Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Κάτσε ντε μη χαίρεσαι ακόμα δεν ανακοινώθηκε επίσημα...ικανούς τους έχω να μη το συμπεριλάβουν τελικά
Κριμα θα ειναι. Με ενα σελφ τεστ στο πορτοφολι βγαζεις ολο το καλοκαιρι. Δεν ρυπαινεις και το περιβαλλον.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Θα ηθελα να δω το επεισoδιο του 'Yes, Minister' που θα ακολουθησει οταν ο κακομοιρος Nigel κανει rolling eyes αφου ακουσει για τα σελφ τεστ που εντιμοτατα οι πολιτες της πατριδας μας θα δηλωνουν το αποτελεσμα για να πανε στα νησια
Επίσκεψη Θεοχάρη στη Βρετανία για τουρίστες - Οι επαφές του υπουργού στο Λονδίνο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κάθε πέρσι κ καλύτερα τελικά.. έχω τόσες απορίες κ ελπίζω να απαντηθούν σύντομα πχ με το island hopping τι θα γίνει;; να το ξεχάσουμε η θα τρέχουμε στο νησί να αγοράζουμε self test κ δε θα βρίσκουμε;; θα μπορούμε να αγοράσουμε 3-4 πριν την αναχώρηση ναχουμε καβατζα η μπα;
Γιατί μέχρι να πάρουμε το πιστοπ εμβολιασμού ανά χείρας ζήσε μαη μου
Περιμένω κι εγώ με αγωνία να δω τι θα γίνει, μιας και το πιστοποιητικό εμβολιασμού θα εκδίδεται μετά τη δεύτερη δόση η οποία αργεί. Ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει, είναι ωστόσο περίεργο να μη μπορούμε να κινηθούμε στα νησιά με πλοία. Ποιος θα ελέγχει το self test; Τι κάνει αυτός που αλλάζει 6 νησιά σε 10 μέρες πχ, κάνει έξι τέστ; Δε ξέρω, νομίζω θα έχουμε νεότερα άμεσα. Πάντως προβληματίζομαι κι εγώ.

Σα τη Χαλκιδική δεν έχει :haha:
Καλύτερα σπίτι μου στο κήπο και μπάνιο με το λάστιχο...

Θα ηθελα να δω το επεισoδιο του 'Yes, Minister' που θα ακολουθησει οταν
Δεν αγχώμεθα καθόλου, ότι και να δηλώσει ο συγκεκριμένος Minister, που φυσικά δε θα ισχύει. Ξεχάσαμε μήπως τα περσινά που άλλα δηλωσε Παρασκευή και άλλα έγιναν Δευτέρα σε πλοία κι αεροπλάνα; Γελάνε και οι τσιπούρες του Αιγαίου. :haha:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Υ.Γ. φέτος βλέπω να γνωρίζει δόξες η ηπειρωτική Ελλάδα!! Σα τη Χαλκιδική δεν έχει :haha:
Πολύ ωραία επιλογή η Χαλκιδική! Θα γλιτώσουμε και απ' τα κλασικά ποστς τέλη Ιουλίου "ψάχνω οικονομική διαμονή Δεκαπενταύγουστο Πάρο-Μύκονο-Σαντορίνη και δε βρίσκω".
 

Mariasak

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Έχω κλείσει για Βιέννη τον Ιούνιο για 3 ημέρες. Για να πάω αρκεί και rapid test. Για τον γυρισμό Ελλάδα χρειάζεται pcr; Και σε παιδί 7 ετών; Γνωρίζει κανείς; Και αν που μπορώ να το κάνω εκεί; Ευχαριστώ....
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Περιμένω κι εγώ με αγωνία να δω τι θα γίνει, μιας και το πιστοποιητικό εμβολιασμού θα εκδίδεται μετά τη δεύτερη δόση η οποία αργεί. Ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει, είναι ωστόσο περίεργο να μη μπορούμε να κινηθούμε στα νησιά με πλοία.


Υπομονη , αυριο πρωι θα σας παρουσιασω σε Παγκοσμια πρωτη, το πιστοποιητικό της γυναικος μου 😮
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
SOS . Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Πετάω για Παρίσι μέσω Σοφιας. Ξέρω ότι θέλει το τεστ . Θα το κανω λίγο πριν φύγω για Σόφια. Θα κάτσω 4 μέρες εκεί . Για να πεταξω από Παρίσι για Σόφια θέλει φαντάζομαι και εκεί μοριακό? Που βρίσκεις στο Παρίσι να κάνεις τεστ? Δεν εξηγεί πουθενά κάποιος. Έχει το Ντε Γκωλ που σου κάνουν τεστ αλλά μόνο αν πετάς από εκεί απ' ότι κατάλαβα. Εγώ πετάω μέσω Μπωβε. Ξέρει κανείς κάτι? Με Ryanair πετάω !

Δοκίμασες να επικοινωνήσεις μαζι τους; Υπάρχει φόρμα στο site και έχουν και messenger.

Contact us
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Έχω κλείσει για Βιέννη τον Ιούνιο για 3 ημέρες. Για να πάω αρκεί και rapid test. Για τον γυρισμό Ελλάδα χρειάζεται pcr; Και σε παιδί 7 ετών; Γνωρίζει κανείς; Και αν που μπορώ να το κάνω εκεί; Ευχαριστώ....
Διάβασα οτι πλέον τα παιδιά πάνω από 5 ετών πρεπει να κάνουν Pcr στην επιστροφη, ενώ περυσι ηταν 12...αντι να διευκολύνουν το τουρισμό τα χειροτερευουν!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.126
Likes
20.355
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Διάβασα οτι πλέον τα παιδιά πάνω από 5 ετών πρεπει να κάνουν Pcr στην επιστροφη, ενώ περυσι ηταν 12...αντι να διευκολύνουν το τουρισμό τα χειροτερευουν!
Μα δεν τους ενδιαφέρει ο τουρισμός που εξάγεται, αλλά ο εισαγόμενος τουρισμός και προπάντων αυτός που δεν είναι μόνιμος κάτοικος της Ελλάδας!.....εκεί είναι το χρήμα....
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Μα δεν τους ενδιαφέρει ο τουρισμός που εξάγεται, αλλά ο εισαγόμενος τουρισμός και προπάντων αυτός που δεν είναι μόνιμος κάτοικος της Ελλάδας!.....εκεί είναι το χρήμα....
Ναι αλλα και ο τουριστας πχ σε μια 4 μελη οικογενεια να πρεπει να κανει 4 τεστ αν τα παιδια ειναι πάνω απο 5, θα το σκεφτει οταν στις περισσοτερες από τις χώρες το όριο ειναι υψηλότερο
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.126
Likes
20.355
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναι αλλα και ο τουριστας πχ σε μια 4 μελη οικογενεια να πρεπει να κανει 4 τεστ αν τα παιδια ειναι πάνω απο 5, θα το σκεφτει οταν στις περισσοτερες από τις χώρες το όριο ειναι υψηλότερο
Η Ελλάδα στοχεύει σε υψηλά βαλάντια και αυτά έρχονται απο το εξωτερικό, γι αυτό το είπα. Ο μέσος Έλληνας που μετράει και την τελευταία δεκάρα, ειδικά τώρα..., δεν μετράει γι αυτούς.
Και κάτι ακόμα, άσχετο με το οικονομικό, τα παιδιά των Ελλήνων θα φοιτήσουν στα ελληνικά σχολεία, οχι των ξένων ή των ομογενών...
Γενικά αγαπητέ/ή, τα έχουν κάνει ρόιδο και τη νύφη την πληρώνουμε οι εγχώριοι, όπως πάντα άλλωστε!....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom