Ταξιδιωτικός απολογισμός 2015

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Το Ιανουαριο 15 μερες στη Σριλανκα
Μαρτη ενα 4 ημερο Αθηνα
Νοεμβριο 2 εβδομαδες στη Μονζαμβικη και Πρωτοχρονια Ορεινη Κορυνθια στο Παραδεισι και Ανω Τρικαλα...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Απρίλιος ένα πενταήμερο στην Αθήνα
7 μέρες βόρεια Ιταλία (χρόνος χωρίς Ιταλία χαμένος χρόνος )
Νοέμβριος 4ήμερο στην Αθήνα
8 μέρες Ισπανία (Ανδαλουσία )
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
χρόνος χωρίς Ιταλία χαμένος χρόνος..
Οτι καλυτερο γραφηκε σε αυτο το θεμα. Να γραφει με κεφαλαια να μαθαινουν οι παντογνωστες ταξιδευτες...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.826
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μάρτιος ένα τριήμερο στην Ρώμη.
Σεπτέμβριος ένα οκταημερο στην Τοσκανη.
Οκτώβριος ένα τριήμερο στην Μπολόνια.
(πιο πολύ Ιταλία δεν γίνεται)
ΧΡΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΙΤΑΛΙΑ ΧΑΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ.
Δεκέμβριος ένα τριήμερο στο Στρασβούργο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Mεξικό Γουατεμάλα το Μάρτη
Μετά από μακρά απραξία ένεκα και CC (με εξαίρεση μια όμορφη πρωτομαγιά στην ορεινή Αρκαδία)
Τσαντ το Σεπτέμβρη
Ουζμπεκιστάν στον Οκτώβρη
και μια Β.Ιταλία το Δεκέμβρη….για μη πάει χαμένος ο χρόνος :). Εκεί βρέθηκα και κοντά σε θάλσσα έστω κι αν ήταν λιμάνι :D
To 2016 αναμένεται μάλλον πιο ενδιαφέρον για τα γούστα μου, (κοινώς ούτε ένα ταξίδι κοντά σε θάλασσα) :D Μας Qatar-άστηκαν φέτος και θα ακολουθήσουμε τιμήσουμε δεόντως την Ασία :eek:
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Μετά απ' όλα αυτά, τι να γράψω κι εγώ. Γενάρη στο Βέλγιο, Ιούλιο Κέρκυρα μετά από πολλά χρόνια και άλλες 2-3 αποδράσεις στο εσωτερικό του ΗΒ. Αυτά τα ολίγα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Mεξικό Γουατεμάλα το Μάρτη
Μετά από μακρά απραξία ένεκα και CC (με εξαίρεση μια όμορφη πρωτομαγιά στην ορεινή Αρκαδία)
Τσαντ το Σεπτέμβρη
Ουζμπεκιστάν στον Οκτώβρη
και μια Β.Ιταλία το Δεκέμβρη….για μη πάει χαμένος ο χρόνος :). Εκεί βρέθηκα και κοντά σε θάλσσα έστω κι αν ήταν λιμάνι :D
To 2016 αναμένεται μάλλον πιο ενδιαφέρον για τα γούστα μου, (κοινώς ούτε ένα ταξίδι κοντά σε θάλασσα) :D Μας Qatar-άστηκαν φέτος και θα ακολουθήσουμε τιμήσουμε δεόντως την Ασία :eek:
Άμα γράψεις για το Τσαντ θα γράψω κι εγώ για την Αϊτή. Ή μπορεί και να σε δουλεύω, αλλά γράψε, ακούγεται εξαιρετικά ενδιαφέρον, το έχεις και με την έρημο...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μετά απο 55 ποστ που διάβασα , εκει που ετοιμαζόμουν να κόψω τις πλεξουδες μου γιατι δεν πηγα πουθενά , ουτε καν ενα 3ημερο στην Ελλάδα , θυμήθηκα οτι γυρω στα τέλη Ιανουαριουτου ΄15 επέστρεψα μετα απο πολυμηνο ταξιδι στη Κουβα , κάπως συνήλθα και γλύτωσαν και οι πλεξούδες μου ....
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.094
Αχ τι μου θύμησες βρε Κική.Τι ωραία ήταν πέρσυ στην Κούβα. Το 2015 ξεκίνησε με Κούβα για μένα όπου ειδικά το Τρινιδάδ και την Αβάνα τα αγάπησα. Όχι δηλαδή πως δεν μου άρεσαν Viñales, Cienfuegos κλπ.(μην σου πω ακόμα και Varadero,Cayo Blanco) αλλά Αβάνα και Τρινιδάδ περισσότερο.
Επίσης η χρονιά είχε αγαπημένη Ρώμη και εκδρομή Τίβολι, Βαρκελώνη, Χιρόνα, Φιγκέρες και Ανδρόρρα. Από Ελλάδα Πελοπόνησο, Βόρεια Ελλάδα,νησιά Κυκλάδων, νησιά Βορείου Αιγαίου ...Μάλλον κάποια μέρη ξεχνάω από Ελλάδα αλλά δεν βαριέσαι.... Και επειδή γενικά θεωρώ βασικό την ποιότητα σε ένα ταξίδι, το σημαντικό είναι ότι πήγα σε αγαπημένους προορισμούς, κανένα μέρος που να το θεωρώ άσχημο, κανένα που να με απογοήτευσε....Υγεία, καλή παρέα και καλή διάθεση να έχουμε να ταξιδεύουμε....

θυμήθηκα οτι γυρω στα τέλη Ιανουαριουτου ΄15 επέστρεψα μετα απο πολυμηνο ταξιδι στη Κουβα , κάπως συνήλθα και γλύτωσαν και οι πλεξούδες μου ....

Καλή μου αυτό κάνει για πολλές δεκάδες ταξίδια!!!:3520:
Και Κούβα και πολύμηνο και πριν αλλάξει εντελώς(καλά εσύ την έχεις δει και πολλές φορές όταν ήταν ακόμα πιο αυθεντική βέβαια).
 
Last edited by a moderator:

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
Διάβασα όλες τις απαντήσεις ως τώρα και με λύπη βλέπω ότι πολλοί απαξιώνουν τους κοντινούς προορισμούς, ή αυτομειώνονται (χαριτολογώντας πάντα) σε σχέση με άλλα μέλη του γκρουπ που του δίνουν και καταλαβαίνει :p. Παιδιά και στην Σαλαμίνα να μπορεί να πάει κάποιος που λέει ο λόγος, αν περνάει καλά και βγάζει γούστα, ταξίδι είναι, εμπειρία είναι και είναι όμορφο να το μοιράζετε και να μην νιώθει άβολα-άσχημα γ αυτό.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Διάβασα όλες τις απαντήσεις ως τώρα και με λύπη βλέπω ότι πολλοί απαξιώνουν τους κοντινούς προορισμούς, ή αυτομειώνονται (χαριτολογώντας πάντα) σε σχέση με άλλα μέλη του γκρουπ που του δίνουν και καταλαβαίνει :p. Παιδιά και στην Σαλαμίνα να μπορεί να πάει κάποιος που λέει ο λόγος, αν περνάει καλά και βγάζει γούστα, ταξίδι είναι, εμπειρία είναι και είναι όμορφο να το μοιράζετε και να μην νιώθει άβολα-άσχημα γ αυτό.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα..όπως λέει κι ένας φίλος που την τιμάει δεόντως.. Σαλαμύκονοοοος!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Άμα γράψεις για το Τσαντ θα γράψω κι εγώ για την Αϊτή. Ή μπορεί και να σε δουλεύω, αλλά γράψε, ακούγεται εξαιρετικά ενδιαφέρον, το έχεις και με την έρημο...
Mα έχω ξεκινήσει ήδη! Ένα κεφάλαιο!! Οπότε οφείλεις να ξεκινήσεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom