Τα θετικά του κοροναϊού

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το γράφω ξεκάθαρα πως η τιμή ήταν για Ιούνιο και μάλιστα σχετικά προς τις αρχές. Το δωμάτιο ήταν καθαρό και αξιοπρεπές με θέα καλντέρα.Ως εκεί.Ούτε 5στερο ξενοδοχείο ήταν, γιατί εκεί μπορεί να ήταν αναμενόμενα τα 200 ευρώ. Γενικά το έχω ξαναπεί για ξενοδοχεία με σπα, γυμναστήρια, θερμαινόμενες πισίνες η ηπειρωτική Ελλάδα έχει λογικές τιμές.(Για τα νησιά είναι κάπως διαφορετικά).
Για Ιουνιο και απλο δωματιο ισως ειναι λιγο καπως. Αλλα αφου μπορουν και τα παιρνουν μαγκια τους. Γιατι δεν πας σε κανενα πιο πισω χωρις θεα; Γενικα υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που πωλουνται υπερτιμημενα στην καθημερινοτητα μας που δεν βρισκω το λογο να συζηταμε για καποια ξενοδοχεια. Αφου υπαρχει πελατολογιο που πληρωνει γιατι να μην εχει αυτες τις τιμες; Στη Σαντορινη ολος ο κοσμος πηγαινει για την καλντερα και το ηλιοβασιλεμα και ειναι τοπ παραθαλασσιος προορισμος παγκοσμιως. Οπως ο Ελληνας δεν θα αγορασει Hermes, Gucci etc. ετσι ας μην παει και το Καλοκαιρι στη Σαντορινη σε δωματιο με θεα αν δεν τον παιρνουν τα οικονομικα του. Αμα θελει ας παει χειμωνα που εχουν εκπτωσεις.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Οι κερδισμένοι του τελευταίου μήνα. Και όσοι ποντάρουν στην πτώση των μετοχών.

https://www.huffingtonpost.gr/entry...ebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos4
Ξέρω πολλούς και σε διάφορες χώρες που γενικά στοκάρουν. Όχι στο βαθμό που λέει το άρθρο αλλά που έχουν μερικές δεκάδες πακέτα όσπρια,ζυμαρικά, είδη που αργούν να λήξουν όπως ζάχαρη, μέλι κλπ. Βέβαια αυτός το πήγε ένα βήμα παρακάτω για εμπορική εκμετάλλευση, αλλά από την παγκόσμια οικονομική κρίση 2008-9 και μετά όλο και πιο πολύ ακούγονταν να στοκάρουν τρόφιμα στα σπίτια. Παλιά δεν το άκουγες αυτό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Σε καμια περιπτωση δεν ανηκει στα θετικα, αλλα ειναι μια κωμικοτραγικη κατασταση. Σημερα ανοιξε το Κολλεγιο Αθηνων μετα απο 14ημερη καραντινα και μολις πηγαν στο σχολειο οι μαθητες, ειδοποιηθηκαν πως κι αλλος γονιος ειναι επιβεβαιωμενο.κρουσμα και ξανακλεινει για 14 μερες. Χαρας ευαγγελια για τους μαθητες, αλλα οχι για τους γονεις που πληρωνουν πολυ τσουχτερα διδακτρα για κλειστο σχολειο για εναν μηνα.
Σημερα νωριτερα η Αλβανια και μολις τωρα η Ισπανια αποφασισαν κλεισιμο.ολων των σχολειων για 14 μερες.
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σε καμια περιπτωση δεν ανηκει στα θετικα, αλλα ειναι μια κωμικοτραγικη κατασταση. Σημερα ανοιξε το Κολλεγιο Αθηνων μετα απο 14ημερη καραντινα και μολις πηγαν στο σχολειο οι μαθητες, ειδοποιηθηκαν πως κι αλλος γονιος ειναι επιβεβαιωμενο.κρουσμα και ξανακλεινει για 14 μερες. Χαρας ευαγγελια για τους μαθητες, αλλα οχι για τους γονεις που πληρωνουν πολυ τσουχτερα διδακτρα για κλειστο σχολειο για εναν μηνα.
Σημερα νωριτερα η Αλβανια και μολις τωρα η Ισπανια αποφασισαν κλεισιμο.ολων των σχολειων για 14 μερες.
Ισπανία, μόνο Μαδρίτη απ'όσο ξέρω. Από νηπιαγωγεία μέχρι πανεπιστήμια. Βαλένθια σίγουρα όχι, για την ακρίβεια η Βαλένθια κάνει ό,τι μπορεί για να γίνει η νέα Ιταλία. Καλώς ή κακώς, θα δείξει...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ισπανία, μόνο Μαδρίτη απ'όσο ξέρω. Από νηπιαγωγεία μέχρι πανεπιστήμια. Βαλένθια σίγουρα όχι, για την ακρίβεια η Βαλένθια κάνει ό,τι μπορεί για να γίνει η νέα Ιταλία. Καλώς ή κακώς, θα δείξει...
Και οι Βασκοι απ' οσο διαβασα
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
¨Οντως στο Παλέρμο που είμασταν (πριν από 12 μέρες), 5-6 γιαπωνοκινέζους κλπ είδαμε!!!
μάλιστα κάποιοι είχαν ταμπελάκι του στυλ "Ι am from Taiwan" , "I am from Hong kong"
Οι καημένοι... μετά το ξύλο που έφαγε έτερος Ασιάτης με σκιστά ματάκια τρέμουν να κυκλοφορήσουν. :(
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σαντορινι 9ευρω στα μεσα Ιουνιου
Καλυτερα φυσικα τιποτα να μην ειχε γινει απο ολα αυτα και ας μην εκλεινα ποτε τετοια τιμη.
Ψαχνω και για Ροδο και ισως Ηρακλειο, με Volotea.
Εαν δεν παω απο κορονοιο θα παω απο Volotea :)

ΥΓ Επρεπε να ειχα γινει δασκαλος.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.669
Σαντορινι 9ευρω στα μεσα Ιουνιου
Καλυτερα φυσικα τιποτα να μην ειχε γινει απο ολα αυτα και ας μην εκλεινα ποτε τετοια τιμη.
Ψαχνω και για Ροδο και ισως Ηρακλειο, με Volotea.
Εαν δεν παω απο κορονοιο θα παω απο Volotea :)

ΥΓ Επρεπε να ειχα γινει δασκαλος.
Με τις περισσότερες βάσεις της Volotea να είναι στην Ιταλία και να έχει περιορίσει αναγκαστικά
τις πτήσεις,θα είσαι τυχερός αν καταφέρεις να πετάξεις μ'αυτήν την εταιρία τον Ιούνιο.
Αν θα καταφέρει να υπάρχει μέχρι τότε.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Καλά και περισυ που πήγα πάλι Σαντορίνη με την ίδια μου είχαν αλλάξει τις ημερομηνίες 3 η 4 φορές... Τέτοιο πράγμα δεν είχα ξαναδεί ποτέ μου.
Όντως θα μου κάνει έκπληξη εάν πετάξει την συγκεκριμένη ημερομηνία χωρίς αλλαγές.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.620
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom