Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Μη μου το χαλάς Ntt! Τρία χρόνια στο Aarhus σε παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία υψηλής τεχνολογίας μόνο δυο λάθη είχα βρει, τον καιρό και το ότι πληρωνόμουν πολύ καλά.
Αποτελεσματικοί πάντα, σίγουρα εχουν λόγους.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Σοβαρα τωρα,πιστευετε πως η Ε.Ε ηταν ποτε στο πλευρο του Ελληνα;ουτε στην ζωνη σεγκεν,ουτε και καπου αλλου ελπιζω,μονοι μας οτι κανουμε.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Μη μου το χαλάς Ntt! Τρία χρόνια στο Aarhus σε παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία υψηλής τεχνολογίας μόνο δυο λάθη είχα βρει, τον καιρό και το ότι πληρωνόμουν πολύ καλά.
Αποτελεσματικοί πάντα, σίγουρα εχουν λόγους.
Δυνατή η Δανία δεν λέω, έχω γυρίσει όλο το ανατολικό της κομμάτι (Copenhagen μέχρι Odense έχω κινηθεί, δεν έχω πάει Aarhus ήταν πολύ μακριά), ωστόσο εγώ την απόφαση τους σχολίαζω και μόνο :p

@sinefoula μην ξεχνάμε τα θετικά της, ότι μπορούμε να ταξιδεύουμε χύμα σε πάρα πολλές χώρες (προ ιού εποχή). Ωστόσο τα τελευταία χρόνια , δυστυχώς μερικές χώρες καπατούν τα δικαιώματα που έχουν θεσπιστεί με την συμφωνία Σένγκεν (π.χ. Γερμανία, Αυστρία, Δανία κτλ).
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Μη μου το χαλάς Ntt! Τρία χρόνια στο Aarhus σε παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία υψηλής τεχνολογίας μόνο δυο λάθη είχα βρει, τον καιρό και το ότι πληρωνόμουν πολύ καλά.
Αποτελεσματικοί πάντα, σίγουρα εχουν λόγους.
Η Δανια εξ αρχης ηταν της "βρετανικης" γραμμης οτι δε θα επρεπε να υπαρχει ελευθερη μετακινηση εντος ΕΕ, γιατι δε βλεπανε με καλο ματι την μαζικη μετακινηση Ρουμανων, Βουλγαρων, Πολωνων κλπ προς τις χωρες που πληρωνουν καλυτερα. Και ειναι στο γκρουπ των κρατων που αντιτιθενται παντα την αυξηση του μπατζετ της ΕΕ, το κοινο χρεος κλπ γιατι το βλεπουν ως "οι χωρες που εχουν δινουν λεφτα σε ανοργανωτες χωρες με χρεος και διαφθορα".
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Σοβαρα τωρα,πιστευετε πως η Ε.Ε ηταν ποτε στο πλευρο του Ελληνα;ουτε στην ζωνη σεγκεν,ουτε και καπου αλλου ελπιζω,μονοι μας οτι κανουμε.
Δεν υπαρχει το πλευρο του Ελληνα, το πλευρο του Ιταλου, το πλευρο του Σλοβακου κλπ. Υπαρχει το αν πιστευουν στις αρχες της ΕΕ και την περεταιρω συσφιξη των δεσμων (στο πλαισιο αυτο υπαρχει η ελευθερη μετκαινηση) ή στον βρετανικου τυπου ευρωσκεπτικισμο που συνηθως βασιζεται σε απαραδεκτες αποψεις τυπου "ερχονται οι Πολωνοι υδραυλικοι και οι Ρουμανοι αγροτες και μας παιρνουν τις δουλειες επειδη δουλευουν με μισθους πεινας" και "ο τεμπελης Νοτος και η διεφθαρμενη Αν.Ευρωπη μας ζητιανευουν για λεφτα".
Ακουγονται ολες οι φωνες στην ΕΕ, αλλα οσο προχωρα ο καιρος η 1η αποψη κερδιζει εδαφος. Απλα η 2η (ευρωσκεπτικισμος) κανει πολυ περισσοτερη φασαρια γιατι την εκπροσωπουνε κλοουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλώς τα κρουσματάκια τοα ζουμπουρλούδικα: 12 από Κατάρ σε μια πτήση.
Αναστέλλονται οι πτήσεις πρός και από Καταρ ως 15 Ιούνη.
Όποιος κάνει προβλέψεις εδώ, δεν ξέρω που βασίζεται.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Η Πολιτικη Προστασια στο μηνυμα της στο twitter οτι διακοπτονται οι πτησεις απ το Καταρ εβαλε τη σημαια του Μπαχρειν διπλα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καλώς τα κρουσματάκια τοα ζουμπουρλούδικα: 12 από Κατάρ σε μια πτήση.
Ακόμα να καταλάβετε ότι τα κρούσματα εμφανίζονται σε πτήσεις γιατί εκεί γίνονται έλεγχοι. Ας πάνε στην Ερμού να κάνουν τεστ σε τυχαίους περαστικούς, πάλι κι εκεί θα βρουν κρούσματα. Ας πάνε να κάνουν τεστ στις παραλίες, πάλι θα βρουν κρούσματα. Ο Σωτηράκης το έκλεισε το μαγαζί γιατί ακόμα κι αυτός κατάλαβε ότι η παράσταση έλαβε τέλος.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Tα ταξιδια την επομενη ημερα: εκτος απο εκβιαστικες τακτικες voucher στους πελατες για να μη φαληρισουν, ταξιδια ο ενας πανω στον αλλον, να και κατι ψιλοεκβιασμουληδες και στο προσωπικο για μειωσεις μισθου η απολυσεις, για να σωθουν καποιες αεροπορικες εταιρειες. αντι να περικοψουν πτησεις.
Πολυ ομορφα πραγματα γινονται για να συνεχισουμε να πεταμε.
https://www.theguardian.com/business/2020/jun/02/ryanair-staff-france-pay-cuts-flight-crew#
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Τηλεφωνησα στην Πολιτικη Προστασια για να τους ρωτησω εαν απαγορευτηκαν οι πτησεις απ το Μπαχρειν μιας που δεν ψηνεται κανεις να αλλαξει τη σημαια του Μπαχρειν στη σημαια του Καταρ, και ειχα περιεργεια να δω τι θα πουνε.

1) Ο τυπος που απαντησε δεν ηξερε οτι υπαρχει κρατος Μπαχρειν.
2) Αφου το εψαξε, αποδειχτηκε οτι η Ελλαδα...δεν εχει πολιτικη για το Μπαχρειν. Ουτε ξεκαθαρα επιτρεπεται η εισοδος ταξιδιωτων απο κει, ουτε απαγορευεται !
3) Ρωτησε τον προϊσταμενο του ο οποιος ακουγοταν απο πισω στο τηλεφωνο να λεει "γκουγκλαρε που ειναι το Μπαχρειν, σε καμια Αφρικη θα ειναι"

Τραγελαφικα πραγματα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ πάντως σήμερα που έψαχνα είδα τις ίδιες τιμές με πέρυσι και σε μερικά ακριβότερες.

Επίσης μια που συζητούσαμε για τιμές ξενοδοχείων, ζήτηση κτλ κτλ, ημιυπόγειο σε νησί των Κυκλάδων με 95 ευρώ τη βραδιά για πσκδ του Ιουνίου(οχι αυτό που έρχεται) να το κλείσω ή τον κλέβω τον άνθρωπο;

Γιατί με όσα έχω διαβάσει μάλλον τον κλέβω ή μου κάνει και χάρη που το έχει τόσο με την ανεργία στα ύψη, τουρίστες να μην έρχονται και τον ιό να κυκλοφορεί. (Και δεν είναι ο μοναδικός...)
Είπαμε αν θες πας, αν δεν θες μην πας.. Ωχου κ εσυ. Έχει επιλογές για όλες τις τσέπες. Δεν έχεις διαβάσει το θέμα "Τουρισμός στην Ελλάδα?"
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom