ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

dabes1988

Member
Μηνύματα
22
Likes
10
Αρα συμπερασμα οτι αν εχει κανει καποιος 2 δοσεις οποιαδηποτε στιγμη και χωρις αναμνηστικη μπορει να παει Η.Π.Α
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Αρα συμπερασμα οτι αν εχει κανει καποιος 2 δοσεις οποιαδηποτε στιγμη και χωρις αναμνηστικη μπορει να παει Η.Π.Α
Ακριβώς έτσι. Εμείς θα ταξιδέψουμε Απρίλιο,ο σύζυγος έχει κάνει δεύτερη δόση 1,5 χρόνο πίσω. Στην θα κάνω 2η δόση τώρα ώστε να ταξιδέψω. Αρκεί να έχεις δυο δόσεις, δεν τους ενδιαφέρει το πότε
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
Έχει ιδέα κανεις μέχρι πότε είναι αυτά τα μέτρα;;;; Άσχετα ότι μπορεί να πάρουν παράταση… κάτι μου είπα για 31/12/2022 αλλά δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Έχει ιδέα κανεις μέχρι πότε είναι αυτά τα μέτρα;;;; Άσχετα ότι μπορεί να πάρουν παράταση… κάτι μου είπα για 31/12/2022 αλλά δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει!
Από αυτό το πρόσφατο άρθρο When will U.S. allow unvaccinated tourists? Check the latest exceptions

November 10: TSA extended the vaccine mandate for non-US visitors
On November 7, the U.S. extended vaccine mandate for travelers until January 8. All non-US visitors still need to show a proof of the full vaccination against Covid-19. (Source: precisionvaccinations.com)

8 Γενάρη λοιπόν ΑΛΛΑ πιο πρόσφατο update γράφει

November 30: Biden signed a declaration to adopt vaccine passports with other leaders at the G20 summit
On November 21, thecentersquare.com reported that President Biden signed a declaration to adopt vaccine passports for international travel. Declaration was signed at the G20 summit in Bali along with other world leaders. This fact doesn’t suggest any plans to drop U.S. vaccine requirements in the near future.
 

av kat

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Δυστυχώς δε βλέπω να τα αποσύρουν τα μέτρα,αλλά να τα μονιμοποιουν..κρίμα.. μας κατέστρεψε ο Biden! Το διαγράφουμε το όνειρο..πρόλαβα τουλάχιστο και πήγα 3 φορές!!
 

renachania

Member
Μηνύματα
30
Likes
10
Μην λες τέτοια γιατί εγώ ελπίζω ακόμα…!!!! Περιμένω με αγωνία την 8η Ιανουαρίου! Μετά θα αρχίσω να κλαίω… κ τα λεφτά μου αλλά κυρίως το ταξίδι!!!!!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
μπορείτε ακόμα να εμβολιαστείτε. και να χαρείτε ένα τέτοιο ταξίδι.
εκτός και αν έχετε κάποιο ειδικό πρόβλημα.
σιγα μην υποκιψουμε στο εμβολιο μονο και μονο για να παμε ταξιδι! Και εγω θα ηθελα να παω στο μαιαμι μια βολτα καθως εχω φιλους, αλλα αυτος ο εκβιασμος δεν θα τους περασει!
 
D

Delmem38110

Guest
σιγα μην υποκιψουμε στο εμβολιο μονο και μονο για να παμε ταξιδι! Και εγω θα ηθελα να παω στο μαιαμι μια βολτα καθως εχω φιλους, αλλα αυτος ο εκβιασμος δεν θα τους περασει!
κάποια στιγμή θα οιποκειπσετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom