Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πιστευεις οτι αυτοι που θα ταξιδεψουν θα ειναι διατεθειμενοι να πληρωσουν τα διπλασια?
Ουτε μια δεν θα παιξει αυτο το -κακο-σεναριο....οι τιμες, δεν επεσαν σεντ ακομη γιατι και οι ιδιοι οι ιδιοκτητες δεν εχουν κουραγιο να ασχοληθουν απο το σοκ...εδω θα ειμαστε και θα τα ξαναπουμε...οτι αρπαξουμε θα παιξει φετος...που να δειτε τι θα γινει εδω στα βορεια, θα παρακαλας τον Σκοπιανο να ερθει και ας εχει τα τελαρα με τις ντοματες στην οροφη του ι.χ...αν δεν βγει ο Ελληνας θα κλαψουν μανουλες !!! υπομονη !
Αυτοί που θέλουμε να ταξιδέψουμε δεν έχουμε καμία όρεξη να πληρώσουμε διπλάσια, καθώς η κατάσταση έχει επηρεάσει άπαντες. Ναι όλοι θα θέλαμε να πέσουν οι τιμές, όμως έως τώρα αυτό δεν έχει γίνει επ ουδενί. Μιλάω για ότι δεδομένα έχουμε ως σήμερα, όχι για το τι ευχόμαστε που μακάρι να δικαιωθείς ως ενα σημείο.

Υ.Γ. Δε ξέρω τι θα γίνει στα Βόρεια, καθώς με τη λογική του περιορισμού των ταξιδίων όλοι προς Χαλκιδική θα κατευθυνθούν (οχι εγώ, ακόμα κι αν ειναι το τελευταίο μέρος πάνω στη γη) και με την ίδια λογική μπορεί να ανέβουν οι τιμές λόγω υψηλής ζήτησης. Πόσο μάλλον αν δεν ανοίξουν μεγάλες μονάδες, τα διαθέσιμα δωμάτια θα είναι πολύ λιγότερα.

Περιμένουμε απλά να δούμε. Είναι όλα πολύ ρευστά.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Αυτοί που θέλουμε να ταξιδέψουμε δεν έχουμε καμία όρεξη να πληρώσουμε διπλάσια, καθώς η κατάσταση έχει επηρεάσει άπαντες. Ναι όλοι θα θέλαμε να πέσουν οι τιμές, όμως έως τώρα αυτό δεν έχει γίνει επ ουδενί. Μιλάω για ότι δεδομένα έχουμε ως σήμερα, όχι για το τι ευχόμαστε που μακάρι να δικαιωθείς ως ενα σημείο.

Υ.Γ. Δε ξέρω τι θα γίνει στα Βόρεια, καθώς με τη λογική του περιορισμού των ταξιδίων όλοι προς Χαλκιδική θα κατευθυνθούν (οχι εγώ, ακόμα κι αν ειναι το τελευταίο μέρος πάνω στη γη) και με την ίδια λογική μπορεί να ανέβουν οι τιμές λόγω υψηλής ζήτησης. Πόσο μάλλον αν δεν ανοίξουν μεγάλες μονάδες, τα διαθέσιμα δωμάτια θα είναι πολύ λιγότερα.

Περιμένουμε απλά να δούμε. Είναι όλα πολύ ρευστά.
Υπομονη, το παιχνιδι θα παιχτει απο τα μεσα Ιουνιου και μετα !
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Απ' ότι βλέπω έχουν μπει και δρομολόγια για Αστυπάλαια, Αμοργό και μικρές Κυκλάδες!! Άλλες ώρες τα δρομολόγια του Ιουλίου και άλλες ώρες του Αυγούστου!! Μόλις κλείσαμε! Εύχομαι να μην αλλάξει κάτι..
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Παντως απο Πατμο που ακουω,τα μεγαλα ξενοδοχεια ,ΔΕΝ θα ανοιξουν.ελπιζω σε καλυτερες τιμες σε μικροτερα δωματια-πανσιον,στην τελικη αμερικανοι δεν θα ερθουν φετος,ιταλοι το ιδιο,τουρκοι το ιδιο,κινεζοι το ιδιο(και που ερχονταν με μια σαλατα στα 5 την εβγαζαν και αν).αρα μενουν οι ελληνες,περιμενα φιλους και συγγενεις απο Γαλλια,αλλα δυσκολο να ερθουν κι αυτοι δεν εχουν αδειες οπως περιμεναν,ελληνες φιλοι κυριως θα ερθουν κι αυτο με 30 το δωματιο,οχι δεν ειναι κομπλε,αλλα ειναι καθαρο και φιλοτιμο σε οτι προσφερει...παντως τα σουπερ μαρκετ στο νησι εχουν ανεβει τρελα,κι ας μην εκλεισαν με την καραντινα,αηδια καταντησανε...πιο καλα συμφερει να φαμε σε ταβερνακι παρα να ψωνισουμε και να φαμε...καφεδακια και λοιπα δεν ξερω τι παιζει ακομα ολα ειναι κλειστα,στην πορεια θα δειξει πιστευω,μες στον ιουνιο δλδ θα χει φανει το μεγεθος.Ιουλιος και Αυγουστος.θα ναι μηνες που θα βγαλουν τα σπασμενα;ή θα λειτουργησουν εξυπνα;Κλαιγονται ομως απο τωρα και δεν μ αρεσει...μια μίρλα ενα πραγμα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και ποια είναι αυτά; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η Λευκάδα!
Θα σε γελάσω αγαπητή μου....αφού τα Επτάνησα έγιναν Εξάνησα και αφού η Εύβοια, αν τολμήσει να χαρακτηριστεί νησί θα μοιάζει με την Πελοπόννησο, τότε μάλλον δεν υπάρχει κανένα!
Καλές διακοπές :bleh:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αν συμπληρώσεις έστω και ένα ΝΑΙ σε κάποιο απο τα κουτάκια, θα σε αφήσουν να επιβιβαστείς στο πλοίο;
Αυτό πιο πολύ για ιχνηλάτηση χρησιμεύει
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Απ' ότι βλέπω έχουν μπει και δρομολόγια για Αστυπάλαια, Αμοργό και μικρές Κυκλάδες!! Άλλες ώρες τα δρομολόγια του Ιουλίου και άλλες ώρες του Αυγούστου!! Μόλις κλείσαμε! Εύχομαι να μην αλλάξει κάτι..
Να αναφέρω εδώ ότι στο σύστημα κρατήσεων της BSF (Blue Star Ferries δηλαδή) φαίνονται από 1η Αυγουστου να είναι περασμένα τα δρομολόγια των πλοίων, όπως ήταν ακριβώς πέρσι το καλοκαίρι. Απεναντίας μέχρι 31 Ιουλίου φαίνεται να συνεχίζεται στο περίπου η συχνότητα δρομολογίων που υπάρχει τώρα (με κάποιες διαφορές στα πλοία, ειδικά στη γραμμή της Παροναξίας όπου ξαναμπαίνει το BS Delos στο πρωινό δρομολόγιο, το οποίο δεν υπάρχει τώρα). Επίσης ταχύπλοα δεν φαίνονται από καμία σχεδόν εταιρία τον Ιούλιο. Πάντως και ανάλογα με τις τελικές αποφάσεις σε διακρατικό επίπεδο στο χώρο του τουρισμού και από το πόσα καταλύματα θα ανοίξουν, πιστεύω πως θα προστεθούν και κάποια ακόμα δρομολόγια από τα μέσα Ιούλη έστω και μετά
 

katerina R

Member
Μηνύματα
80
Likes
57
Το πρόβλημα στο καράβι νομίζω ότι θα δημιουργηθεί από τη στιγμή που κάποιος δεν θα αισθανθεί καλά και κατά την άφιξη πιθανόν να μην αφήσουν κ τους υπόλοιπους να κατέβουν φοβούμενοι πιθανά κρούσματα. Σκέψου σε ένα καράβι με 1000 άτομα τι πανικός θα δημιουργηθεί
Συμφωνώ ναι, γι'αυτον τον λόγο που αναφέρεις και για μερικούς ακόμα έχω αμφιβολίες αν τελικά είναι καλύτερο να μπεις σε ένα καράβι ή να διαλέξεις μια παραθαλάσσια περιοχή που πας με αμάξι
 

katerina R

Member
Μηνύματα
80
Likes
57
Απ' ότι βλέπω έχουν μπει και δρομολόγια για Αστυπάλαια, Αμοργό και μικρές Κυκλάδες!! Άλλες ώρες τα δρομολόγια του Ιουλίου και άλλες ώρες του Αυγούστου!! Μόλις κλείσαμε! Εύχομαι να μην αλλάξει κάτι..
Σε ποιο σάιτ το είδες; Γιατί εγώ σε ένα που κοιτούσα ακτοπλοϊκά δεν μου έβγαζε τιποτα
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
https://www.tornosnews.gr/mobile/ep...se-kerkyra-leykada-parga-santorinh-thaso.html

Αυτό πώς το εξηγείτε; πολύ περίεργο μου φαίνεται να ακυρώσουν τον Ιούλιο.. Και ακόμα ένα μεγάλο πλήγμα για τον τουρισμό, γιατί οι Φινλανδοί αποτελούν μεγάλο ποσοστό των τουριστών στην Ελλάδα. Και ισχύει και για την Κρήτη, η κολλητή μου έχει ξενοδοχείο και μου το επιβεβαίωσε, ενώ το άρθρο δεν το γράφει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom