Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

alma

Member
κυρίως οι μήνες του φθινοπώρου/χειμώνα θα συνεχίσουν να βρίσκονται στην αβεβαιότητα κ στην αστάθεια σε ότι αφορά τα ταξίδια.. προτιμώ να περιμένω μέχρι να νιώσω ασφαλεία ξανά , γτ με αυτους τους όρους δεν θα ευχαριστήθω το ταξίδι μου :)
Η αλήθεια είναι πως αν κρίνουμε με τα μέχρι τώρα δεδομένα που και παλινδρομήσεις υπάρχουν από πολλά κράτη και συνεχώς ακυρώνονται πτήσεις και κράτη που είχαν κάνει άρση μέτρων, παίρνουν ή δεν αποκλείουν να ξαναπάρουν μέτρα σε ενδεχόμενη επιδείνωση της κατάστασης, πιθανότατα ένα δεύτερο κύμα το φθινόπωρο να μας ξανακλείσει μέσα. Εύχομαι όχι, αλλά αν κρίνω από τις δηλώσεις των πολιτικών σε διάφορα κράτη, καθόλου απίθανο δεν είναι.

tripakias

Member
Επόμενο Ταξίδι
BB-GD-LC
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φοκλαντ
Εγώ πάντως σήμερα που έψαχνα είδα τις ίδιες τιμές με πέρυσι και σε μερικά ακριβότερες.

Επίσης μια που συζητούσαμε για τιμές ξενοδοχείων, ζήτηση κτλ κτλ, ημιυπόγειο σε νησί των Κυκλάδων με 95 ευρώ τη βραδιά για πσκδ του Ιουνίου(οχι αυτό που έρχεται) να το κλείσω ή τον κλέβω τον άνθρωπο;

Γιατί με όσα έχω διαβάσει μάλλον τον κλέβω ή μου κάνει και χάρη που το έχει τόσο με την ανεργία στα ύψη, τουρίστες να μην έρχονται και τον ιό να κυκλοφορεί. (Και δεν είναι ο μοναδικός...)
Ημιυπογειο με ημιυπογειο εχει διαφορα. Υπαρχουν αριστα ημιυπογεια πολυτελειας που η μια τους οψη ειναι ισογειο και κοιταει σε ανοιχτους ομορφους κηπους ή αμεσως μετα την βεραντα εχουν ιδιωτικη πισινα ή θεα στη θαλασσα κλπ. Απλα η λεξη ημιυπογειο δεν λεει κατι. Για να υπαρξη εκτιμηση θα πρεπει να γνωριζεις το συνολο των χαρακτηριστικων του δωματιου.

fotast

Member
Η Γερμανία επιτρέπει τα ταξίδια από 15/6(μια εβδομάδα νωρίτερα).

Natasa Ch

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Η Γερμανία επιτρέπει τα ταξίδια από 15/6(μια εβδομάδα νωρίτερα).

Ωραία! Μακάρι να πάρουν παράδειγμα και οι Δανοί και να ανακαλέσουν..

Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αντε και ο βρετανός πρωθυπουργός μετά από "πιέσεις"σκέφτεται να δημιουργήσει αερογέφυρες..χωρίς καραντίνα με χώρες όπως η Ελλάδα που τους ενδιαφέρουν τουριστικά και πληρούν τις προυποθέσεις https://www.eleftheria.gr/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/item/262307-%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B1,-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1.html

fotast

Member
Αυξάνεται το όριο επιβατών στα πλοία.

Sevro

Member
Απο τις 15/6 ανοιγει τα συνορα για τους πολιτες της ΕΕ και το Βελγιο.
Και η Ιταλια καποια ημερομηνια στο πρωτο μισο του Ιουνιου κανει το ιδιο.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ανοιγει τα συνορα για τους πολιτες της ΕΕ
Και η Ιταλια καποια ημερομηνια στο πρωτο μισο του Ιουνιου κανει το ιδιο.
Λαθος. Το εχουμε πει 20 μερες πριν (ποστ ν.421).
Η Ιταλια ανοιξε τα συνορα της για πολιτες ΕΕ σημερα 3/6. Buon viaggio.

jimp

Member
Ημιυπογειο με ημιυπογειο εχει διαφορα. Υπαρχουν αριστα ημιυπογεια πολυτελειας που η μια τους οψη ειναι ισογειο και κοιταει σε ανοιχτους ομορφους κηπους ή αμεσως μετα την βεραντα εχουν ιδιωτικη πισινα ή θεα στη θαλασσα κλπ. Απλα η λεξη ημιυπογειο δεν λεει κατι. Για να υπαρξη εκτιμηση θα πρεπει να γνωριζεις το συνολο των χαρακτηριστικων του δωματιου.
Υπήρξε η εκτίμηση απ'τις εικόνες, ημιυπόγειο.
Ημιυπόγειο με θέα θάλασσα και θέα πισίνα δεν έχω δει πάντως. Τώρα αν φαίνεται από καμιά τρυπα στον ορίζοντα ε χαλάλι τα 90+ ευρώ που ζητανε, Ιουνιο, χωρίς τουρίστες. Το συμπέρασμα μου είναι πως δεν τους λείπουν, γιατί αν τους έλειπαν δεν θα το είχαν τόσο.

tripakias

Member
Επόμενο Ταξίδι
BB-GD-LC
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φοκλαντ
Υπήρξε η εκτίμηση απ'τις εικόνες, ημιυπόγειο.
Ημιυπόγειο με θέα θάλασσα και θέα πισίνα δεν έχω δει πάντως. Τώρα αν φαίνεται από καμιά τρυπα στον ορίζοντα ε χαλάλι τα 90+ ευρώ που ζητανε, Ιουνιο, χωρίς τουρίστες. Το συμπέρασμα μου είναι πως δεν τους λείπουν, γιατί αν τους έλειπαν δεν θα το είχαν τόσο.
Υπαρχουν πολλα γι αυτο το ειπα. Αν τωρα ηταν ημιυπογειο με παραθυρα στα 2 μετρα τι να πω; Καμια φορα γινονται και λαθη, καμια φορα βαζουν υπερβολικες τιμες μονο για να εμφανιζονται γιατι στην πραγματικοτητα δεν θελουν να κανουν κρατηση απο ΟΤΑs, κι αν το κλεισεις απο αυτους το παιρνεις με μεγαλη εκπτωση 40-60%. Υπαρχει και η περιπτωση οι ιδιοκτητες να ειναι οτι να ναι.

Δεν υπαρχει κατι αλλο περα απο ημιυπογειο στο νησι για να πας να μεινεις;

jimp

Member
Υπαρχουν πολλα γι αυτο το ειπα. Αν τωρα ηταν ημιυπογειο με παραθυρα στα 2 μετρα τι να πω; Καμια φορα γινονται και λαθη, καμια φορα βαζουν υπερβολικες τιμες μονο για να εμφανιζονται γιατι στην πραγματικοτητα δεν θελουν να κανουν κρατηση απο ΟΤΑs, κι αν το κλεισεις απο αυτους το παιρνεις με μεγαλη εκπτωση 40-60%. Υπαρχει και η περιπτωση οι ιδιοκτητες να ειναι οτι να ναι.

Δεν υπαρχει κατι αλλο περα απο ημιυπογειο στο νησι για να πας να μεινεις;
Υπάρχουν άλλα ήταν 2-3 που μου έκαναν εντυπωση για την τιμή τους.

tripakias

Member
Επόμενο Ταξίδι
BB-GD-LC
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φοκλαντ
Απλα εδωσες την εντυπωση πως το νησι συνολικα εχει επαγγελματιες που δεν ξερουν τι ζητανε. Βεβαια ευτυχως δεν ειπες ονομα νησιου. Δυο τρεις και πεντε τετοιες περιπτωσεις θα βρεις σε οποιοδηποτε τουριστικα αναπτυγμενο μερος του κοσμου και να ψαξεις. Για καποια υπαρχει εξηγηση που ισως δεν φαινεται ευκολα σε μας και την ξερει το ξενοδοχειο και καπου γινονται και λαθη.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.887
Μέλη
35.577
Νεότερο μέλος
Angela80

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom