Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Περιοχή Veneto:

ULSS 1 - ΤΗΛ 0437514343 - Email: [email protected]
ULSS 2 - ΤΗΛ 0422323888 - Email: [email protected]
ULSS 3 - ΤΗΛ 800938811 - Email: [email protected]
ULSS 4 - TEL 800497040 - Email: [email protected] ULSS
5 - TEL 800938880 - Email: [email protected] ULSS
6 - TEL 800032973 - Email: [email protected] ULSS
7- TEL 800938800 - Email: [email protected] ULSS
8 - TEL 3398742091 - Email: [email protected] ULSS
9 - TEL 800936666 - Email: sisp.malattie.infettive@aulss9. veneto.it

Στείλτε ένα mail με το ονοματεπώνυμο σας, τη διεύθυνση διαμονής σας και ένα τηλέφωνο, για να ξεμπερδέψετε και εσείς εύκολα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Γειά σου και εσένα. Ανάλογα με το σημείο εισόδου στην Ιταλία ενημερώνεις και τις υγειονομικές αρχές της περιοχής αυτής. Σε αυτό το λινκ θα δεις τις περιοχές και τους τρόπους που μπορείς να το κάνεις.
εγω εχω να παω στην μπολωνια,ανοικει στην περιοχη αιμιλια ρομανα και να μενω εκει,μονοημερες βερονα,βενετια,που ανοικουν σε αλλη περιοχη στην περιοχη βενετο και ολοημερη στην φλωρεντια,δλδ θα πρεπει ξεχωριστα να στειλω σε καθε μια περιοχη μαιλ;πως γινεται αυτο;
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Περιοχή Veneto:

ULSS 1 - ΤΗΛ 0437514343 - Email: [email protected]
ULSS 2 - ΤΗΛ 0422323888 - Email: [email protected]
ULSS 3 - ΤΗΛ 800938811 - Email: [email protected]
ULSS 4 - TEL 800497040 - Email: [email protected] ULSS
5 - TEL 800938880 - Email: [email protected] ULSS
6 - TEL 800032973 - Email: [email protected] ULSS
7- TEL 800938800 - Email: [email protected] ULSS
8 - TEL 3398742091 - Email: [email protected] ULSS
9 - TEL 800936666 - Email: sisp.malattie.infettive@aulss9. veneto.it

Στείλτε ένα mail με το ονοματεπώνυμο σας, τη διεύθυνση διαμονής σας και ένα τηλέφωνο, για να ξεμπερδέψετε και εσείς εύκολα.
αυτα ειναι τηλεφωνα για ενημερωση του κοινου σχετικα με τον covid, το τηλεφωνικο νουμερο που ενημερωνεις εσυ τις τοπικες μοναδες υγειας για την εισοδο σου στην περιοχη πρεπει να το καλεσεις οταν φτασεις εκει, απαντανε στα ιταλικα, δεν σου στελνουν καποιο αποδεικτικο της συνομιλιας και δεν επηρεαζει την πτηση σου
αυτα μου ειπαν απο την πρεσβεια τους για την επικειμενη επισκεψη μου στην βενετια, αν μου τα ειπαν λαθος τα μεταφερω και εγω λαθος
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
αυτα ειναι τηλεφωνα για ενημερωση του κοινου σχετικα με τον covid, το τηλεφωνικο νουμερο που ενημερωνεις εσυ τις τοπικες μοναδες υγειας για την εισοδο σου στην περιοχη πρεπει να το καλεσεις οταν φτασεις εκει, απαντανε στα ιταλικα, δεν σου στελνουν καποιο αποδεικτικο της συνομιλιας και δεν επηρεαζει την πτηση σου
αυτα μου ειπαν απο την πρεσβεια τους για την επικειμενη επισκεψη μου στην βενετια, αν μου τα ειπαν λαθος τα μεταφερω και εγω λαθος
Εγώ πάντως ειμαι Βενετία και δεν ενημέρωσα ποτέ κάποια τοπική αρχή..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
εγω εχω να παω στην μπολωνια,ανοικει στην περιοχη αιμιλια ρομανα και να μενω εκει,μονοημερες βερονα,βενετια,που ανοικουν σε αλλη περιοχη στην περιοχη βενετο και ολοημερη στην φλωρεντια,δλδ θα πρεπει ξεχωριστα να στειλω σε καθε μια περιοχη μαιλ;πως γινεται αυτο;
Αν μέχρι να πας ισχύει ακόμα η συγκεκριμένη προϋπόθεση, είναι για να ενημερωσεις τις υγειονομικές αρχές μόνο της περιοχής που μπαίνεις στη χώρα. Έχω παραθέσει το λινκ άπειρες φορές.

αυτα μου ειπαν απο την πρεσβεια τους για την επικειμενη επισκεψη μου στην βενετια, αν μου τα ειπαν λαθος τα μεταφερω και εγω λαθος
Δεν σου είπαν όμως να μην ενημερώσεις με την άφιξη σου, σωστά;...
Δίπλα από τα τηλέφωνα έχει mail και στέλνοντας mail έχεις και αποδεικτικό!... Είναι ολοφάνερο ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου να μην το κάνει.

Με εκτίμηση
Η "ξεμπέρδεψε εύκολα"
 

Яна

Member
Μηνύματα
263
Likes
289
Καλώς ορισα.Στην επιστροφή από τη Βενετία σήμερα,Ζυγισαν βαλίτσες σε όλους,έλεγξαν εξονυχιστικά plf και πιστοποιητικα.Αρκουσε της συζύγου το πιστοποιητικό από το εργαστήριο για το pcr(ή rapid test).Στην Αθήνα έλεγξαν το δικό μου plf και το πιστοποιητικό (της συζύγου τπτ).
Εννοείτε ότι αρκούσε το χαρτί του τεστ χωρίς να έχει περαστεί στο ψηφιακό πιστοποιητικό? Θέλω να ταξιδέψω με κάποιον ανεμβολίαστο και μου φαίνεται περίπλοκο και βαρετό να κάτσω να περάσω το τεστ στο πιστοποιητικό.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αν μέχρι να πας ισχύει ακόμα η συγκεκριμένη προϋπόθεση, είναι για να ενημερωσεις τις υγειονομικές αρχές μόνο της περιοχής που μπαίνεις στη χώρα. Έχω παραθέσει το λινκ άπειρες φορές.


Δεν σου είπαν όμως να μην ενημερώσεις με την άφιξη σου, σωστά;...
Δίπλα από τα τηλέφωνα έχει mail και στέλνοντας mail έχεις και αποδεικτικό!... Είναι ολοφάνερο ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου να μην το κάνει.

Με εκτίμηση
Η "ξεμπέρδεψε εύκολα"
Ναι το εχω αποθηκευσει το λινκ που εχεις βαλει,δλδ εγω ενημερωνω τις αρχες της αιμιλια ρομανα ,αν ακομα ισχυει μεχρι να παω και ειμαι οκ σωστα;οχι ξεχωριστα μια,μια την καθε περιοχη που θα επισκεφτω,καταλαβα καλα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Εννοείτε ότι αρκούσε το χαρτί του τεστ χωρίς να έχει περαστεί στο ψηφιακό πιστοποιητικό? Θέλω να ταξιδέψω με κάποιον ανεμβολίαστο και μου φαίνεται περίπλοκο και βαρετό να κάτσω να περάσω το τεστ στο πιστοποιητικό.
Το επιβεβαιωσα χθες τηλεφωνικα στο Ιταλικο Προξενειο. Συν το plf και τιποτε αλλο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Τελικά @paefstra ταξιδεύεις για Μάλτα ή Ιταλια;Η και για τους δύο προορισμούς;Πότε φεύγεις αν επιτρέπεται;
Και στα δυο. Ιταλια σε 3 μερες, Μαλτα τον Αυγουστο. Και ενα ακομη τον Αυγουστο αν δεν στραβωσουν τα πραγματα.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Δεν σου είπαν όμως να μην ενημερώσεις με την άφιξη σου, σωστά;...
Δίπλα από τα τηλέφωνα έχει mail και στέλνοντας mail έχεις και αποδεικτικό!... Είναι ολοφάνερο ότι έχεις πείσει τον εαυτό σου να μην το κάνει.

Με εκτίμηση
Η "ξεμπέρδεψε εύκολα"
το τηλεφωνο για το οποιο εγινε η κουβεντα με την πρεσβεια ειναι αυτο

και δεν αναφερεται κανενα email επικοινωνιας
Εγω του επισημανα την υπαρξη της συγκεκριμενης διαδικασιας και μου ειπε ο υπαλληλος οτι γινεται μονο με σταθερο ιταλιας οταν φτασουμε εκει (απο το ξενοδοχειο καλυτερα) επισης μου τονισε οτι δεν δημιουργει κανενα προβλημα στην πτηση και στην εισοδο στην ιταλια η συγκεκριμενη διαδικασια
Υ.Γ η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει ξεμεινει απο παλια πριν δημιουργηθει το ευρωπαικο πιστοποιητικο δηλαδη (και πριν αρχισουν οι εμβολιασμοι) και τωρα δεν δινει σημασια κανενας

με εκτιμηση για το ενδιαφερον σου να ενημερωσεις τους επομενους ταξιδιωτες
εγω οπως ανεφερα και σε προηγουμενο μηνυμα " βενετια που θα παω εγω, δεν εχω κανει κατι, αν το απαιτησουν και με βοηθησουν απο το ξενοδοχειο καλως "
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.004
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom