Ουγγαρία Ταξιδι την Βουδαπεστη με το αυτοκινητο

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Απο πότε μαρια? Στα σκοπια μπαινεις με ταυτοτητα σιγουρα. Στη σερβια περσι ειχα δωσει διαβατηριο και μου το σφραγισανε κανονικα και αυτο εγινε δεκεμβριο του 2010. Οποτε.....?
εγώ, μετά από παρακάλια παρέλαβα την σφραγίδα στην Σερβία, κι αυτήν στην έξοδο. Εκεί αν θέλουν σφραγίζουν, αν δε θέλου δε σφραγίζουν :xmas_evil::xmas_evil:
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
μπα δεν ειχα τετοια προβληματα. Το μονο κακο ηταν οτι καθυστερησαμε πολυ στα συνορα σερβιας ουγγαριας. πολυ κινηση.. καμια ωρα αναμονη περιπου για ελεγχο
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
ευχαριστω παιδια για τις γρηγορες απαντησεις.λογικα καλα θα περασω.εχω και καλη παρεα ειμαι και μελος χρονια στο cs αρα ολα πανε καλα.θα γραψω εντυπωσεις στο γυρισμο.καλες γιορτες παιδια με υγεια πανω απο ολα.καλη χρονια οπου και με οποιον και να ειστε
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπαινετε στην ΕΕ, για αυτό το λόγο ;)

κι λίγο κάτσατε
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
Καλα τα λες θαναση. Λοιπον geopnd καλα να περασεις. Οταν γυρισεις στειλε μας εντυπωσεις.
 

geohit

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θεσσαλονίκη-Βουδαπέστη με αυτοκίνητο

Παιδιά γειά σας!!
Ετοιμάζομαι για ταξίδι στη Βουδαπέστη με το αυτοκίνητό μου.
Εκτός από την πράσινη κάρτα χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο στα σύνορα κάθε χώρας που περνάω;
Σε ποια σημεία κατά τη διάρκεια του ταξιδιού μου μπορώ να σταματήσω για break και ανεφοδιασμό με ασφάλεια ή να έχει κάποιο τουριστικό ενδιαφέρον;:D
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
....

εγω δυο φορες που εχω ανεβει προς τα εκει σταματησα στα ολιμπους πλαζα (500 χλμ απο την θεσσαλονικη);)δυο ωρες πριν απο το βελιγραδι... οσο για αλλες στασεις εχω ακουσει για το νοβι σαντ οτι ειναι πολυ ομορφη πολη. μπορεις να κανεις ενα μπρεικ εκει αν θελεις!!
 

geohit

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σ΄ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Λογικά θα βρούμε στα πρατήρια γκάζι για ανεφοδιασμό...
Καλό καλοκαίρι και καλά ταξίδια!!!
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Εκτός από την πράσινη κάρτα χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο στα σύνορα κάθε χώρας που περνάω;
Σε ποια σημεία κατά τη διάρκεια του ταξιδιού μου μπορώ να σταματήσω για break και ανεφοδιασμό με ασφάλεια ή να έχει κάποιο τουριστικό ενδιαφέρον;
Tα διαβατήριά σας! Και το καλύτερο θα ήταν να κάνεις Εθνική Ασφαλιστική. Θα σε καλύπτει και στο εξωτερικό σε όσα σε καλύπτει και στο εσωτερικό! Ρώτα τον ασφαλιστή σου.
Κατά μήκος της διαδρομής σε όλη τη Σερβία, έχει πολλά οργανωμένα βενζινάδικα με εστιατόριο, mini market, τουαλέτες, κλπ.
Επίσης, να έχεις ευρώ σε ψηλά για τα διόδια, ώστε να μη χρειαστεί να πάρεις ρέστα σε άλλο νόμισμα.
Έχω κάνει αυτό το ταξίδι! Καλά να περάσετε!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος μια ευθεια παιρνεις και εφτασες!χαχαχ.......ωραια διαδρομη θα εχεις.πρατηρια υπαχρουν παντου στον δρομο αρα προβλημα δεν θα εχεις.τα χριστουγεννα ειχε 1.25 περιπου το λιτρο.προβλημα με ασφαλεια μηδεν.βεβαια εμεις νοικιασαμε αυτοκινητο στο βελιγραδι.οταν μπηκαμε ουγγαρια πηραμε καρτα πρασινη και καλα με 13 ευρω.βασικη σημειωση.οταν περασαμε τα συνορα απο σερβια για ουγγαρια το ενοικιαζομενο! αυτοκινητο μας το εκαναν βιδες.και οταν λεω βιδες το εννοω.μας ξεβιδωσαν τα παντα.καθισματα,μηχανες,απο κατω,πισω καθισμα,ντουλαπακια και οτι αλλο ειχε βιδες.λες και θα βρισκανε πυρηνικα οπλα.το νου σας με το οτι αυτο συνεπαγεται.καλο ταξιδι και προσοχη στον δρομο παιδια
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
σε εμενα δεν ηταν τοσο σχολαστικοι.. απλα αυτο που θυμαμαι στα συνορα ειναι οτι ειχε πολυ ουρά!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom