Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
.Άρα για τις δυο ώρες που θα μείνω στο αμστερνταμ μέσα στο αεροδρόμιο θα πρέπει να έχω κάνει PCR test 72 ωρών από εδώ ;
Οχι για την Ολλανδία,πριν 3 μέρες σε 3ωρη διέλευση transit από το Αμστερνταμ δεν ζητήθηκε τίποτα. Αρα πρέπει να δεις μόνο τι ζητάει η χώρα του τελικού σου προορισμού.

Παρά το γεγονός ότι έχω το πιστοποιητικό που διασφαλίζει την εύκολη μετακίνηση στην Ευρώπη ;
Αν εννοείς ότι έχεις το πιστοποιητικό του εμβολιασμού σου στην Ελλάδα αυτό προς το παρόν ισχύει μόνο για την είσοδο σου στην Ελλάδα.Δεν έχει αρχίσει ακόμα να ισχύει για τις χώρες της ΕΕ,λένε ότι θα αρχίσει από την 1η Ιουλίου.
 

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
Καλημερα.πως μπορω να δω τι ισχυει για εστιαση σε καποιες χωρες?(θελω να επισκεφτω βαλτικες χωρες τελη αυγουστου)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλημερα.πως μπορω να δω τι ισχυει για εστιαση σε καποιες χωρες?(θελω να επισκεφτω βαλτικες χωρες τελη αυγουστου)
Εντωμεταξυ αυτες οι Βαλτικες χωρες τελοσπαντων ψιλοσφικτες ειναι με τον covid!! Εχω τσεκαρει ηδη και ειδα υπάρχουν περιορισμοί προς το παρόν!! Φαντάζομαι τελος Αυγούστου ιδιως για εμβολιασμενους, αλλα και για τους υπολοιπους, να ειναι ολα εύκολα
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Εντωμεταξυ αυτες οι Βαλτικες χωρες τελοσπαντων ψιλοσφικτες ειναι με τον covid!! Εχω τσεκαρει ηδη και ειδα υπάρχουν περιορισμοί προς το παρόν!! Φαντάζομαι τελος Αυγούστου ιδιως για εμβολιασμενους, αλλα και για τους υπολοιπους, να ειναι ολα εύκολα
Το θεμα ειναι και μετα το καλοκαίρι να παραμείνουν ανοιχτά, για να κανουμε και εμεις κανα ταξίδι !
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Σε 3-4 τουλάχιστον μεγάλες εφημερίδες γράφεται πως το πιστοποιητικό εμβολιασμού ισχύει είτε 14 μέρες μετά τη 2η δόση, είτε 4 βδομάδες μετά το μονοδοσικό. Οπότε κάποιος που κάνει π.χ. σήμερα την 2η δόση και θέλει να ταξιδέψει σε 4-5 μέρες, υπονοείται πως χρειάζεται να κάνει είτε ράπιντ είτε PCR.
@alma Πολύ σωστή τοποθέτηση ...
 

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
Το πρασινο πιστοποιητικο ισχυει και για χωρες εκτος Ε.Ε.? Απο οτι διαβασα στο scyscanner ισχυει και για ουκρανια-λιβανο.γνωριζετε κατι?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το πρασινο πιστοποιητικο ισχυει και για χωρες εκτος Ε.Ε.? Απο οτι διαβασα στο scyscanner ισχυει και για ουκρανια-λιβανο.γνωριζετε κατι?
Εξαρτάται από την κάθε χώρα ξεχωριστά, πρέπει να κοιτάς τις αντίστοιχες σελίδες τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom