Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
ε βεβαια. τοτε θα ξερεις κ τι επαθε το 777 της Emirates σημερα, πτηση ΕΚ205 που απογειωθηκε απο το Malpensa. γυρισε αρον αρον.
View attachment 359910 View attachment 359908 View attachment 359909
Αρχικά δεν χρειάζεται να έχεις επιθετικό ύφος σε ένα φόρουμ ταξιδιωτικό.. κατά δεύτερον εξηγώ ότι με βάση αυτά που είδα δεν τους πολυπιστεψα.. έφαγα 2 ώρες καθυστέρηση χωρίς κάποια επισημη ενημέρωση.

ε βεβαια. τοτε θα ξερεις κ τι επαθε το 777 της Emirates σημερα, πτηση ΕΚ205 που απογειωθηκε απο το Malpensa. γυρισε αρον αρον.
View attachment 359910 View attachment 359908 View attachment 359909
Και επίσης ξαναλέω.. όσο εμείς περιμέναμε, είδα σίγουρα 10 αεροπλάνα να πετάνε.. τώρα για αυτό της εμιρατες δεν έχω κάποια ενημέρωση. Ούτε τι ώρα είχε αναχώρηση ούτε τπτ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρχικά δεν χρειάζεται να έχεις επιθετικό ύφος σε ένα φόρουμ ταξιδιωτικό.. κατά δεύτερον εξηγώ ότι με βάση αυτά που είδα δεν τους πολυπιστεψα.. έφαγα 2 ώρες καθυστέρηση χωρίς κάποια επισημη ενημέρωση.
καταρχην μην βλεπεις φαντασματα. γραφομενα σχολιαζω κ μιλαμε σαν μια παρεα στο καφενειο.
κατα δευτερο μην επιμενεις αλλο. μιλαμε για κακοκαιρια που επαιζε σε ολα τα δελτια ειδησεων, αφορουσε σχεδον ολη τη βορεια χωρα, ενα 777 χτυπηθηκε απο χαλαζι κ επεστρεψε κι εσυ ακομα αμφιβαλλεις..οι ανθρωποι δουλευουν για την ασφαλεια μας κ η αντιστοιχη ΥΠΑ της χωρας τα κανονιζει αυτα, οχι κανενα γραφειακι καποιας εταιρειας. τοσο απλα.
 

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Να το rapid που έκανα ! Μ´αυτό είμαι οκ ; Δεν πρέπει να το δήλωσε όμως στο ΗΔΙΚΑ γιατί πήγα να βγάλω ευρωπαϊκό πιστοποιητικό και δεν βγάζει είμαι οκ έτσι

C64E7B3F-C9F4-431F-BF2E-E9F318EB3A20.jpeg
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/greencertificate .. μπήκες σε αυτό το σάιτ και δεν φαίνεται ότι είσαι αρνητικός??? Αν δεν φαίνεται ,πάρε την Βιοϊατρική .. κατά τα άλλα από ότι ξέρω σε καλύπτει ΜΟΝΟ το αποτέλεσμα της βιοϊατρικής.. απλά καλο θα ηταν να έχεις και το πιστοποιητικό..
 

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/greencertificate .. μπήκες σε αυτό το σάιτ και δεν φαίνεται ότι είσαι αρνητικός??? Αν δεν φαίνεται ,πάρε την Βιοϊατρική .. κατά τα άλλα από ότι ξέρω σε καλύπτει ΜΟΝΟ το αποτέλεσμα της βιοϊατρικής.. απλά καλο θα ηταν να έχεις και το πιστοποιητικό..
Τους είπα και όταν το έκανα και ειπα δεν το γνωρίζουν αυτό με το ΗΔΙΚΑ πιστεύω οτι αρκεί πάλι ο θεός βοηθός ! Θα σας παραθέσω τις εμπειριες μου όταν επιστρέψω σας ευχαριστώ όλους πολύ !
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Παιδιά το dplf που ζητάει η Ιταλία, έχει προθεσμία υποβολής όπως π.χ. της Ελλάδας, ή το συμπληρώνουμε το αργότερο μέχρι την στιγμή της άφιξής μας στο αεροδρόμιο?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Παιδιά το dplf που ζητάει η Ιταλία, έχει προθεσμία υποβολής όπως π.χ. της Ελλάδας, ή το συμπληρώνουμε το αργότερο μέχρι την στιγμή της άφιξής μας στο αεροδρόμιο?
Μέχρι την άφιξη σου στο αεροδρόμιο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Στη Ναπολη μολις 22 ευρω το ραπιντ στη via Toledo σε φαρμακειο, οσο σχεδον στην Ελλαδα. Μην περιμενετε μεγαλη διαφορα.
Για pcr δεν μπορω να ξερω αλλα καντε ο,τι εκανα: ρωτηστε σε ενα φαρμακειο να σας στειλει καπου που κανουν.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Στη
Στη Ναπολη μολις 22 ευρω το ραπιντ στη via Toledo σε φαρμακειο, οσο σχεδον στην Ελλαδα. Μην περιμενετε μεγαλη διαφορα.
Για pcr δεν μπορω να ξερω αλλα καντε ο,τι εκανα: ρωτηστε σε ενα φαρμακειο να σας στειλει καπου που κανουν.
Στη Βενετία γινονται rapid στα φαρμακεία ? Μηπως ξερετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom