Τι γίνεται με το κάπνισμα, στο εξωτερικό...

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μιας και γινεται λογος για το υπερσυγχρονο αεροδρομιο του Ντουμπαι(μεχρι και τα καζανακια δουλευουν με φωτοκυτταρο) παρατηρησαμε οτι εχει τις καλυτερες τιμες στα ειδη καπνου.
Μια κουτα marlboro 11 δολλαρια και κατι ψιλα.
Φορτωστε κουτες αδερφια,οσοι ενδιαφερεστε.
Τωρα για να καπνισεις καπου ειναι πονεμενη ιστορια...και οπως ειπε και η Ρενατα irish village δαγκωτο.Ανακαλυψτε το.

Προσωπικα αδιαφορω αν εισπραξω καποιο υποτιμητικο βλεμμα καποιου αμολυντου.
Η συμπεριφορα του με παραπεμπει αυτοματα οτι ειναι μυγγιαγιχτος και προβληματικος και αντιδρω αναλογα.
Παντως εμενα τα ρουχα μου μυριζουν καυσαεριο οταν επιστρεφω σπιτι μου και οχι τσιγαριλα.
Θαθελα ναμουνα ψαρας να βρωμαγα μπαγιατικο γαυρο και ληγμενη τσιπουρα.:haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μιας και γινεται λογος για το υπερσυγχρονο αεροδρομιο του Ντουμπαι(μεχρι και τα καζανακια δουλευουν με φωτοκυτταρο) παρατηρησαμε οτι εχει τις καλυτερες τιμες στα ειδη καπνου.
Μια κουτα marlboro 11 δολλαρια και κατι ψιλα.
Φορτωστε κουτες αδερφια,οσοι ενδιαφερεστε.
Τωρα για να καπνισεις καπου ειναι πονεμενη ιστορια...και οπως ειπε και η Ρενατα irish village δαγκωτο.Ανακαλυψτε το.

Προσωπικα αδιαφορω αν εισπραξω καποιο υποτιμητικο βλεμμα καποιου αμολυντου.
Η συμπεριφορα του με παραπεμπει αυτοματα οτι ειναι μυγγιαγιχτος και προβληματικος και αντιδρω αναλογα.
Παντως εμενα τα ρουχα μου μυριζουν καυσαεριο οταν επιστρεφω σπιτι μου και οχι τσιγαριλα.
Θαθελα ναμουνα ψαρας να βρωμαγα μπαγιατικο γαυρο και ληγμενη τσιπουρα.:haha:
σωστος !!!!!!:D
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μετά από τόσα σχόλια, έμαθα ότι είμαι κακός, βλάκας ( ευχαριστώ cakeNet), μικρόψυχος κλπ κλπ.
Και όλα αυτά επειδή είπα την άποψη των απανταχού μη καπνιζόντων, που μέχρι τώρα υφίστανται τη φασιστική συμπεριφορά ορισμένων στο γραφείο, στις δημόσιες υπηρεσίες και στα εστιατόρια.
Επίσης κατάλαβα, όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα ποιοί είναι υστερικοί και με πόσο λάθος τρόπο αντιμετωπίζουν κάποιον που διαφωνεί μαζί τους.
Και τελικά τι είπα? ότι ενοχλεί ο καπνός των καπνιστών. Ούτε για μόλυνση του περιβάλλοντος ( αλήθεια anel, θέλεις και τα γράφεις ή σου ξεφεύγουν?), ούτε απαγόρεψα σε κανέναν να καπνίσει σπίτι του με την ησυχία του.
Αλλά η γνώμη των άλλων σημαίνει ότι για κάποιους ότι το έχουν παραχ... , σωστά αγαπητή pigi dikaiou? Αυτό και μόνο δείχνει πόσο δημοκρατικά σκέφτονται ορισμένοι και πόσο γράφουν τους γύρω τους για την πάρτη τους και μόνο.
Για τα ρούχα που ζέχνουν, ρώτα κάποιον που δεν καπνίζει αγαπητή μου pigi dikaiou. Γιατί σίγουρα μετά από μερικά τσιγαράκια, δεν αφήνεις τη δουλειά σου μεσημεριάτικα για να βάλεις πλυντήριο. Ε, αυτό το ρούχο μυρίζει πως να το κάνουμε? Είναι νόμος της φύσης και αν δεν σου το είπε κανένας μέχρι τώρα, το έκανε από ευγένεια και μόνο. Ίσως και να φοβήθηκε ότι θα τον έβριζες κιόλας. Και να προσθέσω ότι δεν μυρίζει μόνο το ρούχο, μυρίζουν και τα μαλλιά, το δέρμα, η αναπνοή. Αλλά όταν καπνίζεις, δεν το παίρνεις χαμπάρι. Το γράφει και ο σαίτας πιο πάνω.
Το αποτέλεσμα ποιο είναι? όχι ότι κάποιοι ενοχλήθηκαν από αυτά που έγραψα, αλλά ότι με τη στάση τους επικροτούν το υβριστικό και απρεπές ποστ της renata, που γι'αυτό έγινε όλος ο ντόρος.
Είδατε ότι ποτέ δεν ασχολήθηκα με το γκρουπ αυτό, δικαίωμα σας να καπνίζετε δεν μου πέφτει λόγος. Αλλά να σιχτιρίζουμε είναι αγενέστατο και άκομψο. Νομίζω ότι όσοι μη καπνίζοντες και όσοι λογικά σκεπτόμενοι καπνίζοντες διάβασαν ότι γράφτηκε τις περασμένες μέρες έχουν βγάλει ήδη τα συμπεράσματα τους, για το ποιος είναι υστερικός και ποιος όχι.
Και κάτι ακόμα: επιχειρήματα δεν είδαμε. Και ούτε θα δούμε, γιατί απλά δεν υπάρχουν.
Ευχαριστώ σαίτα για την υποστήριξη και ευχαριστώ pandora που δεν με έβρισες και συ.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγώ προσωπικά σε ευχαριστώ πολύ που δεν μου απαγορεύεις να καπνίζω στο σπίτι μου!!
αυτό και μόνο δείχνει καθαρά το δημοκρατικό σου ήθος και σαφώς φανερώνει ποιος είναι υστερικός και ποιος όχι.επίσης δεν θυμάμαι να σε έβρισα,αντίθετα θυμάμαι ότι απλώς σε ρώτησα κάποια πράγματα απολύτως σχετικά με τις απόψεις σου.
όσο για το αν μυρίζουν τα ρούχα ,τα μαλλιά κτλ.απ΄το τσιγάρο συμφωνώ πως μυρίζουν,όπως επίσης συμφωνώ πως σε κάποιους δεν αρέσει αυτή η μυρωδιά.έχεις αναρωτηθεί πόσες άλλες μυρωδιές μπορεί να ενοχλούν κάποιους?τι θα γίνει μ'αυτές?θα απαγορεύσουμε δια νόμου πχ.το σκόρδο?τον ιδρώτα?τα διαφόρου τύπου αρώματα που μπορεί να μην μας αρέσει η μυρωδιά τους?
τελικά μπορείς να εκφράζεις όποια άποψη θέλεις.δεν μπορείς όμως να την εκφράζεις με το συγκεκριμένο ύφος και στον συγκεκριμένο τόνο!τουλάχιστον όσο αφορά εμένα αυτό μ'ενοχλεί περισσότερο από τις διάφορες μυρωδιές και ίσως να ήταν χρήσιμη μια συζήτηση,για το τι σημαίνει συζήτηση και πως γίνεται(με ποιους όρους,κανόνες και προϋποθέσεις).
ΥΓ.πάντα ότι λέω,θέλω και το λέω.
περιμένω απαντήσεις σε δοσμένες ερωτήσεις.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
ε,ναι έχει δίκιο η ΑΝΕL .Αν έχεις τόσο ευαίσθητη μύτη και δεν αντέχεις τη μυρωδιά ,κράτα μια απόσταση ,πάντως δε νομίζω ότι θα έλεγε κανείς κατάμουτρα σε κάποιον που δεν του αρέσει το άρωμά του ,ότι γίνεται ενοχλητικός .....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
μα γιατί μαλώνετε ρε παιδιά? έλεος.. δεν έχει και πλάκα αυτό, σκέφτομαι να ανοίξω ένα με πολιτικό περιεχόμενο να γίνει του σκοτωμού... να έχουμε να γελάμε κι εμείς!
Άντε κάν'το ντε!

(άσχετο: Τρίποντο κι ο Σπανούλης!!!!! 69-75!!!!)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μετά από τόσα σχόλια, έμαθα ότι είμαι κακός, βλάκας ( ευχαριστώ cakeNet), μικρόψυχος κλπ κλπ.
Παρακαλώ, κι εσείς με τις υγείες σας, ότι χρειαστείτε...εδώ είμαστε! :haha:

Γιατί όλοι έχουμε δικαίωμα στην βλακεία...και όλοι έχουμε το δικαίωμα να τα ακούσουμε όποτε χρειαστεί! :bleh:

Και όλα αυτά επειδή είπα την άποψη των απανταχού μη καπνιζόντων, που μέχρι τώρα υφίστανται τη φασιστική συμπεριφορά ορισμένων στο γραφείο, στις δημόσιες υπηρεσίες και στα εστιατόρια.
Γνωρίζω πολλούς μη καπνιστές που δεν συμμερίζονται ακριβώς την δική σου άποψη. Γνωρίζω και πολλούς που τους ενοχλεί πραγματικά ο καπνός σου που επίσης δεν συμμερίζονται την δική σου άποψη όπως την εξέφρασες. Υπάρχει κόσμος που έχουν καλούς τρόπους ακόμη κι όταν θέλουν να σου πούνε ότι τους ενοχλεί ο καπνός σου...αν και σε μένα προσωπικά δεν έτυχε να χρειαστεί πολλές φορές αφού το αντιλαμβάνομαι και σέβομαι τον άλλο...και δε νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που θα αδιαφορούσαν μπροστά σε κάποιον που τον ενοχλεί ο καπνός και το λέει με σωστό τρόπο αλλά όχι απαξιωτικά....χωρίς την γνώριμη ξινίλα κάποιων δηλαδή!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Προς Traveladdict.
Κάτσε τώρα γιατί εσύ θα με τρελάνεις...
κανω υπομονή και δεν μιλάω να δώ που θα το πας ..
Για ποιο υβριστικό και απρεπές πόστ της renata μιλάς?ξαναγράψε το τώρα να δούμε τι απο αυτά είναι!!
Εξακολουθείς να μιλάς , να επαναλαμβάνεις και να παραπονιέσαι..μπερδεύεις Λιακόπουλους, καρκίνους,λές και ρωτήσαμε τι θα πάθομε..
κατα αρχήν σου λείπει το χιούμορ -βασικό αυτό!
Εσύ έκανες επίθεση κατα αρχήν στο πρόσωπό μου,και μίλησες με έπαρση λές και με ξέρεις απο πρίν...
Με έβρισες κανονικά και σου απάντησα με ατάκα και χιούμορ το οποιο εξέλαβες σαν ειρωνεία...
Τώρα κάθεσαι και ευχαριστείς τα μέλη που δεν σου την είπαν ,και τους άλλους τους ρίχνεις στην πυρά!
Σε παρακαλώ πολύ να σταματήσει το θέμα εδώ,και κράτα την γνώμη σου δικιά σου.
Αντε μην τα πάρω στο κρανίο..(τον sporo σκέφτομαι και δεν το κάνω).
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
  • Δεν αποτελεί ένδειξη ευγένειας να μπαίνεις στο σπίτι κάποιου γκρουπ, έστω κατά λάθος, να μιλάς ανάρμοστα για χαρακτηριστικές τους συνήθειες και όταν συνειδητοποιείς σε ποιο σπίτι είσαι, όχι μόνο να μη ζητάς συγγνώμη αλλά να κάθεσαι εκεί και να προκαλείς σε debate. Δε νομίζω να αποδέχεσαι εσύ προκλήσεις για τις βασικές σου αποφάσεις από το ...γείτονα που ενδέχεται να τον θεωρείς και άσχετο.
  • Κάθε τι μυρίζει ενοχλητικά όταν συνοδεύεται από απλυσιά, σε καπνιστές και μη. Μήπως έτυχε να συναναστραφείς, traveladdict, με βρώμικους καπνιστές; Κάποτε που χρειάστηκε να συναναστραφώ με βρώμικους, μη καπνιστές όλως τυχαίως, υπέφερε κι εμένα η μύτη μου, η οποία εξακολουθεί να παραμένει πολύ ευαίσθητη. Πάντως τις συνήθειές τους ντράπηκα να τις σχολιάσω μπροστά τους.
  • Γιατί θα πρέπει να χαλάει η διάθεσή μας με όσα μας χωρίζουν, εδώ που ερχόμαστε για να χαρούμε με όσα μας ενώνουν; Δε μας λες για κανένα ταξίδι;
  • xenos δε νομίζω να πήρες στα σοβαρά ότι με κόφτει το πώς με κοιτούν κάποιοι και να απάντησες πως εσένα δε σε νοιάζει. Εγώ δεν τους βλέπω καν γιατί έχω τα δικά μου. Αυτοί που δεν έχουν τι να κάνουν ασχολούνται με τους άλλους.
  • Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που σιγοντάρω κάποιες θέσεις εδώ στο γκρουπ, χωρίς να είμαι μέλος. Είμαι φίλος!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.144
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom