Συναυλιες και ταξιδια

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Η κόρη μου αραδιάζει κάτι ραπ συγκροτήματα και ζητάει λεφτά για να πάει στις συναυλίες τους. Τώρα λέει θέλει να πάει ~στα πλαίσια της ενηλικίωσης της~ να δει τον Weekend. Αισθάνομαι μπουμερ στην τοποθεσία Θεσσαλονίκη. Θέλει να πάει τον Ιούλιο να τον δει στην Ευρώπη λέει, κάπου προς Άμστερνταμ. Λέω να της κάνω δώρο δυο αεροπορικά σε δυο άσχετες χωρες μεταξύ τους πχ Βερολίνο κι επιστροφή Άμστερνταμ. Και να της πω να βρει τρόπο να πάει από το Α στο Β με χαμηλό μπατζετ, τραινα και να μένει σε χοστελ. Είμαι κακιά μαμά ή θα τα καταφέρει άνετα ;
Eκλεισε η δική μου κόρη για Weeknd στη Πράγα, στους vip μάλιστα...

Αν την βλέπεις να θελει κλεισε της τα εισιτήρια. Εκεινη θα σου πει αν νιωθει έτοιμη, είναι μέχρι να κάνει την αρχή.

Κακιά μαμά δεν θα εισαι δείχνοντας της εμπιστοσύνη, άλλωστε μη ξεχνάμε ότι αλλα παιδιά φεύγουν μονιμα στο εξωτερικο για να σπουδάσουν
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
H Metallica βγαίνουν σε περιοδεία. Μέσα στο 2023 θα παίξουν μόνο σε 4 Ευρωπαϊκές πόλεις (απ'ότι φαίνεται) 2 βραδιές με διαφορετικό σετλιστ Άμστερνταμ, Παρίσι, Αμβούργο και Γκέτεμποργκ οι τυχερές. Σαν να μην έφτανε αυτό τη μία μέρα ανοίγουν γι'αυτούς οι θεοί Architects. Αυτό το πράγμα δεν χάνεται!
Εγώ αγόρασα το διήμερο για το Μόναχο για το 2024!!!! Ο πιο φτηνός τρόπος να τους δεις είναι το Download Festival στην Αγγλία. Δυστυχώς οι τιμές είναι απαράδεκτες. Πριν 4 χρόνια τους είδα Front Of Stage με 180€ εισιτήριο (το πλήρωσα 75€ μόλις γιατί το αγόρασα από κάποιον έξω από την συναυλία!!!) τώρα τα διήμερα Front Of Stage κάνουν 1100€!!! Πλάκα μας κάνουν!;!! Ακόμη και οι Maiden να έπαιζαν μαζί τους πολλά είναι. Εγώ το πήρα το αρένα για να το μεταπουλήσω και θα φύγει εύκολα σε καλύτερη τιμή.

Δεν είμαι αισιόδοξος αν και πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα. Εδώ και για Ελλάδα υπάρχουν ελπίδες (Όχι απαραίτητα για metallica, γενικώς για μεγάλη μπάντα) αλλά οι διοργανώσεις είναι για τα σκυλιά. Μ' αρέσει που πανηγυρίζουν κάποιοι επειδή επιστρέφει το rockwave στη Μαλακάσα. Αθλιότητα δίχως τέλος, για να δούμε όμως ποιο όνομα θα κάνει την εμφάνιση του.
Για Rammstein δεν είναι δύσκολο να βρεις εισιτήριο. Εάν το ήξερα θα σου έβρισκα εγώ και πάνω από ένα κιόλας. Σκέψου ότι θα τους δω στο Μόναχο δυο φορές, μια αρένα και μια σε κάθισμα, και θα είμαι Front Of Stage σε Ελσινκι και Βουδαπέστη. Φέτος που τους είδα σε Βαρσοβία και Ταλλίν είχε δεκάδες εισιτήρια από έξω και έπρεπε να πληρώσεις μόνο για να αλλάξεις το όνομα. Ήταν αυστηρώς ονομαστικά αλλά έβρισκες.Εάν θέλεις σου βρίσκω πάντως.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.924
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Για Rammstein δεν είναι δύσκολο να βρεις εισιτήριο. Εάν το ήξερα θα σου έβρισκα εγώ και πάνω από ένα κιόλας. Σκέψου ότι θα τους δω στο Μόναχο δυο φορές, μια αρένα και μια σε κάθισμα, και θα είμαι Front Of Stage σε Ελσινκι και Βουδαπέστη. Φέτος που τους είδα σε Βαρσοβία και Ταλλίν είχε δεκάδες εισιτήρια από έξω και έπρεπε να πληρώσεις μόνο για να αλλάξεις το όνομα. Ήταν αυστηρώς ονομαστικά αλλά έβρισκες.Εάν θέλεις σου βρίσκω πάντως.
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες και σ' ευχαριστώ, θα μιλήσουμε οπωσδήποτε. Για να ρίξω μια ματιά στο φετινό τους tour και θα επανέλθω. :cool:
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Από σήμερα βγήκαν και τα εισιτήρια για Metallica για μία ημέρα. Στο Παρίσι η αρένα έχει 139ε πριν το καπέλο της ticketmaster. Μου ήρθε αναγούλα. Δυστυχώς θα προσπεράσω.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
101
Likes
12
καλησπέρα.
Ψάχνω εισητήρια για :
1. Weeknd
2. Michael Buble
σε ποιά πόλη/θέση είναι VFM? προτάσεις και από ποιό site η αγορά? Ευχαριστώ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες και σ' ευχαριστώ, θα μιλήσουμε οπωσδήποτε. Για να ρίξω μια ματιά στο φετινό τους tour και θα επανέλθω. :cool:
αρεσουν οι συγκεκριμενοι και εκτος γερμανιας? κοιτα να δεις...
ειχα πολλες φορες δυνατοτητα να τους δω αλλα το γειωσα. Μια φορα ειχε κερδισει και εισητηριο.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ticketmaster, livenation κι όπου σε παραπεμπει η επίσημη ιστοσελίδα του γκρουπ-τραγουδιστή/τριας
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ticketmaster και livenation ανήκουν στην ίδια εταιρεία. Ένα από τα πιο σιχαμερα μονοπώλια κι εννοείται πάντα καπέλο στα εισιτήρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom