Ρουμανία Τρανσυλβανία, στα βήματα του ...κόμη δράκουλα

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και στο σπιτι που εχω φαει εγω,ειναι πολυ ωραια!! Φοβερη ατμοσφαιρα! Και καταπληκτικη σουπα!!!:clap:
Κι εγώ έxω φάει, αλλά δεν το βρήκα κάτι ιδιαίτερο. Ένα κανονικό εστιατόριο, με μέτριο σέρβις που προσπαθεί να το παίξει "δρακουλιάρικο"....
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Κι εγώ έσω φάει, αλλά δεν το βρήκα κάτι ιδιαίτερο. Ένα κανονικό εστιατόριο, με μέτριο σέρβις που προσπαθεί να το παίξει "δρακουλιάρικο"....

Aπο ενα μαθητή (προερχόμενου εκ Ρουμανίας) της συζύγου μας συστήθηκε σαν must το εστιατόριο Coliba Haidulicor στην Poiana Brasov οπότε θα το επισκεφτώ και θα σας πω εντυπώσεις!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Πολλοί πέσαμε όντως!!!Οπότε ετοιμάσου capriole μια που προηγείσαι για το ταξίδι να σε πρήξω εσένα μετά!!!
Tα έκλεισα και τα ξενοδοχεία, θα μείνουμε σε όλες εντέλει, τώρα μένει μόνο το αμάξι.
Και να σας πειράξω λίγο (taver-kalspiro) ο ξενοδόχος από το casa cristina μου πρότεινε sighisoara!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Πες του να σου προτεινει και εστιατορια στο Μπρασοβ! Αυτα που μας προτεινε ηταν τελεια!!!:clap:
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Mίλησα μαζι του (Cornel) στο τηλέφωνο για να δω αν είχε διαθεσιμότητα και για το adrian αλλα δυστυχώς δεν υπήρχε οπότε κλείσαμε το panoramic, και όταν τον ρώτησα για τον καιρό και μου είπε πως ήταν πολύ καλός σήμερα και γενικότερα έχει αρχίσει να ανοίγει (αντε μπράβο να μην παγώσει και το κοκαλάκι μας :D), τα υπόλοιπα από εβδομάδα!!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Mίλησα μαζι του (Cornel) στο τηλέφωνο για να δω αν είχε διαθεσιμότητα και για το adrian αλλα δυστυχώς δεν υπήρχε οπότε κλείσαμε το panoramic, και όταν τον ρώτησα για τον καιρό και μου είπε πως ήταν πολύ καλός σήμερα και γενικότερα έχει αρχίσει να ανοίγει (αντε μπράβο να μην παγώσει και το κοκαλάκι μας :D), τα υπόλοιπα από εβδομάδα!!
Πολύ ωραία, μακάρι να έχει καλό καιρό!!!Μια χαρά υποθέτω είναι, όπως έχουν πει και τα παιδιά, το panoramic.
Οδηγό τελικά αγόρασες?
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Πολύ ωραία, μακάρι να έχει καλό καιρό!!!Μια χαρά υποθέτω είναι, όπως έχουν πει και τα παιδιά, το panoramic.
Οδηγό τελικά αγόρασες?
Τι να τον κάνω τον οδηγό μετά από αυτά που έχουμε διαβάσει εδώ απο τα παιδιά :clap:, έχω καταρτίσει ένα πλάνο επισκέψεων οπότε είμαστε καλυμμένοι πιστεύω για τα περισσότερα τώρα αν προκύψει κάτι έκτακτο βλέπουμε.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Καλά ναι,εννοείται ότι τα παιδιά ειναι ο καλύτερος οδηγός!!!!!:clap:Παρόλα αυτά συνηθίζω να παίρνω πάντα. Διάβασα για το LP στα σχόλια.
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Καλημέρα παιδιά επειδή τελικά μου έμεινε η απορία είπα να ξαναρωτήσω, τελικά απο που είναι καλύτερα να αλλάξω χρήματα, στο αεροδρόμιο ή κάπου αλλού? Επίσης τα ξενοδοχεία τα πληρώνουμε σε ευρώ (ρωτάω γιατί οι τιμές που μου εδωσαν, εκτος της casa cristina, είναι σε ? και όχι σε lei)?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
όχι στο αεροδρόμιο και γενικά σε κανένα αεροδρόμιο του κόσμου!! υπάρχουν διάσκαπρτα ανταλλακτήρια (δυστυχώς δεν θυμάμαι πως τα λένε, έχουν κίτρινες πινακίδες και είναι σαν μικρά περίπτερα). Δεν έχω πληρώσει ποτέ και τίποτα με Ε στην Ρουμανία. Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν στην σελίδα γράφει Ευρώ, έ, είσαι ok.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom