Συναντηση Τραβελστοριστων στα Χανια

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τι εγινε κυριοι ????? βλεπω σας αρεσουν.....

Συνεχιζω με το αγαπημενο μου μπουρεκι Χανιωτικο....Κολοκυθακι κομμενο σε τσιπς χανιωτικο τυρι ξινομυζηθρα, ντοματα τριμμενη και εξω φυλλο σπιτικο με προσθηκη τσικουδιας σουσαμι και τριμμενο τυρι.....
Ηταν πολυ πετυχημενο.....

Τι εγινε mpiftex ????? εχεις και ορεκτικο ονομα......κανενα ωραιο βιντεακι θα δουμε????





Χοχλοι γιαχνι.......τα συστατικα φαινονται.......
Εδω περιμενω συγκεκριμενα σχολια.....πολλους φιλους εξαφανισμενους.......




Για να δουμε και τη κρεατοτουρτα....πολυ πετυχημενη και αυτη....
Πιτα με αρνι βραστο...ξυνομυζηθρα,δυοσμο, στακοβουτηρο,και Χανιωτικο τυρι μαλάκα
Το φυλλο σπιτικο με προσθηκη τσικουδιας....κροκο αυγου και σουσαμι

Παρακαλουνται οι διαχειριστες να δειξουν τη δεουσα κατανοηση και να μη διαγραψουν το τυρι γιατι ετσι ειναι το ονομα του

Θερμη παρακληση . Οι εχοντες χοληστερινη να απομακρυνθουν απο τον υπολογιστη
Oλα τα πιατα αφιερωμενα για το χρηστη mpiftex......
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλημερα και απο μενα!
πωπω μπηκα πρωι πρωι και αντιμετωπισα ενα σωρο μηνυματα!δεν προλαβαινω να διαβαζω......αλλα ας οψετε που ημουν στα κατσαβραχα και δεν επιανε σημα αλλιως θα σας εβαζα απευθειας να θαυμασετε τις ομορφιες της κρητης απο ΜΕΓΑΛΟ υψομετρο!!!
βαρσα,καλο εγκληματισμο!!!!
και γω σημερα γυρισα στην δουλεια.....αχ.....ευτυχως σε καμια δεκαρια μερες ξαναπερνω αδεια!!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλημερα και απο μενα!
πωπω μπηκα πρωι πρωι και αντιμετωπισα ενα σωρο μηνυματα!δεν προλαβαινω να διαβαζω......αλλα ας οψετε που ημουν στα κατσαβραχα και δεν επιανε σημα αλλιως θα σας εβαζα απευθειας να θαυμασετε τις ομορφιες της κρητης απο ΜΕΓΑΛΟ υψομετρο!!!
βαρσα,καλο εγκληματισμο!!!!
και γω σημερα γυρισα στην δουλεια.....αχ.....ευτυχως σε καμια δεκαρια μερες ξαναπερνω αδεια!!!!
σε ποιά κατσάβραχα; διάβασες ότι προγραμματίζουμε πορεία στο φαράγγι της Αράδαινας;
είσαι μέσα;
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
σε ποιά κατσάβραχα; διάβασες ότι προγραμματίζουμε πορεία στο φαράγγι της Αράδαινας;
είσαι μέσα;
καλε μου αντωνη αυτα τα σπορ ειναι για τους θαρραλεους,εγω ειμαι κοτα!!!!!

ημουν στο χωριο της μαμας στα σφακια,στον καλλικρατη,γιατι ειχαμε μια οικογενειακη υποχρεωση αλλα αυτη η υποχρεωση ηταν στα ψηλα!1000 μετρα υψομετρο ειχαμε αλλα η cosmote δεν επιανε.....η vοdafone παντως ειχε φουλ σημα!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εχω την εντυπωση οτι το ρεθυμνο προσπαθει να μας κανει ολους να παμε στην πολη της με τοσα καλουδια που δειχνει και υποσχεται.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Και σε εμάς τίποτα... :roll:
Eλα CakeNet......δεν θελω ζηλιες......μπορεις να πεταχτεις στην επομενη....το Αιγαιο μας χωριζει....και ο mpiftex θελει και τα αεροπορικα εισιτηρεια πακετο....δεν μου διευκρινισε ομως.....οικονομικη θεση 'η μπιζνες ?????:haha::haha:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλε μου αντωνη αυτα τα σπορ ειναι για τους θαρραλεους,εγω ειμαι κοτα!!!!!

ημουν στο χωριο της μαμας στα σφακια,στον καλλικρατη,γιατι ειχαμε μια οικογενειακη υποχρεωση αλλα αυτη η υποχρεωση ηταν στα ψηλα!1000 μετρα υψομετρο ειχαμε αλλα η cosmote δεν επιανε.....η vοdafone παντως ειχε φουλ σημα!

Καλλικράτη!!!!!!!!!!!!!υπερήφανο και ιστορικό χωριό, υπάρχει και μια μαντινάδα που το αναφέρει αλλά δεν τη θυμάμαι
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Eλα CakeNet......δεν θελω ζηλιες......μπορεις να πεταχτεις στην επομενη....το Αιγαιο μας χωριζει....και ο mpiftex θελει και τα αεροπορικα εισιτηρεια πακετο....δεν μου διευκρινισε ομως.....οικονομικη θεση 'η μπιζνες ?????:haha::haha:
Α...εγώ θέλω ιδιωτικό Jet! :haha::haha::haha:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
εχω την εντυπωση οτι το ρεθυμνο προσπαθει να μας κανει ολους να παμε στην πολη της με τοσα καλουδια που δειχνει και υποσχεται.
άσε φίλε σαίτα. αν ήξερες τι ξεχάσαμε στα Χανιά!!!!:(αλλά στο επόμενο θα είναι μέσα :)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
....ναμε και εμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!
να πω ενα γεια σε ολα τα παιδια που γνωρισα στα χανια αλλα και οσους διαβαζουν αυτο το τοπικ... ειμαι στη Πυλο και ξεκουραζω τα πρισμενα ποδαρια μου μετα απο την 4ωρη πεζοπορια στο Μυστρα!!!!!!!! και εχω μαζι μου τους κουραμπιεδες της varsa λογω τιμης και στη κριση της υπογλυκαιμιας ειναι θαυματουργοι!!!!!!!!!! μονο σημερα εχω internet ασυρματο γιατι ουτε στη Μανη ουτε στη Ελαφονησο ειχα σημα.... σας χαιρετω και παλι και συνεχιζω τις διακοπες μου στη Νοτια Πελοπονησο ως το τελος της εβδομαδας!!!!!!!!!!!! φιλια στη μικρουλα σου varsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom