάσεις συγκεκριμένων μοντέλων έστω και πιό ακριβώ που ίσως πέσουν στο budget μου τις επόμενες μέρες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έστω και παλιό μοντέλο, Sony RX100 με αισθητήρα μιας ίντσας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Είμαι σε αναζήτηση νέας φωτογραφικής μηχανής. Θα προτιμούσα χωρίς αποσπώμενο φακό και σε βολικό μέγεθος για εύκολη μεταφορά αλλά με όσο τον δυνατόν καλύτερες δυνατότητες. Δηλώνω άσχετη στο τομέα μηχανών και ζητώ τα φώτα σας. Το ποσό που θα ήθελα να διαθέσω είναι μέχρι 250 μετά την έκπτωση.
Αν πάρει το μάτι σας κάτι καλό στις προσφορές ή έχετε να προτείνετε απο τώρα κάποια μοντέλα που ενδεχομένως μετά την έκπτωση φτάσουν το budget μου , παρακαλώ ποστάρετέ το.
Δωστα σε ενα κινητο με καλη φωτογραφικη. Αλλιως μια compact Panasonic Lumix, η λατρεια των ασχετων :heart:
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
514
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Συμφωνώ για RX100, την έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Θα συμφωνήσω με @paefstra ,σε αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα καλό κινητό με αναβαθμισμένη κάμερα σε σχέση με αυτά που θα σου δώσει μια compact μηχανή. Επιπλέον, αν σου αρέσουν τα βίντεο, αργότερα μπορείς να αγοράσεις και ένα gimbal για να έχεις "σταθερά" πλάνα.
Θα σου πρότεινα λοιπόν Xiaomi Redmi Note 9 Pro ή Poco X3 NFC (λίγο πιο βαρύ στο χέρι το δεύτερο).
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Όσων αφορά το redminote 9 pro,θα συμφωνήσω.Το αγόρασα πριν 2 εβδομάδες και έχω μείνει έως τώρα πολύ ευχαριστημένος.Για την φωτογραφική ωστόσο δεν έχω πλήρη άποψη γιατί δεν έχει ξεδιπλώσει ακόμα τις χαρές της λόγω lockdown.Μαλιστα μια αλυσίδα το έχει και προσφορά (220κατι€).
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Έστω και παλιό μοντέλο, Sony RX100 με αισθητήρα μιας ίντσας.
Συμφωνώ για RX100, την έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!
Για ποιο ακριβώς μοντέλο RX100 μιλάτε;
Στην αναζήτηση που έκανα μου βγάζει την
Sony Cyber-Shot DSC-RX100 στα 249
https://aa-digitalphoto.gr/product/sony-cyber-shot-dsc-rx100/
αλλά και άλλα μοντέλα με τον κωδικό RX100 με επεκτάσεις λατινικής αρίθμησης όπως η Sony Digital Camera DSC-RX100 VII (που πολύ μου άρεσε) αλλά φτάνει τα 1150!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Δωστα σε ενα κινητο με καλη φωτογραφικη. Αλλιως μια compact Panasonic Lumix, η λατρεια των ασχετων :heart:
Κινητά έχω δύο με αρκετά καλή φωτογραφική στα 48MP όμως με ενδιαφέρει μια συμμαζεμένη κάμερα όχι απαραίτητα compact αλλά ευέλικτη.
Μια dslr που είχα δει και μου άρεσε για παράδειγμα ήταν η
Canon EOS 2000D Kit 18-55mm DC που βγαίνει με εκπτωση τώρα στα 260 και ίσως και πιο κάτω στα black friday.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
@Thalassaki μια τελευταία συμβουλή.Αγορασαμε action camera GoPro hero 7με τη σύζυγό, πιστεύοντας πως θα την αξιοποιήσουμε στο έπακρο.Εχει λειτουργίες που δεν εχει το κινητό μας αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν το υποκαθιστά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom