Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ααααχχχ...γιατί κάτι μου λέει ότι αυτός που είδες θα ήταν κανας καθηγητής πανεπιστημίου ή κανας άλλος με θέση και γενικά την έβλεπε κάπως;
α ρε Ελλάδα με τα "ωραια" σου!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φίλε, έπεσες σε μέλος του forum και μάλιστα από τα πολύ ενεργά...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν και συνδυαστικά με έχουν καλύψει αρκετοί από τους παραπάνω, ας πω τα κολλήματά μου. :p

  • Η έλλειψη προσαρμοστικότητας, όταν έχουν κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό τους και η παραμικρή διαφοροποίηση τους χαλάει
  • Η τάση για χαζοπαρεξηγήσεις χωρίς να υφίσταται αιτία
  • Το να μου ζητάνε να τους βγάζω συνέχεια φωτογραφίες σε διαφορετικές πόζες με φόντο το κάθε διαφορετικό μονοπάτι, βραχάκι, δεντράκι :bash:
  • Η έλλειψη διάθεσης πειραματισμού με νέες κουζίνες. Συγγνώμη, αλλά δεν ήρθα ταξίδι για να φάω Burger King και Pizza Hut. Το φαγητό είναι ιερό! Και βέβαια θέλω να το απολαμβάνω :)
  • Το να με ξυπνάνε από τις 6 το πρωί ή το να θέλουν να ξυπνήσουν στις 11 (δεν είμαι των άκρων) :evil:
  • Να είναι μονοδιάστατοι: να θέλουν μόνο μουσεία ή μόνο ψώνια και να μην ρίχνουν νερό στο κρασί τους με τίποτα
  • Να θέλουν να πηγαίνουμε παντού σαν σιαμαία, ακόμα κι αν θέλουμε να κάνουμε διαφορετικά πράγματα
  • Να μην δείχνουν ανοχή στις επισκέψεις μου στα μαγαζιά :rolleyes:
  • Να είναι γκρινιάρηδες, μίζεροι και τσιγκούνηδες
  • Να με σέρνουν για άγριο clubbing :shock:

Προσωπικά θεωρώ πολύ σημαντικό ότι οι καλές συνεννοήσεις κάνουν τους καλούς φίλους και προσπαθώ να το τηρώ απαρέγκλιτα πριν από οποιαδήποτε εξόρμηση. Όχι ότι είσαι 100% καλυμμένος, αλλά κάτι γίνεται!
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Εγώ πέρασα μια περίοδο που δε με ενοχλούσε τίποτα στους συνταξιδιώτες μου...

Μετά πέρασα μια περίοδο που με ενοχλούσαν τα πάντα στους συνταξιδιώτες μου...

Και τώρα είμαι πάλι σε μια φάση που δε με ενοχλεί τίποτα στους συνταξιδιώτες μου... αν δεν περνάω καλά τα βάζω με τον εαυτό μου που επέλεξε τους συγκεκριμένους συνταξιδιώτες.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Εγώ πέρασα μια περίοδο που δε με ενοχλούσε τίποτα στους συνταξιδιώτες μου...

Μετά πέρασα μια περίοδο που με ενοχλούσαν τα πάντα στους συνταξιδιώτες μου...

Και τώρα είμαι πάλι σε μια φάση που δε με ενοχλεί τίποτα στους συνταξιδιώτες μου... αν δεν περνάω καλά τα βάζω με τον εαυτό μου που επέλεξε τους συγκεκριμένους συνταξιδιώτες.
Χαχα!! Μια από τα ίδια και δω..Επίσης με ενοχλεί που κ που κ ο συνταξιδιώτης εαυτός μου!!
Μάλλον έχω θέματα να λυσω;):roll:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χαχα!! Μια από τα ίδια και δω..Επίσης με ενοχλεί που κ που κ ο συνταξιδιώτης εαυτός μου!!
Μάλλον έχω θέματα να λυσω;):roll:
Χαχα! Μου θυμιζεις μια ρηση του Οσκαρ Ουαιλντ. Ειπε κατι του τυπου: "δε θεωρω οτι μπορω να γινω μελος σε καμια λεσχη που θα με δεχοταν ως μελος της":D
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Συμφωνώ πολύ με τα περισσότερα απ'όσα διάβασα παραπάνω...κι επειδή πολύ σύντομα φεύγω για το εξωτερικό με 4 άτομα παρέα, η αλήθεια είναι πως το'χω λίγο άγχος για το πως θα "ταιριάξουμε" , μιας και είναι η πρώτη φορά που πάμε κάπου όλοι μαζί...Πάντως, πιστεύω πως αν υπάρχει καλή διάθεση και σεβασμός για τους συνταξιδιώτες σου, όλα μπορούν να γίνουν πιο εύκολα και να περάσουμε όλοι καλά...είδωμεν!
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Να είστε καλά όλοι σας. Έχω γελάσει απίστευτα. Μου έχει τύχει να ταξιδέψω με γκρινιάρες, με ξερόλες, με κουρασμένες από τα γεννοφάσκια τους, με μανιακές καταναλώτριες. Τελικά όμως γυρνώντας από ένα ταξίδι
βλέπω ότι κι αυτά όλα, είναι εμπειρία. Ειδάλλως δεν θα καθόμασταν τώρα να ανασκαλέψουμε όλοι από τις μνήμες μας τι μας χαλάει στους συνταξιδιώτες μας. Αλλωστε όλοι έχουμε τη δυνατότητα να εξελιχθούμε σε ταξιδιώτες και να αποβάλλουμε τον τουρίστα απο μέσα μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom