Γερμανία Ταξίδι στο Μόναχο

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις προτάσεις!!! Έχω ρίξει πολύ διάβασμα αυτές τις μέρες και σημειώνω :xmas_mrgreen: για να έχω κατά νου ένα πρόγραμμα που ελπίζω να βγει γιατί πολλές φορές άλλα έχουμε προγραμματίσει και στην πορεία τελικά αλλιώς μας βγαίνει...

Αυτό πάντως που μου αρέσει εμένα στο Μόναχο είναι να περιφέρομαι στους δρόμους του και να απολαμβάνω τις μπίρες του.
Αυτό θέλω να κάνω κι εγώ φίλε chris7 :xmas_smile:! Να γευτώ τον αέρα της πόλης, να την περπατήσω και να τη χαρώ με το χριστουγεννιάτικο κλίμα της!

Αγαπητέ dik-7 η ιστορία σου ήταν πηγή έμπνευσης :xmas_mrgreen:!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις προτάσεις!!! Έχω ρίξει πολύ διάβασμα αυτές τις μέρες και σημειώνω :xmas_mrgreen: για να έχω κατά νου ένα πρόγραμμα που ελπίζω να βγει γιατί πολλές φορές άλλα έχουμε προγραμματίσει και στην πορεία τελικά αλλιώς μας βγαίνει...


Αυτό θέλω να κάνω κι εγώ φίλε chris7 :xmas_smile:! Να γευτώ τον αέρα της πόλης, να την περπατήσω και να τη χαρώ με το χριστουγεννιάτικο κλίμα της!

Αγαπητέ dik-7 η ιστορία σου ήταν πηγή έμπνευσης :xmas_mrgreen:!
Να σαι καλά και να περάσεις τελεια:xmas_cheesygrin:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Nicole.g περιμενουμε να μας πεις και εσυ εντυπωσεις απο το αγαπητο Μοναχο!!
Φυσικά καλή μου..Περάσαμε υπέροχα!!! Πήγαμε Νυρεμβέργη που ήταν παραμυθένια με τη χριστουγεννιάτικη αγορά, Σάλτσμπουργκ που θα το χαρακτήριζα απλά φανταστικό και Κάστρο Νοϊσβανστάιν-Ομπεραμεργκάου, απερίγραπτη ομορφιά και απίστευτα τοπία :D! Γύρισα ενθουσιασμένη...Το Μόναχο το λάτρεψα..Θα ήθελα να είχα μια δυο μερούλες παραπάνω για να γυρίσω πολλά αξιοθέατα όπως και εσύ αλλά το ταξιδάκι ήταν για να δούμε γενικά τη Βαυαρία και λίγο Αυστρία! Ο καιρός που μας έκανε ήταν πάρα πολύ καλός για τα δεδομένα της εποχής..8-12 βαθμούς, και ούτε μια μέρα δεν έβρεξε! Θα γράψω ταξιδιωτική ιστορία να σας τα πω αναλυτικά :xmas_mrgreen: ! Για την ώρα έχω προσθέσει κάποιες φωτογραφίες στο προσωπικό μου άλμπουμ για όποιον θέλει να δει :xmas_mrgreen:!
Πάντως θα ήθελα να ξαναπάω κάποια στιγμή στο μέλλον...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.931
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα περιμένω με αγωνία την ιστορία σου γιατί μάλλον και εγώ για εκεί μας βλέπω με τη σύζυγο για 5-6 μέρες το Πάσχα και αρχίζω να συλλέγω πληροφορίες.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
θα περιμένω με αγωνία την ιστορία σου γιατί μάλλον και εγώ για εκεί μας βλέπω με τη σύζυγο για 5-6 μέρες το Πάσχα και αρχίζω να συλλέγω πληροφορίες.
Με τιμάς :D! Δεν θ'αργήσει η ιστορία φίλε maki :xmas_mrgreen: ! Ελπίζω να καταφέρω να σε βοηθήσω και εγώ λίγο :D...Το ''μάλλον'' κάντο ''σίγουρα'' γιατί είναι πραγματικά ένα πανέμορφο μέρος η Βαυαρία, παραμυθένιο...!
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
θα περιμένω με αγωνία την ιστορία σου γιατί μάλλον και εγώ για εκεί μας βλέπω με τη σύζυγο για 5-6 μέρες το Πάσχα και αρχίζω να συλλέγω πληροφορίες.
Να πάτε, να πάτε, είναι πολύ ωραία. Αξίζει πολύ και μια επίσκεψη στη Νυρεμβέργη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.931
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αυτή τη στιγμή οι απ'ευθείας πτήσεις για Μόναχο από Θεσ/νίκη είναι στα 261 ευρώ το άτομο μετ'επιστροφής και δεν νομίζω ότι θα έχουν κάποιες αλλαγές (να μην πω ότι μπορεί να ανέβουν κιόλας) λόγω ότι εκείνες τις μέρες θα έχει μετακινήσεις λόγω Πάσχα.τι λένε οι γνωρίζοντες γι'αυτό???
Αυτό που θα με ενδιέφερε να κάνω στη Βαυαρία είναι ένα μικρό road-trip στην ύπαιθρο,που πιστεύω ότι λόγω άνοιξης θα είναι υπέροχη.(κάτι αντίστοιχο που έκανα στην Αλσατία πριν απο 3 χρόνια την ίδια εποχή και πέρασα υπέροχα).
δηλαδή φθάνοντας στο Μόναχο θα νοικιάσω αυτ/νητο και με βάση το Μόναχο ή κάποια άλλη κοντινή κωμόπολη θα ήθελα να κάνω κοντινές ημερήσιες εξορμήσεις.οι διανυκτερεύσεις θα είναι 4 ή 5.
κάθε ιδέα από φίλους που έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο θα μου ήταν πολύτιμη.
να πω εκ των προτέρων ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα μουσεία και παρόμοια αξιοθέατα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μάκη, αρκετές φορές έχω ταξιδέψει γύρω από το Μόναχο και έχω επίσκεφτεί πολλές περιοχές.
Κατά τη γνώμη μου όμορφες περιοχές προς τα Ανατολικά είναι:
η Chiemsee
CHIEMSEE a.jpg
το Salzburg
SALZBURG  (11) a.jpg
η περιοχή του Berchtesgaden με τη λίμνη Konigssee
KONIGSSEE a.jpg
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Προς τα Νότια μπορείς να δεις
το Innsbruck
INNSBRUCK 2006 a.jpg
το Mittenwald
MITTENWALD a.jpg
το Garmisch
GARMISCH a.jpg
το μοναστήρι Ettal
Ettal a.jpg
το παλάτι Lindefof
LINDERHOF 2012 a.jpg
το Neuschwanstein
Neuschwanstein 2006 a.jpg
και το Oberammergau
Oberammergau a.jpg
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Βόρεια του Μονάχου βρίσκεται η Νυρεμβέργη
Νυρεμβέργη a.jpg
και το Rothenburg ob der Tauber.
Rothenburg ob der Tauber a.jpg
Φυσικά θα πρέπει να απολαύσεις και το Μόναχο που είναι πανέμορφο.
ΜΟΝΑΧΟ a.jpg
Αυτά προς το παρόν.
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πω.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αυτή τη στιγμή οι απ'ευθείας πτήσεις για Μόναχο από Θεσ/νίκη είναι στα 261 ευρώ το άτομο μετ'επιστροφής και δεν νομίζω ότι θα έχουν κάποιες αλλαγές (να μην πω ότι μπορεί να ανέβουν κιόλας) λόγω ότι εκείνες τις μέρες θα έχει μετακινήσεις λόγω Πάσχα.τι λένε οι γνωρίζοντες γι'αυτό???
Αυτό που θα με ενδιέφερε να κάνω στη Βαυαρία είναι ένα μικρό road-trip στην ύπαιθρο,που πιστεύω ότι λόγω άνοιξης θα είναι υπέροχη.(κάτι αντίστοιχο που έκανα στην Αλσατία πριν απο 3 χρόνια την ίδια εποχή και πέρασα υπέροχα).
δηλαδή φθάνοντας στο Μόναχο θα νοικιάσω αυτ/νητο και με βάση το Μόναχο ή κάποια άλλη κοντινή κωμόπολη θα ήθελα να κάνω κοντινές ημερήσιες εξορμήσεις.οι διανυκτερεύσεις θα είναι 4 ή 5.
κάθε ιδέα από φίλους που έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο θα μου ήταν πολύτιμη.
να πω εκ των προτέρων ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα μουσεία και παρόμοια αξιοθέατα.
Ισως να σε βοηθησει αυτος ο ιστοτοπος
Www.bayern.by

Εμας μας βοηθησε πολυ προσφατως:xmas_wink:
Η αλπικη Βαυαρια ειναι παραμυθενια, παντοτε, ολες τις εποχες του χρονου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom