Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
τα σκεφτομαι και με πιανουν νευρα τωρα!!!!!
το 2006 δουλευε ο κολλητος μου στο ντουμπαι αλλα δεν μπορουσα να παρω αδεια τον χειμωνα και δυστηχως δεν εμεινε για δευτερο χειμωνα..
Και το κορυφαιο που εκανα ειναι οταν σπουδαζε ο κολλητος μου στην σκωτια που δεν αξιωθηκα να παω (στρατος,ανεργια μετα,πρωτη δουλεια με χαμηλο μισθο...που να μαζεψω λεφτα)
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Στη Νιγηρία όταν πήγε το 2006 ο τότε σύντροφός μου να επισκεφθεί την οικογένειά του και φοβήθηκα, λόγω του ότι είχα ακούσει πολλά αρνητικά. Μετά την επισκέφθηκαν φίλες μου και (εξαιρουμένου του Λάγος) έσκασα από τη ζήλια μου που δεν το είχα αποφασίσει κι εγώ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπόλικα:
Ένα Εδιμβούργο που είχα και φιλοξενία
Μια Χιλή-Αργεντινή που το έμαθα εκ των υστέρων
Που δεν ακολούθησα το Γιώργο στο Νίγηρα
Που κάποιες πλημμύρες δεν με άφησαν να μπω στη Β.Κορέα
Μια Μπολώνια που προφασίστηκα οικονομική στενότητα τη δεδομένη στιγμή
Και είμαι σίγουρος κάποια άλλα που από τη σύγχυση δεν θυμάμαι
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια Νέα Υόρκη, Χριστούγεννα πριν πέντε χρόνια, όταν μ΄έπιασε το φιλότιμο (να το πω κομψά :D), να μην πάμε αφού δεν μπορούσαν οι κολλητοί μας, για να τους κάνω συμπαράσταση :bash::bash::bash:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Να πάω στον κολλητό μου στην Γρανάδα. Είχε πάει με erasmus οταν μου έδειχνε φωτογραφίες από τα τοπία χτυπούσα ρυθμικά το κεφάλι μου στο τοιχο. χεχεχε
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αχ βαχ...
τι να πρωτοπώ..
Φιλανδία, Πετρούπολη, Εσθονία..θα πηγαίναμε με την κολλητή μου που έκανε erasmus tampere κ δεν πήγα πουθενά...:bash:
Κορσική θα πήγαινα με τη Γαλλίδα κολλητή μου...:bash:
Ιαπωνία που με κάλεσε ο πρώην μου αλλά σκίαζομαι να πάω :bash: αν κ αρραβωνιάστηκε :D
Βοστώνη-Ν.Υόρκη-Τορόντο που ευτυχώς η κολλητούλα μου δεν γύρισε ακόμη κ προλαβαίνω να το διορθώσω τουλάχιστον αυτό το λάθος...
Ξέχασα να πω κ αυτό..είχα πάρει το εισιτήριο για Δανία κ δεν πήγα...ε...θα πάω με το καλό φέτος...;)
Ναι μετά απο όλα αυτά αναρωτιέστε πως δεν :russianroulette:
:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχασα το ιδιο ταξιδι 2 φορες. Το δις εξαμαρτειν λενε ουκ ανδρος σοφου. Πριν 6 χρονια ενας πολυ καλος μου φιλος με καλεσε να παμε μαζι στον παππου και τη γιαγια του στο Ιραν (ο ιδιος σπουδαζε στη Βουδαπεστη και οι γονεις ζουν Οσλο). Δυστυχως δεν μπορουσα λογω εξεταστικης (βιαζομουν να παρω πτυχιο βλεπετε:mad:). Πριν δυο χρονια με καλεσε για δευτερη φορα. Μου ηταν αδυνατο να παω και παλι.
Θεωρουσα οτι καποια στιγμη θα μπορεσω να παω (το ειχα ενα σιγουρο ταξιδι). Στις αρχες του 2010 ομως εκδοθηκε ενταλμα συλληψης σε βαρος του επειδη συμμετειχε ενεργα στην "πρασινη επανασταση".
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Ax τι καϋμό μου θυμίσατε! Πριν πολλά πολλά χρόνια όταν ήμουν φοιτήτρια, είχα επιλεγεί σε κάποιο πρόγραμμα για διαμονή 3μιση μηνών στην Αμερικανική ύπαιθρο (ΗΠΑ), με πληρωμένα όλα τα έξοδα+ ένα μικρό χαρτζιλίκι.Ελα όμως που ο αντιαμερικανισμός τότε ήταν πολύ έντονος και ο καϋμένος ο πατέρας μου,νόμιζε ότι με το που θα κατέβω από το αεροπλάνο θα με εξοντώσουν οι "φονιάδες των λαών". Πες πες, και μετερχόμενος κάθε είδους επιχειρήματα έχασα την ευκαιρία που ομολογώ με κυνηγάει ακόμη.Δυστυχώς για να βρώ 3μιση μήνες ελεύθερους πρέπει να περιμένω τη σύνταξη(αν ζούμε μέχρι τότε).Ποτέ δεν ξέρεις όμως
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
:shock:
Ιράν, όμορφα...έξοχες ταινίες κάνουν αν γλυτώσουν την λογοκρισία..
Κρίμα που δεν πήγες αλλά δες το ποτήρι μισογεμάτο αυτή τη φορά..αν είχες πάει μπορεί να έμπλεκες κ συ..δεν θέλει πολύ να κατηγορηθείς...

Μου θυμίσατε κ άλλο ταξίδι που έχασα!Στο Ομάν!!!Αυτό μου πήρε καιρό να το ξεχάσω..πολλές ώρες ψυχανάλυσης :D κ δερμάτινους καναπέδες :) Ευτυχώς την ξαναβρήκα τη φίλη μου αλλά τώρα έγινε μάνα κ ζει με τους δικούς της, τα παιδιά, τον άντρα κ τα πεθερικά της :shock::shock:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα μπορούσα να είχα οργανώσει ένα ταξίδι στη Βοστώνη σε φίλο που σπούδαζε εκεί...
Θα μπορούσα να είχα επισκεφτεί μια Σουηδέζα συνάδελφο που σπούδαζε μέχρι πρόσφατα στο Sundsvall...
Kαι τέλος δε θα είχα πει όχι σε ένα δωδεκαήμερο tour στην Ταϊβάν που οργάνωνε η Κυβέρνηση της Δημοκρατίας της Κίνας (Ταϊβάν) για ξένους πολίτες, λόγω άλλου ταξιδιού που δυστυχώς οργάνωσα την ίδια περίοδο και είχα προπληρώσει εισιτήρια/ξενοδοχεία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom