Το avatar σας

MARIA AP

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Iνδία
Κ εγώ κάπου στο ιντερνετ την είχα βρεί αυτη την εικόνα....κ μου άρεσε ...αν κ έχει κοπεί λιγάκι
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Όταν πρωτογράφτηκα δε θυμάμαι καν είχα avatar, μετά είχα βάλει την πιο τεμπέλικη και πανέμορφη μαροκινή γάτα που κοιμόταν πάνω σε σέλα ποδηλάτου μέχρι που ήρθε ο @kalspiros αν θυμάμαι καλά και σχολίασε οτι το avatar μου είναι ένα ποδήλατο...λόγω ανάλυσης το γατί δε φαινόταν...:(

Οπότε αποφάσισα να βάλω το poster του absinthe bourgeois που συνδιάζει 2 αδυναμίες μου, τις γάτες και το αλκοόλ...
με το μπουρζουά κομμάτι καμία σχέση αλλά δεν υπήρχε καμιά φώτο με γάτα και ρετσίνα...:p
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
773
Εγω χρησιμοποιω το ιδιο avatar απο την πρωτη μερα που γραφτηκα στο travelstories, δεν το εχω αλλαξει ποτε. Ειναι θαλασσα κ ουρανος, ελευθερια, ταξιδια, ονειρα, καλοκαιρι κ απειρο..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το δικό μου avatar είναι το έργο του Rene Magritte "Ο ταξιδιώτης", το οποίο έχω εδώ και δύο χρόνια. Μου έκανε πολύ κλικ από την πρώτη στιγμή που το είδα στο μουσείο του στις Βρυξέλλες! Νομίζω ότι προσεγγίζει με πολύ ωραίο τροπο την έννοια του ταξιδιώτη!

Πιο πριν είχα ένα άλλο, δεν θυμάμαι όμως ποιό!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το δικό μου avatar είναι το έργο του Rene Magritte "Ο ταξιδιώτης", το οποίο έχω εδώ και δύο χρόνια. Μου έκανε πολύ κλικ από την πρώτη στιγμή που το είδα στο μουσείο του στις Βρυξέλλες! Νομίζω ότι προσεγγίζει με πολύ ωραίο τροπο την έννοια του ταξιδιώτη!

Πιο πριν είχα ένα άλλο, δεν θυμάμαι όμως ποιό!
Εσενα θα σου ταιριαζε και αυτο:


ή αυτο:


ή ακομα καλυτερα αυτο:
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Πολύ ωραίο θέμα, αισθάνομαι ότι γνωρίζω καλύτερα μερικά μέλη με τα οποία έχουμε αναταλλάξει κατά καιρούς απόψεις στο φόρουμ. Μπράβο κι ευχαριστώ Δευκαλίων!

Εγώ έχω αλλάξει 2-3 φορές avatar, αλλά δε θυμάμαι κανένα απ' τα προηγούμενα - ψέματα, νομίζω ότι είχα κι εγώ μια γάτα απ' το Μαρόκο αρχικά (μα τις έχουν κι αυτοί οι Μαροκινοί πολύ ωραίες τις γάτες) - γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει κάποιο avatar που να μου αρέσει αρκετά. Α, πρέπει για λίγο καιρό να είχα και την πρόσοψη κάποιου σπιτιού στους Λειψούς, γιατί αγαπάω πολύ το νησί. Απέρριψα την ιδέα να βάλω την "πραγματική" Krazy Kat του Herriman, αφενός γιατί είναι άσχημη :haha:, αφετέρου γιατί μου φαινόταν εντελώς ανέμπνευστο :icon_redface:. Τώρα έχω μια φωτογραφία από το πολύ ωραίο φιλμάκι The Red Balloon και το αγαπημένο μου Παρίσι. Μάλλον θα το αλλάξω σύντομα πάντως.

Γενικά συμφωνώ με την anny, άσχετα με το ότι δεν το έχω καταφέρει εγώ, εσείς οι υπόλοιποι να μην αλλάζετε τα avatar σας!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ πάλι μόλις το άλλαξα σε υδρόγειο. Μέχρι τώρα άλλαζα διάφορες φωτογραφίες με την αφεντομουτσουνάρα μου από ταξίδια. Θυμάμαι η πρώτη ήταν από Ρώμη με τον σύζυγο, Λονδίνο βραδινή, Μπρυζ σε βαρκάκι, την διαμαρτυρία μου για τα μάρμαρα του Παρθενώνα στο Βρετανικό και η τελευταία στη γέφυρα της Χαιδελβέργης. Θυμάμαι κάθε φώτο που έχω ανεβάσει τα τελευταία 7 χρόνια που είμαι σε αυτή την παρέα. Διαβάζοντας όμως αυτό το post κατάλαβα ότι πρέπει να βάλω σαν άβαταρ κάτι πιο μόνιμο που με εκφράζει. Αποφάσισα λοιπόν την υδρόγειο που από παιδί λατρεύω και συμβολίζει την μεγάλη μου αγάπη για τα ταξίδια.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Έχω αλλάξει Αβατάρ κάνα δυο φορές από τότε που γράφτηκα στο φόρουμ. Κατέληξα σε αυτήν τη φωτογραφία που είναι η πιο "πιασαρικη" μου ever. Ιστορικής αξίας πια, ο 4 ετών εαυτός μου εν έτει 1988 μπροστά στο τείχος του Βερολίνου και την Πύλη του Βραδεμβούργου. Στο Βερολίνο ξαναπήγα για Εράσμους αρκετά χρόνια μετά, πέρασα το πιο ωραίο φοιτητικό μου εξαμηνο και έκτοτε είναι η νούμερο 1 ταξιδιωτική μου αδυναμία!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το άβαταρ αυτό το έχω από την εγγραφή μου, σχεδόν τέσσερα χρόνια πριν. Είναι από αγαπημένο και ξαφνικό ταξίδι στο Μεξικό, το οποίο τελικά πολύ μου άρεσε. Πριν λίγες εβδομάδες σκεφτόμουν να το αλλάξω αλλά κοιτάζοντας πάλι τη φωτογραφία και ενθυμούμενη τη μέρα, μετάνιωσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom