Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Κάνεις login ξανά και έχει σε απεικόνιση (σύνοψη )το plf.Καπου κάτω δεξιά έχει ένα ματάκι και ένα μολύβι.Αν πατήσεις πάνω στο μολύβι μπορείς να κάνεις τροποποιήσεις και να το υποβάλλεις ξανα
μέσα σε πόσο χρόνο?γιατί αν έρθει το επιβεβαιωτικό εμαιλ για το πρώτο που υπέβαλλες θα σου έρθει μετά και δεύτερο για το άλλο??
σου έχει συμβεί?να πάρεις το πρώτο και να διορθώσεις εκ των υστέρων?
η πρόλαβες και διόρθωσες πολύ γρήγορα?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ήρθε ξανά επιβεβαιωτικο email.Εκανα την τροποποίηση μια μέρα(κάτι ώρες δηλαδή)πριν έρθει το emailμε το qr.
άρα καλά που τα συζητάμε κι εδω πέρα γιατί άλλα λενε στο τηλέφωνο,άλλα ισχύουν τι να πεις εμένα μου είχαν πεί και το είχαν τονίσει κι όλας ότι ό,τι γράφετε δεν αλλάζει ,μη χειρότερα να αγχωνόμαστε τζαμπα
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Όχι, αυτό λέω, νομίζω μου ήρθε το κανονικό plf, με QR code, κανονικό, και σε pdf μορφή.
Κανω κάποιο λάθος;
μ έβαλες σε σκέψη μήπως άλλαξε η διαδικασία αυτές τις μέρες??και δίνω λάθος πληροφορίες...
στο ε μαιλ το επιβεβαιωτικό που σου στείλανε καπου δεν αναφέρει ότι τα μεσάνυχτα θα σας έρθει και ένα δεύτερο εμαιλ κλπ??(γιατί κανονικά αυτό ίσχυε μέχρι ένα εικοσαήμερο πριν..το έγραφε ....κα τάδε σας ευχαριστούμε που συμπληρώσατε μπλα μπα... important:θα λαβετε τον κωδικό τα μεσάνυχατ μπλα μπλα)
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εχει δίκιο ο GTS κι εμένα μου ήρθε (ένα λανθασμένο που έφτιαξα) παρότι ακόμα δεν έχω αναχωρήσει....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.420
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γυρνάω από Βουδαπέστη στις 3/8 καλως εχόντων και κάθισα το απόγευμα να συμπληρώσω το plf για την επιστροφή. Ε, πριν λίγο μου ήρθε μεηλ με το plf συνημμένο σε pdf. Καλά, αυτό δεν ερχόταν τα μεσάνυχτα της ημέρας επιστροφής;
Και εγώ αναχωρώ σε τρεις μέρες με άφιξη την επόμενη μέρα στην Ελλάδα και μόλις έλαβα το qr του ελληνικού plf
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Και εγώ αναχωρώ σε τρεις μέρες με άφιξη την επόμενη μέρα στην Ελλάδα και μόλις έλαβα το qr του ελληνικού plf
τι εννοείτε βρε παιδιά?
σου έστειλαν το επιβεβαιωτικό με αρχείο με τον κωδικό ??
δεν σου έστειλαν ένα εμαιλ όπου σου λενε κα ταδε σας ευχαριστουμε που συμπληρωσατε το plf αλλά να αναμένετε και τον κωδικό τα μεσάνυχτα του ταξιδού σας?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
00.04 τα ξημερωματα προ πτησης ηρθε το Plf , αυτα πριν 3 μερες. Ομολογω οτι δεν ανοιξα το αρχικο μειλ που πιστευα οτι θα επιβεβαιωνε μονο την υποβολη της φορμας.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
00.04 τα ξημερωματα προ πτησης ηρθε το Plf , αυτα πριν 3 μερες. Ομολογω οτι δεν ανοιξα το αρχικο μειλ που πιστευα οτι θα επιβεβαιωνε μονο την υποβολη της φορμας.
μα κι εγώ που το είχα ανοίξει ούτε θυμάμαι τι έγραφε,λίγο πολύ αυτά που είχα συμπληρώσει δεν πρόσεξα καν αν είχε κωδικό
το σημαντικό ήταν η σύσταση το important που έγραφε ότι τα μεσάνυχτα θα σας έρθει κλπκλπ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.420
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
τι εννοείτε βρε παιδιά?
σου έστειλαν το επιβεβαιωτικό με αρχείο με τον κωδικό ??
δεν σου έστειλαν ένα εμαιλ όπου σου λενε κα ταδε σας ευχαριστουμε που συμπληρωσατε το plf αλλά να αναμένετε και τον κωδικό τα μεσάνυχτα του ταξιδού σας?
Εννοώ ότι αναχωρώ τη Παρασκευή και έλαβα πριν λίγο μέιλ με το qr code του ελληνικού plf και το pdf αρχείο!
Ηταν κάτι που δεν περίμενα και μπήκα στο φόρουμ να το πω μήπως και δεν έχω κάνει κάτι καλά. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη.
Το αποθήκευσα και το ελενξα να δω αν είναι οκ και φαίνεται μια χαρά...
Αυτά
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εννοώ ότι αναχωρώ τη Παρασκευή και έλαβα πριν λίγο μέιλ με το qr code του ελληνικού plf και το pdf αρχείο!
Ηταν κάτι που δεν περίμενα και μπήκα στο φόρουμ να το πω μήπως και δεν έχω κάνει κάτι καλά. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη.
Το αποθήκευσα και το ελενξα να δω αν είναι οκ και φαίνεται μια χαρά...
Αυτά
άλλο ρωτάω ουφ θα σκάσω
στο εμαιλ που σου έστειλαν είναι κατ ευθείαν το αρχείο με τον κωδικό?
ΔΕΝ γράφει τίποτε άλλο?
ΔΕΝ ξεκινάει λέγοντας κυρία τάδε σας ευχαριστούμε που συμπληρωσατε to PLF(στ αγγλικά όλα εννοείται)
και με σκουρα εντονα γράμματα important:μπλα μπα τα μεσάνυχτα θα λαβετε τον κωδικό

σ εμενα και ...paefstra προφανώς έτσι εγινε
σε σένα όχι?

η εννοείς ότι είναι το τελικό αυτό και όχι το επιβεβαιωτικό?προηγήθηκε επιβεβαιωτικό από την αρχή αρχή ?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.420
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Thank you for completing the Passenger Locator Form before your trip to Greece. We appreciate your cooperation in this extraordinary circumstance. We are making every effort to accommodate your stay in Greece and keep you safe.

Attached you will find your PLF document in PDF format.

Important: please carry the PLF document with you when entering Greece, either electronically or in print, in order to be permitted entry.

You are required to carry your vaccination certificate to be allowed by the border authorities to enter the country.

For reference, you submitted:
άλλο ρωτάω ουφ θα σκάσω
στο εμαιλ που σου έστειλαν είναι κατ ευθείαν το αρχείο με τον κωδικό?
ΔΕΝ γράφει τίποτε άλλο?
ΔΕΝ ξεκινάει λέγοντας κυρία τάδε σας ευχαριστούμε που συμπληρωσατε to PLF(στ αγγλικά όλα εννοείται)
και με σκουρα εντονα γράμματα important:μπλα μπα τα μεσάνυχτα θα λαβετε τον κωδικό

σ εμενα και ...paefstra προφανώς έτσι εγινε
σε σένα όχι?
Και έχει στο μέιλ το qr code και το plf αρχείο. Τι άλλο θα έπρεπε να έχει;...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom