Γερμανία Ταξίδι στο Μόναχο

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.943
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αγαπητοί chris7 και thanosth σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας,θα τις μελετήσω και θα επανέλθω.επειδή όμως είναι κάτι το οποίο έχετε κάνει θα ήθελα να σας ρωτήσω που θα επιλέγατε να μείνετε την επόμενη φορά που θα πηγαίνατε,στο Μόναχο ή κάπου αλλού??
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μάκη, τις περιοχές που σου προτείνω δεν τις επισκέφτηκα σε μια εκδρομή.
Κάποια φορά έμεινα στο Bad Reichenhal, Δυτικά του Salzburg, κάποια άλλη φορά έμεινα στο Seefeld κοντά στο Innsbruck και κάποια άλλη φορά έμεινα στη Νυρεμβέργη.
Βέβαια αρκετές φορές έχω μείνει και στο Μόναχο.
Ακόμη θα σου πρότεινα να επισκεφτείς και το Kufstein.
KUFSTEIN  2006 a.jpg
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εννοείται ότι δεν μπορείς να επισκεφτείς όλες τις περιοχές που σου προτείνω στις 4-5 διανυκερεύσεις που σκοπεύεις να κάνεις.
Εγώ σου δίνω ιδέες και εσύ αποφασίζεις αφού πάρεις υπόψιν σου και τις προτάσεις που πιθανόν θα κάνουν και άλλοι φίλοι από το forum.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.943
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστώ πολύ chris7 για τις απαντήσεις σου.θα μπορούσες να μου προτείνεις και 2-3 ξενοδοχεία που έμεινες και θα ξανά έμενες.??είτε στο Μόναχο είτε στα άλλα μέρη που προ ανέφερες??
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
σ'ευχαριστώ πολύ chris7 για τις απαντήσεις σου.θα μπορούσες να μου προτείνεις και 2-3 ξενοδοχεία που έμεινες και θα ξανά έμενες.??είτε στο Μόναχο είτε στα άλλα μέρη που προ ανέφερες??
Mάκη εμείς στο Μόναχο μείναμε στο Courtyard by Marriott Munchen City Center 4*! Πολύ όμορφο ξενοδοχείο, 10 λεπτά με τα πόδια από την Marienplatz! Το double room πολύ ωραίο με μεγάλο κρεβάτι, άνετο μπάνιο και πεντακάθαρο γενικά! Μεγάλη ποικιλία στο πρωινό :xmas_mrgreen:! Επίσης, διαθέτει πολύ καλό ιταλικό εστιατόριο με νόστιμα πιάτα και φοβερή πίτσα! Έτσι για αλλαγή αφού όλες τις μέρες θα τρώτε σε μπυραρίες...!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
σ'ευχαριστώ πολύ chris7 για τις απαντήσεις σου.θα μπορούσες να μου προτείνεις και 2-3 ξενοδοχεία που έμεινες και θα ξανά έμενες.??είτε στο Μόναχο είτε στα άλλα μέρη που προ ανέφερες??
Μάκη, στη Νυρεμβέργη έμεινα σε κάποιον συγγενή μου.
Στο Μόναχο έμεινα σε Holiday Inn και σε Mercure αλλά δεν ήταν κεντρικά και έστι όχι πολύ βολικά.
Στο Bad Reichenhall μέναμε σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο που το βρήκαμε ψάχνοντας στην πόλη.
Σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο μείναμε και στο Seefeld αλλά δε θυμάμαι όνομα.
Επομένως δε θα μπορούσα να σου προτείνω κάτι.
Συγνώμη που δε μπορώ να σε βοηθήσω.
 

DianaKarolos

Banned
Μηνύματα
20
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Μοναχο

Makisg καλησπερα, εμεις μεναμε στο Μοναχο σε ενα στουντιο adagio muenchen
Location map, directions, route to the aparthotel Adagio Muenchen City in MUENCHEN
ανηκει στην αλυσιδα accor ειναι 3 λεπτα με τα ποδια απο τον κεντρικο σταθμο και 15 λεπτακια απο την Marienplatz
το Μοναχο ειναι καλο ως κεντρικη βαση και απο κει μονοημερες στις γυρω πολεις πχ Νυρεμβεργη, Σαλτσμπουργκ κλπ..
οτι και αν αποφασισετε το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σας μαγεψει η ομορφια και τα τοπια της Βαυαριας!
:xmas_cool:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.943
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σήμερα μου έστειλε το skyscanner μήνυμα για την πτήση θεσ/νίκη-Μόναχο τις ημερομηνίες που θέλω 304 ευρώ τα 2 άτομα μετ'επιστροφής με την Αιγαίου και το σάιτ της Petas.gr ενώ το σάιτ της Αιγαίου το δίνει 558 ευρώ.
ξέρει κανείς να μου δώσει μια εξήγηση,γιατί υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά,διότι δεν το κατέχω τα άθλημα?????
 

DIMIMAR

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Το Μάιο σκοπεύουμε να επισκεφτούμε το Μόναχο για 6 ημέρες. θα ήθελε πληροφορίες για κοντινές εκδρομές κονταά στο Μόναχο. το rothenburg ob der tauber είναι μακριά? γίνεται να παμε μονοήμερη εκδρομή με τρένο? είδα φωτογραφίες και μου άρεσε παρα πολύ
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ωραιο ειναι αλλα για μια βολτα, εγω ψιλο-απογοητευτηκα, μετα τις 8 δεν κυκλοφορει σχεδον κανενας εκτος απο τους απειρους Γιαπωνεζους τουριστες... Πας και μονοημερο χαλαρα... 250χμ πρεπει να ειναι απο το Μοναχο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.990
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom