Τι θα κάνατε αν...

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Όσο ψήσιμο και αν κάνεις όπως λέει και ο xenos, όσες ιστορίες κιαν διαβάσει ο άλλος για ταξίδια, πιστέψτε με ο άνθρωπος δεν αλλάζει, και ιδίως η γκρίνια. Απαπά.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό elpihonmar!!
ο άνθρωπος δεν αλλάζει με τίποτα και αν αλλάξει, τότε αυτό θα είναι επιφανειακό και μάλλον κρατάει για λίγο!
Και μεταξύ μας,αν γινόταν μέλος στο travelstories και έβλεπε πόσο τρέλα κουβαλάμε όλοι εδω μέσα και που έχουν παέι οι περισσότεροι,μάλλον μάλλον θα έστριβε απο φόβο!!!

Α!και για να μην ξεχάσω..Σχετικα με την γκρίνια...
Η γκρίνια λένε οτι είναι ''προνόμιο'' των γυναικών και μάλλον θα συμφωνήσω..
'Οταν όμως πέσεις σε γκρινιάρη άντρα είναι το κάτι άλλο!
Φοράς κανονικότατα ζουρλομανδύα!:shock:
Συγγνώμη στους άντρες της παρέας,αλλά είναι αλήθεια. :lol:
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Zacharoula... έγραψες. Είναι πραγματικά ορισμένοι , που έχουν Dr στη γκρίνια και να συμπληρώσω ότι είναι εντελώς διαφορετική αυτή των ανδρών, δεν αντέχεται.
Για να μπορούμε να απολαύσουμε τα ταξίδια μας (αμφότεροι) πρέπει να έχουμε ψυχική ηρεμία.Μεγάλη υπόθεση.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Και για ν απολαύσουμε πρέπει να κάνουμε σωστές επιλογές,
τέτοιες που να μην κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη,αλλά όμορφη
και με πολλά ταξίδια.;);)
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Με όλα αυτά που λέμε,μου ήρθε μία εικόνα στο μυαλό..

Θέλεις πολύ να πας ένα ταξίδι σε ένα μέρος που ειναι στην πεντάδα των top επιλογών σου..Το ψάχνεις απο'δω,το ψάχνεις απο'κει και τελικά βρίσκεις την τέλεια ευκαιρία να το πραγματοποιήσεις.Το λες στον/στην δικό/ή σου μεσα στην τρελή χαρά σαν να είναι η ευκαιρία της ζωής σας και ενώ εκείνος/η δεν πολύ καίγεται γιατί φοβάται,γιατί δεν έχει λεφτά,γιατι...,γιατι...γιατι...,σου λέει το ΝΑΙ γιατί ξέρει πόσο πολύ το θέλεις και δεν θέλει να σου κόψει τα φτερά.
Αχ....εδω ακριβώς αρχίζει και το μαρτύριο...

''...Που θα πάμε,τι θα δούμε,τι καιρό θα έχει,θα έχει κουνούπια,θα έχουμε ασφάλεια,και αν έρθει τσουνάμι,και αν πίασει κανένας ανεμοστρόβιλος και αν μας απαγάγει ο Μπιν Λάντεν και αν χαθούμε στην έρημο και αν και αν και αν...''

Αφού λοιπόν προσπαθείς να λύσεις όσο πιο πολλές απορίες γίνεται (ρε αγάπη μου,κι εγώ πρώτη φορά πάω!που να τα ξέρω όλα!) και κάπως ηρεμεί η κατάστααη,αρχίζεται να φτίαχνετε πράγματα και είσαστε ευτυχισμένοι που θα περάσετε μια εβομάδα κάπου ονειρεμένα και κυρίως που θα είσαστε οι δύο σας!

''...Δεν μπορώ...Ζαλίζομαι...Κουνάει πολύ το αεροπλάνο...Μα τι ώρα φτάνουμε?...Δεν θα μας φέρουν τίποτα να πιούμε??...Καλά,τώρα την άσκηση αυτή γιατί την κάνουμε με τις μάσκες??Λες να πέσουμε???....Πωπω ρε γαμώτο,δεν έχουμε και κινητό...Δεν έρχεσαι εσύ καλύτερα απο το παράθυρο γιατί κάπως μου έρχεται με το ύψος???...Αμάν!Πέσαμε σε κενό αέρος,... ρε μωρό μου πίαστηκα τόσες ώρες στο κάθισμα,πως με κόβει και η ζώνη δεν φαντάζεσαι...''

ΟΥΦ!!!επιτέλους φτάσατε και πατήσατε το πόδι σας στη στεριά,γλιτώσατε την γκρίνια, όμως...όχι και για πολύ...γιατί η πραγματική μάλλον τώρα αρχίζει!


Η εικόνα, συνεχίζεται φυσικά και η γκρίνια δεν έχει σταματημό..Δεν θα μακρυγορίσω όμως γιατί όλοι ξέρουμε τη συνέχεια..
Και αυτό δεν είναι απλά μία εικόνα που μου ήρθε στο μυαλό τυχαία...είναι μία πραγματικότητα που συμβαίνει σε πολλά ζευγάρια.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ο δικος μου σε ενα ταξιδι( στην Αιγυπτο) δε ηρθε μαζι μου λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων και μου το κοπαναει ακομα εδω και 3 χρονια!!!!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κορίτσια, ξεχάσατε την γκρίνια για την ατσιγαρίλα κατά την διάρκεια της πτήσης!!!
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
ο δικος μου σε ενα ταξιδι( στην Αιγυπτο) δε ηρθε μαζι μου λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων και μου το κοπαναει ακομα εδω και 3 χρονια!!!!!!

:haha: σοβαρά????
Ε κάνε του βρε Ευγενία δώρο ένα ταξίδι στην Αίγυπτο να του φύγει το άχτι γιατί βλέπω στα γενέθλια του να σου ζητάει καμήλα για δώρο! :lol::lol:

Κορίτσια, ξεχάσατε την γκρίνια για την ατσιγαρίλα κατά την διάρκεια της πτήσης!!!

χιχιχι ναι δίκιο έχεις!!Στη λίστα λοιπόν της γκρίνιας,προστίθεται και η έλλειψη νικοτίνης!


απορώ πως ο DEF,δεν έχει πάρει ακόμα θέση γιατί είμαι σίγουρη πως μέσα απο τη μαγική του σφαίρα βλέπει τι λέμε.:bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παρακολουθώ διακριτικά. Προς το παρόν λέω να μετονομάσω το τόπικ "η γκρίνια σε όλες τις μορφές της". :D
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
:D είπα κι εγω...χάλασε η σφαίρα??

ναι ονομασέ το όπως θέλεις.αν και ο τίτλος ''τι θα κάνατε αν..'' παραπέμπτει σε ένα πιο γενικό τοπικ που μπορεί ο καθένας να βάζει ένα θέμα και να το αναλύουμε..
δεν ξέρω...εγώ απλά προτείνω αυτό.όμως εσύ αποφασίζεις. :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν ξερω τι θα εκανε η Ευγενια,εγω παντως η Ευαγγελια του εκανα δωρο το ταξιδι στην Συρια.του το χρωσταω ακομα το ταξιδακι στην Αιγυπτο.ξαναπαω εκατο φορες!!!!:clap::clap:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
δεν ξερω τι θα εκανε η Ευγενια,εγω παντως η Ευαγγελια του εκανα δωρο το ταξιδι στην Συρια.του το χρωσταω ακομα το ταξιδακι στην Αιγυπτο.ξαναπαω εκατο φορες!!!!:clap::clap:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Συγγνώμη Ευαγγελία!!!Μπερδεύτηκα!
Συρία???Τέλεια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom