Ιταλία Ταξίδι στην Ιταλία με Αυτοκίνητο

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Τοσκάνη Φλωρεντία μόνο 2 μέρες;;;μα 2 μέρες θέλεις μόνο για τη Φλωρεντία!
κάτω απο τη Ρώμη δεν έχω ταξιδέψει άρα δεν μπορώ να ξέρω για τη Νάπολη Στο Σαν Μαρίνο γιατί να πας όταν μπορείς να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο στη πανέμορφη Τοσκάνη;;Νομίζω πως βάζεις πολλά πράγματα μαζί και θα ναι σκοτωμός Πάρτο πιο χαλαρά για να απολαύσεις και οχι να τα δεις σαν σε ταινία !Βέβαια εσύ αποφασίζεις ....τι τελικά σου ταιριάζει και να σαι σίγουρη στην Ιταλία έτσι κι αλλιώς θα θέλεις να ξαναπάς είναι να μην κάνεις την αρχή !
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Παιδια γεια σας.Θελω να σας πω τις σκεψεις μου για να με βοηθησετε.Σκεφτομαι με πλοιο να κατεβω Μπάρι μετα νάπολι(χωρις διανυκτερευση)και να μεινω πεντε μερες Ρώμη.Λεω να πάμε δυο μέρες Τοσκάνη(Φλορεντία)και μια-δυο μερες Σαν μαρίνο(το σκεφτομαι).Ολα αυτα με αυτοκινητο ετσι?Δεν ξέρουμε τιποτα απο Ιταλία και θελω βοήθεια για τις επιλογες.
:roll:
δεν καταλαβα τιποτα:bleh: η Ναπολη που κολλαει κυριως;:D

παντως καλυτερα θα ηταν να μην επικεντρωθειτε στη Ρωμη αφου θα χετε αμαξι... αν εχετε 12 μερες στη διαθεση σας δειτε Τοσκανη και ισως Ναπολη-Αμαλφι...
 

GEORGIA PAP

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους...απλά μου άρεσαν τα ταξιδάκια..απλά!!! Ξαφνικά με έπιασε μανία ...και πέρσι για πρώτη φορά μέσα από τα φόρουμ σας και τις εμπειρίες σας έστησα ενα 5μερο ταξιδάκι στην Ρώμη και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ. Το χρωστάω και σε εσάς λοιπόν...και πολύ σας ευχαριστώ όλους!!!
Αυτή την φορά όμως τα πράγματα είναι πιο σοβαρά:shock:. Θέλω την βοήθεια σας για ένα 12μερο ταξίδι οδικώς για Ιταλία, όχι όμως με πλοίο...αλλά όλο με αυτοκίνητο....Σκόπια, Σερβία κλπ. Πείτε μου λοιπόν αγαπημένοι μου πολίτες του κόσμου, τι να κάνω , που να πάω, τι έγγραφα να έχω, είναι εύκολο, ειναι δύσκολο??? Ειμαστε 4 άτομα , 2 οδηγοί και ένα mini-bus, το ταξίδι θα γίνει τον επόμενο Οκτώβριο ή Νοέμβριο... Αυτά προς το παρόν , περιμένω με αγωνία και χαρά τις συμβουλές σας...;)
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΕΞΩΤΙΚΑ ΝΗΣΙΑ
Eχω να γραψω πανω απο ενα χρονο αλλα σας διαβασω τακικα.Περυσι ηθελα να παω Ιταλια αλλα για σοβαρους λογους δεν τα καταφερα.Φετος το σχεδιαζω με πλοιο αυτην την φορα εχοντας αυτοκινητο,συζυγο και παιδι.Θα μεινουμε 2 μερε Καννες!!2 μερες Βενετια 2 μερες Φλωρεντια και 4 μερες Ρωμη.Θελω να ακουσω και τις δικες σας γνωμες και να μου προτεινεται ξενοδοχεια κυριως Ρωμη στο κεντρο με παρκινκ και σχετικα οικονομικο για τρικλινο.Περιμενω νεα σας...
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ
Καλησπέρα. Προγραμματίζω να κάνω το παρακάτω ταξίδι οδικώς με την παρέα μου. θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το πόσες μέρες περίπου χρειάζεται ώστε να είμαστε χαλαρά και σε ποιες πόλεις θα ήταν καλύτερα να μείνουμε ή οτιδήποτε άλλο πιστευτέ ότι θα μου φανεί χρήσιμο.
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=2&dg=feature
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Προγραμματίζω να κάνω το παρακάτω ταξίδι οδικώς με την παρέα μου. θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το πόσες μέρες περίπου χρειάζεται ώστε να είμαστε χαλαρά και σε ποιες πόλεις θα ήταν καλύτερα να μείνουμε ή οτιδήποτε άλλο πιστευτέ ότι θα μου φανεί χρήσιμο.
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=2&dg=feature
Τον χάρτη, εγώ τουλάχιστον, δεν τον βλέπω.:shock:
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ
δυστυχώς δεν ξέρω με πιο άλλο τρόπο να τον ανεβάσω οπότε σας λέω ότι η σκέψη είναι μιλάνο-Πάρμα-Μπολόνια- Πίζα-Τοσκάνη-Φλωρεντία-Ρώμη-Νάπολη -Μπάρι.
Υπάρχει κάποιος εδώ που να το έχει κάνει;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
δυστυχώς δεν ξέρω με πιο άλλο τρόπο να τον ανεβάσω οπότε σας λέω ότι η σκέψη είναι μιλάνο-Πάρμα-Μπολόνια- Πίζα-Τοσκάνη-Φλωρεντία-Ρώμη-Νάπολη -Μπάρι.
Υπάρχει κάποιος εδώ που να το έχει κάνει;
Μπορεις να το κανεις το ταξιδι αυτο,αλλα σιγουρα θελεις αρκετες μερες...Διανυκτερευσεις θα χρειαστει να κανεις,στην Ρωμη,στη Φλωρεντια,στη Ναπολη και ισως Μιλανο.
Η τοσκανη,δεν ειναι πολη,αλλα περιφερεια με πρωτευουσα τη Φλωρεντια.
Ποσες μερες λες;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πάρα πολλές πόλεις και μέρη! Δεν ξέρω τι περιορισμούς έχετε, χρονικούς και οικονομικούς, αλλά για να ευχαριστηθείτε το ταξίδι σας θα χρειαστείτε πάνω από 2 εβδομάδες και ένα καλό κομπόδεμα. Διάβασε αυτήν την ιστορία
http://www.travelstories.gr/community/threads/un-sogno-italiano.31940/
όπου το ταξίδι πλησιάζει τα δικά σου σχέδια. Η διάρκεια του ήταν 22 μέρες.
 
Last edited:
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ
νομίζω πως σε 12-15 μέρες βγαίνει. πόσο μπορεί να στοιχίσει δεν μπορώ να υπολογίσω γι'αυτό ρωτάω αν το έχει κάνει κανείς
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
δυστυχώς δεν ξέρω με πιο άλλο τρόπο να τον ανεβάσω οπότε σας λέω ότι η σκέψη είναι μιλάνο-Πάρμα-Μπολόνια- Πίζα-Τοσκάνη-Φλωρεντία-Ρώμη-Νάπολη -Μπάρι.
Υπάρχει κάποιος εδώ που να το έχει κάνει;
Ποσες μερες περιπου θελεις να το κανεις ?
Με τι μεσον θα κινηθειτε στην ιταλια ?
Δηλαδη θα πατε με αεροπλανο και θα γυρισετε με καραβι ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom