Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Καλώς τα κρουσματάκια τοα ζουμπουρλούδικα: 12 από Κατάρ σε μια πτήση.
Αναστέλλονται οι πτήσεις πρός και από Καταρ ως 15 Ιούνη.
Όποιος κάνει προβλέψεις εδώ, δεν ξέρω που βασίζεται.

Sevro

Member
Η Πολιτικη Προστασια στο μηνυμα της στο twitter οτι διακοπτονται οι πτησεις απ το Καταρ εβαλε τη σημαια του Μπαχρειν διπλα.

North66

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ακόμα να καταλάβετε ότι τα κρούσματα εμφανίζονται σε πτήσεις γιατί εκεί γίνονται έλεγχοι. Ας πάνε στην Ερμού να κάνουν τεστ σε τυχαίους περαστικούς, πάλι κι εκεί θα βρουν κρούσματα. Ας πάνε να κάνουν τεστ στις παραλίες, πάλι θα βρουν κρούσματα. Ο Σωτηράκης το έκλεισε το μαγαζί γιατί ακόμα κι αυτός κατάλαβε ότι η παράσταση έλαβε τέλος.

escursione

Member
Επόμενο Ταξίδι
πουθενά λόγω κορονοϊού
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Προσοχή όποιος μπει Βουλγαρία επιστρέφει με 7 ημέρες καραντίνα

«Χάος» στα ελληνοβουλγαρικά σύνορα: Ουρές χιλιομέτρων - Βάζουν τουρίστες & επισκέπτες 7 μέρες καραντίνα!

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Tα ταξιδια την επομενη ημερα: εκτος απο εκβιαστικες τακτικες voucher στους πελατες για να μη φαληρισουν, ταξιδια ο ενας πανω στον αλλον, να και κατι ψιλοεκβιασμουληδες και στο προσωπικο για μειωσεις μισθου η απολυσεις, για να σωθουν καποιες αεροπορικες εταιρειες. αντι να περικοψουν πτησεις.
Πολυ ομορφα πραγματα γινονται για να συνεχισουμε να πεταμε.

Sevro

Member
Τηλεφωνησα στην Πολιτικη Προστασια για να τους ρωτησω εαν απαγορευτηκαν οι πτησεις απ το Μπαχρειν μιας που δεν ψηνεται κανεις να αλλαξει τη σημαια του Μπαχρειν στη σημαια του Καταρ, και ειχα περιεργεια να δω τι θα πουνε.

1) Ο τυπος που απαντησε δεν ηξερε οτι υπαρχει κρατος Μπαχρειν.
2) Αφου το εψαξε, αποδειχτηκε οτι η Ελλαδα...δεν εχει πολιτικη για το Μπαχρειν. Ουτε ξεκαθαρα επιτρεπεται η εισοδος ταξιδιωτων απο κει, ουτε απαγορευεται !
3) Ρωτησε τον προϊσταμενο του ο οποιος ακουγοταν απο πισω στο τηλεφωνο να λεει "γκουγκλαρε που ειναι το Μπαχρειν, σε καμια Αφρικη θα ειναι"

Τραγελαφικα πραγματα.

Thanos92

Member
Εγώ πάντως σήμερα που έψαχνα είδα τις ίδιες τιμές με πέρυσι και σε μερικά ακριβότερες.

Επίσης μια που συζητούσαμε για τιμές ξενοδοχείων, ζήτηση κτλ κτλ, ημιυπόγειο σε νησί των Κυκλάδων με 95 ευρώ τη βραδιά για πσκδ του Ιουνίου(οχι αυτό που έρχεται) να το κλείσω ή τον κλέβω τον άνθρωπο;

Γιατί με όσα έχω διαβάσει μάλλον τον κλέβω ή μου κάνει και χάρη που το έχει τόσο με την ανεργία στα ύψη, τουρίστες να μην έρχονται και τον ιό να κυκλοφορεί. (Και δεν είναι ο μοναδικός...)
Είπαμε αν θες πας, αν δεν θες μην πας.. Ωχου κ εσυ. Έχει επιλογές για όλες τις τσέπες. Δεν έχεις διαβάσει το θέμα "Τουρισμός στην Ελλάδα?"

katerina R

Member
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς όλους.. Αλλά ειδικότερα στους Master του ταξιδιού.

Πιστεύεται πως η επόμενη μέρα στα ταξίδια μας δεν θα είναι ποτέ ίδια;

Ο κόσμος θα φοβάται / νιώθει ανασφάλεια όπως και εγώ ας πούμε που ασχέτως με όλα αυτά κοιτάω πως και πως το επόμενο ταξίδι.

Θα υπάρχει αύξηση στις τιμές στα πάντα; Από αεροπορικά, ξενοδοχεία, εστίαση μέχρι και μουσεία;

Βλέπω πολλοί τρέχετε με τις ακυρώσεις ας πούμε. Είναι κάτι που θα σας επηρεάσει στα μελλοντικά σας ταξίδια;

Ίσως να έχουν απαντηθεί όλα αυτά αλλά επειδή γίνεται πανικός από συζητήσεις με τον cov είπα να ανοίξω νέο θέμα. Αν υπάρχει παρόμοιο ας μεταφερθεί εκει.

Ευχαριστώ.
Γενικά από ότι έχω διαβάσει κ πιστεύω φαίνεται πως η επιστροφή στην πραγματικότητα όπως την ξέραμε πριν τον ιό θα γίνει το 2022...διότι ούτε εμβόλιο έχει βγει ακόμα άρα κατά πάσα πιθανότητα και το 2021 -αν όχι όλο ένα μεγάλο μέρος του κυρίως οι μήνες του φθινοπώρου/χειμώνα θα συνεχίσουν να βρίσκονται στην αβεβαιότητα κ στην αστάθεια σε ότι αφορά τα ταξίδια...και προσωπικά θέλω πολύ να ταξιδεύω (σχεδίαζα το γαμήλιο ταξίδι μου για φέτος στο Μπαλί) αλλά αν είναι να έχω τον φόβο στο αεροπλάνο , την καραντίνα , τα κλειστά αξιοθέατα , τις ουρές , την αναμονή παντού προτιμώ να περιμένω μέχρι να νιώσω ασφαλεία ξανά , γτ με αυτους τους όρους δεν θα ευχαριστήθω το ταξίδι μου !!! Οπότε λίγη υπομονή κ όλα θα γίνουν καλύτερα ξανά :)

orestcrete

Member
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
Sudamerica :)
Αναστέλλονται οι πτήσεις πρός και από Καταρ ως 15 Ιούνη.
Όποιος κάνει προβλέψεις εδώ, δεν ξέρω που βασίζεται.
Όσο το σύστημα είναι "μπάτε σκύλοι αλέστε" προ αναχώρησης, προφανώς και θα υπάρχουν κρούσματα σε πτήσεις που έρχονται.

Όπως επίσης όσο επιμένουν με το σύστημα "πονάει χέρι, κόψει χέρι", δεν πρόκειται να βγει άκρη και θα δημιουργείται ακόμα μεγαλύτερη σύγχυση. Δηλαδή το σκεπτικό τους είναι ότι "α, βρήκαμε 12 κρούσματα από πτήση από Κατάρ, ας κόψουμε τα δρομολόγια από/προς Κατάρ". Με αυτή την λογική μέχρι 20 Ιούνη θα έχουν ακυρωθεί όλες οι διεθνείς πτήσεις.

jimp

Member
Είπαμε αν θες πας, αν δεν θες μην πας.. Ωχου κ εσυ. Έχει επιλογές για όλες τις τσέπες. Δεν έχεις διαβάσει το θέμα "Τουρισμός στην Ελλάδα?"

Δεν νομίζω, να το συζητήσω εκεί λες; Κρίμα να χαθεί ημιυπόγειο για 2-3 ευρώ κάτω απ'τα 100, πρόκειται για εξαιρετική ευκαιρία.

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Γιατί δεν πας Φλεβάρη που οι τιμές ειναι λογικες; Μάθατε όλοι οι μπυθουλαίοι διακοπες καλοκαίρι.
Δεν νομίζω, να το συζητήσω εκεί λες; Κρίμα να χαθεί ημιυπόγειο για 2-3 ευρώ κάτω απ'τα 100, πρόκειται για εξαιρετική ευκαιρία.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.894
Μέλη
35.569
Νεότερο μέλος
Regina d

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα