Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Επειδή δεν πολυπαρακολουθώ την επικαιρότητα τελευταία και από μία σύντομη αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα πρόσφατο, έχει αλλάξει κάτι στο πολυαναμενόμενο "ανοίγουμε τα πάντα" (τουρισμό, μετακινήσεις μεταξύ νομών, τα μπούτια μας) στις 14/5; Μου κάνει εντύπωση που 3 μέρες πριν δεν βλέπω καμία "κίνηση" στα ΜΜΕ.
Την Τετάρτη αναμένονται οι ανακοινώσεις.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
SOS . Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Πετάω για Παρίσι μέσω Σοφιας. Ξέρω ότι θέλει το τεστ . Θα το κανω λίγο πριν φύγω για Σόφια. Θα κάτσω 4 μέρες εκεί . Για να πεταξω από Παρίσι για Σόφια θέλει φαντάζομαι και εκεί μοριακό? Που βρίσκεις στο Παρίσι να κάνεις τεστ? Δεν εξηγεί πουθενά κάποιος. Έχει το Ντε Γκωλ που σου κάνουν τεστ αλλά μόνο αν πετάς από εκεί απ' ότι κατάλαβα. Εγώ πετάω μέσω Μπωβε. Ξέρει κανείς κάτι? Με Ryanair πετάω !
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι δε σκοπεύω κάτι τέτοιο ,καθώς είμαι υπεύθυνος και δε θέλω να σκοτώσω συνανθρώπους μου με τη διάδοση ιικου φορτίου. Αλλά έχω απορία πως ξέρουν οι χώρες ότι το PCR τεστ σου είναι πραγματικό ; Λόγω δουλειάς βλέπω ότι στους εργαζόμενους τα κέντρα στέλνουν ένα generated result που απλά αλλάζουν το όνομα και ημερομηνία. Γίνεται κάποια διασταύρωση με ΑΜΚΑ στο αεροδρόμιο ;
Στην Αίγυπτο που μου ήμουν πριν μερικές μέρες γνώρισα ένα ζευγάρι Ελλήνων που είχε ήδη το pcr τεστ της επιστροφής πριν ακόμα κάνουν το ταξίδι με κόστος 25€..
 

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Aκριβως..
Καμια διασταυρωση δεν γινεται, και παιδακι με τη ζωγραφικη στον υπολογιστη απλα μπορει να αλλαξει το ονομα και τον αριθμο διαβατηριου.
Γι αυτο και προσπαθουν να κανουν το πρασινο πιστοποιητικο για ΕΕ που θα ειναι ηλεκτρονικο
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aκριβως..
Καμια διασταυρωση δεν γινεται, και παιδακι με τη ζωγραφικη στον υπολογιστη απλα μπορει να αλλαξει το ονομα και τον αριθμο διαβατηριου.
Γι αυτο και προσπαθουν να κανουν το πρασινο πιστοποιητικο για ΕΕ που θα ειναι ηλεκτρονικο
Ακριβως.
Στο κανω κι εγω σπιτι. Ολα στη ζωη ειναι ενα ρισκο. Αν σε πιασουν ομως...οι ποινες αναλογα με τις συνεπειες που προκαλει η πραξη φτανουν εως και ισοβια. Καλη τυχη στους τολμηρους.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@psilos3 κ λοιποί travelstorιτες, δεν πιστεύω να νόμιζες ότι θα μας έκαναν εύκολες τις διακοπές στα νησιά φέτος;; κυκλοφορεί αυτό κ μάλλον ισχύει Lockdown: «Κλείδωσε» το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή το αρνητικό τεστ για τη μετακίνηση στα νησιά

Κάθε πέρσι κ καλύτερα τελικά.. έχω τόσες απορίες κ ελπίζω να απαντηθούν σύντομα πχ με το island hopping τι θα γίνει;; να το ξεχάσουμε η θα τρέχουμε στο νησί να αγοράζουμε self test κ δε θα βρίσκουμε;; θα μπορούμε να αγοράσουμε 3-4 πριν την αναχώρηση ναχουμε καβατζα η μπα;

Γιατί μέχρι να πάρουμε το πιστοπ εμβολιασμού ανά χείρας ζήσε μαη μου

Υ.Γ. φέτος βλέπω να γνωρίζει δόξες η ηπειρωτική Ελλάδα!! Σα τη Χαλκιδική δεν έχει :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
@psilos3 κ λοιποί travelstorιτες, δεν πιστεύω να νόμιζες ότι θα μας έκαναν εύκολες τις διακοπές στα νησιά φέτος;; κυκλοφορεί αυτό κ μάλλον ισχύει Lockdown: «Κλείδωσε» το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή το αρνητικό τεστ για τη μετακίνηση στα νησιά

Κάθε πέρσι κ καλύτερα τελικά.. έχω τόσες απορίες κ ελπίζω να απαντηθούν σύντομα πχ με το island hopping τι θα γίνει;; να το ξεχάσουμε η θα τρέχουμε στο νησί να αγοράζουμε self test κ δε θα βρίσκουμε;; θα μπορούμε να αγοράσουμε 3-4 πριν την αναχώρηση ναχουμε καβατζα η μπα;

Γιατί μέχρι να πάρουμε το πιστοπ εμβολιασμού ανά χείρας ζήσε μαη μου

Υ.Γ. φέτος βλέπω να γνωρίζει δόξες η ηπειρωτική Ελλάδα!! Σα τη Χαλκιδική δεν έχει :haha:
6 ευρω το ενα, παρε οσα θες η εμβολιο να ησυχασεις. Το πιστοποιητικο βγαινει αμεσα. Σιγα μην καταντησουμε στη Χαλκιδικη.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
6 ευρω το ενα, παρε οσα θες η εμβολιο να ησυχασεις. Το πιστοποιητικο βγαινει αμεσα. Σιγα μην καταντησουμε στη Χαλκιδικη.
Βρε συ ναι, αλλά μέχρι να κάνουμε κ τις 2 δόσεις κ να περάσουν οι 14 μέρες καβατζάραμε Ιούλιο-Αύγουστο...τέλος πάντων θα δείξει
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
6 ευρω το ενα, παρε οσα θες η εμβολιο να ησυχασεις. Το πιστοποιητικο βγαινει αμεσα. Σιγα μην καταντησουμε στη Χαλκιδικη.
ωχ ωχ τι είπες τώρα :haha: :bleh:
που είναι οι χαλκιδικιώτες συμφορουμίτες να σου την πούνε τώρα??
άντε να βγαίνουν κι εδώ μαχαίρια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Βρε συ ναι, αλλά μέχρι να κάνουμε κ τις 2 δόσεις κ να περάσουν οι 14 μέρες καβατζάραμε Ιούλιο-Αύγουστο...τέλος πάντων θα δείξει
Kαι μονο που εβαλαν δυνατοτητα σελφ τεστ που θα το κανεις σπιτι σου και θα δηλωνεις ο,τι γουσταρεις, δειχνει οτι η πολιτικη των μετρων ειναι ΓΤΠ και θα γινει το ελα να δεις.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Kαι μονο που εβαλαν δυνατοτητα σελφ τεστ που θα το κανεις σπιτι σου και θα δηλωνεις ο,τι γουσταρεις, δειχνει οτι η πολιτικη των μετρων ειναι ΓΤΠ και θα γινει το ελα να δεις.
Κάτσε ντε μη χαίρεσαι ακόμα δεν ανακοινώθηκε επίσημα...ικανούς τους έχω να μη το συμπεριλάβουν τελικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom