Ιταλία Ταξίδι στην Ιταλία με Αυτοκίνητο

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ωστε να μην χάσω χρόνο σε πράγματα που δεν αξίζει και τόσο όπως μουσεία εκκλησίες αξιοθέατα γενικά.
για ξαναδιάβασε τι ακριβώς έχεις γραψει και μετα πες μου αν εχεις δίκιο οτι εγω υπερβάλω ???

απο τους '' γνωστες '' παντως μην δινεις και μεγαλη ελπίδα οτι θα μαθεις κατι καινούργιο
βαρεθηκαν να γραφουν τα ίδια και τα ίδια .....Δεσποινα
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
εσυ μαλλον δεν βαρεθηκες να απαντάς σε ποστ που δεν γνωρίζεις για να πεις την αποψη σου....
ασε τους αλλους να εχουν τι δική τους αποψη αν θέλουν να απαντήσουν ή όχι...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αυτόκλιτος υπερασπιστής του χρήστου δεν έχω διάθεση να γίνω, αλλά αυτό που έγραψε δεν είναι παράλογο. 50 συμφορμίτες να σου απαντήσουν για τη ρώμη, 50 απόψεις διαφορετικές θα έχεις. Και πίστεψε με, όλοι έχουν ιδία άποψη και την έχουν(με) επισκεφτει αρκετές φορές. Ως προς το ταξίδι σου, εγώ διαφωνώ με τις 3 μέρες στο μιλάνο, αν βέβαια η άποψη μου έχει κάποια σημασία.
 

travel maniac

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΣ ΣΤΗ ΡΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΙΤΑΛΙΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΙΛΑΝΟ. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ. ΣΚΟΠΕΥΑΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ 3 ΝΥΧΤΕΣ ΣΤΗ ΡΩΜΗ, 5 ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ, 3 ΣΤΗ ΒΕΡΟΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ; ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

http://www.travelstories.gr/rules.php#rule6
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Θα έμενα περισσότερο στη Ρώμη, 3 μέρες είναι μάλλον για να πάρεις μια γεύση τρέχοντας, 5 θα ήταν καλά.
"Μετακομίζεις" Φλωρεντία. Βλέπεις Σιένα και φυσικά την πανέμορφη ύπαιθρο της Τοσκάνης. 4, max 5 μέρες είναι καλά σε σχέση με το πρόγραμμα που έχεις.
Τις υπόλοιπες διανυκτερεύσεις Μιλάνο και αν προλάβεις μια βόλτα στο Κόμο για να πάρεις μια γεύση από τις λίμνες της Βόρειας Ιταλίας. Βερόνα γιατί να πας? Χωρίς να είμαι απόλυτα γνώστης της περιοχής, θα πήγαινα για τη Garda και το Sirmione (τη verona δεν την έχω δει) αλλά δε νομίζω ότι είναι εφικτό με το πρόγραμμα που έχεις, ξεφεύγεις γεωγραφικά και αφήνεις πίσω την περιοχή των λιμνών.

Εναλλακτικά μπορείς να αφήσεις πίσω την Τοσκάνη και να κάνεις ένα γρήγορο πέρασμα από Φλωρεντία ώστε να αφιερώσεις τις περισσότερες μέρες στο Μιλάνο και κατά βάση στις Λίμνες, Maggiore, Como, Garda, Bergamo, Lugano.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Από Φλωρεντία θα έλεγα να μην κόψετε μέρες. Μια ιδέα θα ήταν να "αγνοήσετε" εντελώς τη Ρώμη και να πάτε κατευθείαν Φλωρεντία. Στο μέλλον κάνετε ένα ταξίδι μόνο Ρώμη να την ευχαριστηθείτε.
Βερόνα θα πάτε με σκοπό να δείτε και Βενετία? Γιατί δεν μένετε μέσα στη Βενετία και να επισκεφτείτε τη Βερόνα ως εκδρομή?
Για τις λίμνες δεν ξέρω τίποτα αλλά εγώ με Τοσκάνη - Βενετία και Μπολόνια ενδιαμέσως θα ήμουν πλήρης για 12 μέρες και θα ένιωθα ότι τρέχω κιόλας.
 

travel maniac

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Βερόνα σκέφτηκα για λίμνη Garda, Βενετία ωστε να μην εχουμε πολλα χιλιομετρα απο Μιλανο και Φλωρεντια. Λαθος; οι μέρες είναι λίγες ή οκ;
 

Mpahaoua

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Φίλε, έχεις ςπιλέξει ένα πολύ όμορφο ταξίδι και συμπτωματικά, το περσινό μου ταξίδι...
Είμασταν 7 άτομα για 16 μέρες και περάσαμε τέλεια.
Τόσα πολλά να δείς!
Επειδή όμως δεν έχω πολύ χρόνο να σου γράψω λεπτομέρειες τώρα, αν θέλεις στείλε μου ένα mail να τα πούμε Δευτέρα πρωί.

Σιένα που είπε καποιος άλλος φίλος όπως και san gimignano θα πάτε οπωσδήποτε.

Εμείς πήγαμε και ημερήσια από το Μιλάνο στο Μονακό. Πολύ εύκολο και τρομερά εντυπωσιακό το ταξίδι αυτό...

Ελβετια για ψώνια ίσα ίσα έξω απο τα σύνορα στις λίμνες(βόρεια του Μιλάνου)...
Όπως καταλαβαίνεις πρέπει να αυξήσεις τις μέρες σου στο Μιλάνο.

Στείλε μου μηνυμα λοιπόν...
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΣ ΣΤΗ ΡΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΙΤΑΛΙΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΙΛΑΝΟ. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ. ΣΚΟΠΕΥΑΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ 3 ΝΥΧΤΕΣ ΣΤΗ ΡΩΜΗ, 5 ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ, 3 ΣΤΗ ΒΕΡΟΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ; ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ;
Λοιπον στην ρωμη θα μεινεις 5μερες για να την δεις, μιας και ιταλια χωρις ρωμη δεν υπαρχει. Φλωρεντια με 3μερες πιστευω οτι την εχεις δει. Υποχρεωτικα θα περασεις απο σιενα πηγαινοντας για φλωρεντια. Η βερονα με 2 μερες εχεις δει την πολη και βολτα στην γκαρντα, που ειναι η πιο μεγαλη λιμνη της ιταλιας. Μπορεις να πας και δυο μερες βενετια. Μιλανο σε μια μερα το ειδες και μπορεις να πας κομο. Βασικη βεβαια προυποθεση το ποτε πας, γιατι καλοκαιρι εχει κοσμο και κινηση στις λιμνες. Παντως προσπαθησε να κινηθεις απο το επαρχιακο δικτυο ειδικα στην τοσκανη απεφυγε την autostrada.
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΞΩΤΙΚΑ ΝΗΣΙΑ
γεια σας.ειναι η πρωτη φορα που σας γραφω αλλα σας διαβαζω τακτικα.θα ήθελα να με βοηθησεται και να μου πειτε αν ειναι καλη εμπειρια και οικονομικη συγχρονος για ταξιδι στηιταλια μαζι με συζυγο και 8χρονο παιδι.δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι παρα πολυ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ελένη,καλώς όρισες.και βέβαια να το επιχειρήσεις το ταξίδι στην Ιταλία,θα σου μείνει αξέχαστο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom