Τι ξενες γλωσσες γνωριζετε (καλη γραφη και αναγνωση)?

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τα τελευταια 25 χρονια ματαια προσπαθω να μαθω ελληνικα...
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Αγγλικά πολύ καλά, Ιταλικά και Ισπανικά επίσης (λάτρης των λατίνων φίλων μας), στο μέλλον θέλω να μάθω κ Αραβικά. Α! κ τη γλώσσα του σώματος :haha:
 
Last edited by a moderator:

pilotsof

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού ?
Αρκετά καλά αγγλικά και σχεδόν τέλεια γερμανικά!Προσπαθώ να μάθω και ισπανικά χωρίς μεγάλη επιτυχία τολμώ να πω!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αγγλικά πολύ καλά, Ιταλικά και Ισπανικά επίσης (λάτρης των λατίνων φίλων μας), στο μέλλον θέλω να μάθω κ Αραβικά. Α! κ τη γλώσσα του σώματος :haha:

Πολυ δυσκολη γλωσσα ιδιως το αλφαβητο.Στην αρχη θα το μαθεις λατινικα και μετα θα αρχισεις τα αραβικα, που ως γνωστο διαβαζονται απο αντιθετη κατευθυνση

Μαθαινω Ρωσσικα και με εχει δυσκολεψει πολυ το αλφαβητο τους, αλλα καμια σχεση με το αραβικο
 
Last edited by a moderator:

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Μαθαινω Ρωσσικα και με εχει δυσκολεψει πολυ το αλφαβητο τους, αλλα καμια σχεση με το αραβικο
Καλα με τα Ρωσικα εγω ειχα απηυδησει(ή απαυδησα;-εχουμε και τον ταβερ-νομιζω ειχα απαυδησει ειναι..τεσπα).Εκανα κατι μηνες να μαθω να τα γραφω.Διαφορετικα γραμματα μικρα,διαφορετικα τα μεγαλα και πρεπει να ειναι καλλιγραφικα-ενωμενα και πλαγιαστα...ααα!!!ουφ!:reading:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλα με τα Ρωσικα εγω ειχα απηυδησει(ή απαυδησα;-εχουμε και τον ταβερ-νομιζω ειχα απαυδησει ειναι..τεσπα).Εκανα κατι μηνες να μαθω να τα γραφω.Διαφορετικα γραμματα μικρα,διαφορετικα τα μεγαλα και πρεπει να ειναι καλλιγραφικα-ενωμενα και πλαγιαστα...ααα!!!ουφ!:reading:
Το Ρωσσικο αλφαβητο ειναι πταίσμα μπροστα στο Αραβικο
Εκανα μαθηματα Αραβικών οταν ειμουν φοιτητρια , αλλα ειδα τον ουρανο σφοντυλι,
το καλο ειναι οτι οι Αραβες με καταλαβαινουν, και ειλικρινα χαίρονται οταν καποιος μιλαει τη γλωσσα τους
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Το Ρωσσικο αλφαβητο ειναι πταίσμα μπροστα στο Αραβικο
Εκανα μαθηματα Αραβικών οταν ειμουν φοιτητρια , αλλα ειδα τον ουρανο σφοντυλι,
το καλο ειναι οτι οι Αραβες με καταλαβαινουν, και ειλικρινα χαίρονται οταν καποιος μιλαει τη γλωσσα τους
E καλα εννοειται οτι το αραβικο ειναι πιο δυσκολο.πωωω μπραβο σου παντως που τα εμαθες,φανταζομαι τι τραβηξες!!!Και τα γραμματα πολυ δυσκολα αλλα και η προφορα πρεπει να ειναι παρα πολυ δυσκολη!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.520
Likes
29.346
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλα με τα Ρωσικα εγω ειχα απηυδησει(ή απαυδησα;-εχουμε και τον ταβερ-νομιζω ειχα απαυδησει ειναι..τεσπα).Εκανα κατι μηνες να μαθω να τα γραφω.Διαφορετικα γραμματα μικρα,διαφορετικα τα μεγαλα και πρεπει να ειναι καλλιγραφικα-ενωμενα και πλαγιαστα...ααα!!!ουφ!:reading:
Έχεις απαυδήσει. Μάλλον. Δεν είμαι φιλόλογος.... Και αν δε με έβαζες να το ψάξω, απηυδίσει θα έγραφα κι εγώ.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
E καλα εννοειται οτι το αραβικο ειναι πιο δυσκολο.πωωω μπραβο σου παντως που τα εμαθες,φανταζομαι τι τραβηξες!!!Και τα γραμματα πολυ δυσκολα αλλα και η προφορα πρεπει να ειναι παρα πολυ δυσκολη!
Η προφορα δεν ειναι δυσκολη, -για μενα - επειδη με βοηθαει η Κρητικη,σε αντιθεση με τη Γαλλικη γλωσσα που δεν μπορω να προφερω με τιποτα :D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.639
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom