Ελβετία Ταξίδι στην Ελβετία

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
θα πας κέντρο ζυρίχης και θα πας στο τουριστικό θα σου δώσουν ένα χαρτί με μια πολύ ωραία διαδρομή για να γνωρίσεις τι ζυρίχη με τα πόδια...είναι τέλεια!!
εντάξει anni , κανένα πρόβλημα , διάγραψε το μήνυμα μου
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
παιδια είναι κανεις που εχει ταξιδεψει στην Ελβετια αρκετα;Ποια είναι η ομορφοτερη πολη;εχω παει μονο Βασιλεια κ Λουγκανο.Σκέφτομαι Ζυριχη Βερνη αν τεθει θεμα να διαλέξουμε ποια να προτιμηθεί;
thx
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Ομορφες κι οι δυο,προσωπικα με ενθουσιασε η Βερνη.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
20 Μαρτιου θα είμαι Ζυρίχη για 9 ωρες λογω transfer.
Το επέλεξα ετσι επιτηδες για να δω λιγο την πολη αν και θα είμαι μονη μου, δε με νοιαζει.
Τι μου προτεινετε να κάνω;
Στη λιμνη της Ζυριχης υπαρχει το καλυτερο βρωμικο της χωρας με φανταστικη καυτερη μουσταρδα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν θυμαμαι καλα στο υψος του cafe odeon προς τη λιμνη κοντα σε κομβο τραμ.Μαζευει πολυ κοσμο, δεν περναει απαρατηρητο.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
χμ...διλημμα..από τη μια το βρωμικο στη Ζυριχη κ από την άλλη η καθαρη Βερνη....ε με διαφορα παντσετας κερδιζει η Ζυρίχη! :)
ενταξει παιδια ευχαριστω όταν ζυγωσουν οι μερες θα σας ξαναρωτησω...μπας κ γινει κανα βρωμικο κ στη Βερνη ως τοτε ;)
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού
Καλησπέρα και πάλι...
Όπως λέω παραπάνω θα ταξιδέψω τέλος Φλεβάρη από Γενεύη προς Ζυρίχη αργά το βράδυ. Για όσουν ζουν εκεί...Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα η είναι τρέλα να πάω βράδυ ; Φυσικά το καιρό δεν τον γνωρίζουμε από τώρα αλλά για τους εκει διαμένοντες θα ξέρουν σίγουρα περισσότερα από μένα.
Να μείνω το βράδυ στη Γενεύη ; (Γνωρίζουμε κανα καλό μέρος για 1 βράδυ; οικονομικό θα έλεγα) Έτσι ίσως σκεφτώ να βγάλω και swiss pass για 12 μέρες. (Ακριβό για μας πάντως) Για δώστε πληροφορίες για swiss pass μήπως κάνω κανα λάθος;
β) Έχω 12 μέρες που μπορώ να πάω με αυτοκίνητο εκείνο το διάστημα;
 
Last edited:
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Καλησπέρα και πάλι...
Όπως λέω παραπάνω θα ταξιδέψω τέλος Φλεβάρη από Γενεύη προς Ζυρίχη αργά το βράδυ. Για όσουν ζουν εκεί...Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα η είναι τρέλα να πάω βράδυ ; Φυσικά το καιρό δεν τον γνωρίζουμε από τώρα αλλά για τους εκει διαμένοντες θα ξέρουν σίγουρα περισσότερα από μένα.
Να μείνω το βράδυ στη Γενεύη ; (Γνωρίζουμε κανα καλό μέρος για 1 βράδυ; οικονομικό θα έλεγα) Έτσι ίσως σκεφτώ να βγάλω και swiss pass για 12 μέρες. (Ακριβό για μας πάντως) Για δώστε πληροφορίες για swiss pass μήπως κάνω κανα λάθος;
β) Έχω 12 μέρες που μπορώ να πάω με αυτοκίνητο εκείνο το διάστημα;
τι εννοείς θα ταξιδέψεις βράδι προς Ζυρίχη; τι πρόβλημα να αντιμετωπίσεις; στο δρόμο π.χ.; Με τι θα πας, αυτοκίνητο; Αν ναι, τότε κανένα πρόβλημα... Απλά μεγάλη η απόσταση.
Μπερδεύτηκα πάντως... θέλεις να βγάλεις swiss pass για 12 ημέρες (προφανώς είστε δύο άτομα) αλλά θα έχεις και αυτοκίνητο εκείνο το διάστημα;
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός και επεξηγηματικός; Ώστε να σε βοηθήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο.

Φιλικά,
Μπιζ
(σε λίγες ημέρες, μόνιμος κάτοικος Λουκέρνης)
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Ξερει κανεις ποσο στοιχιζει το τρενο βασιλεια-ζυριχη και βασιλεια-βερνη;ευχαριστω
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
ξερω αλλα είναι μυστικο δεν στο λεω :p
sbb.ch
γυρω στα 16 φραγκα βασιλεια ζυριχη.
για βερνη ξεκιναν από 20 chf
προσιτες τιμες ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom