Κέρκυρα Φαγητό στην Κέρκυρα

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
Για μένα, σε όσα ιταλικά εστιατόρια και αν έχω φάει στην πόλη, το La Famiglia παραμένει το καλύτερο με διαφορά. Στη βόρεια Κέρκυρα πολύ καλό είναι το Moby Dick στην παραλία του Ύψου. Για νότο ψηφίζω και γω Μπούκαρη. Επίσης αξίζει βόλτα στην Παλιά Περίθεια και φαγητό σε κάποια ταβερνούλα εκεί για παραδοσιακά κερκυραϊκά πιάτα
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Καλησπερα, θα ταξιδεψω στην Κερκυρα το Πασχα 14-17 Απριλιου και ψαχνω καλα εστιατορια(οποιαδηποτε κουζινα) που να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα ειτε στο Κανονι ειτε στο κεντρο της πολης. Ιδεες?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
ψαχνω καλα εστιατορια(
Το καλύτερο εστιατόριο στην Κερκυρα και ένα από τα καλύτερα ελληνικά, βάσει των βραβείων που έχει πάρει, είναι το Etrusco του Έκτορα Μποντρίνι.
Είναι όμως μακρυά από εκεί που λές και πιθανόν να χρειαστείς το μισό δώρο του Πάσχα για τον λογαραισμό.:)
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Update για Κερκυραϊκό φαγητό μέσα στην πόλη της Κέρκυρας, αυτη την εποχή? οικονομικά σχετικά.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάποια πρόταση για κάλο φαγητό ? Όχι ακριβό εστιατόριο! Έχω σημειώσει ως τώρα τα:

Όλα στην Λαδόκολλα
Αυλή


Αν έχετε να προτείνεται και κανένα πάνω στην θάλασσα ακόμα καλύτερα αλλά όχι τουριστικές παγίδες! Κάτι που να αξίζει!
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Γραφω εδω για να παρακολουθω και το θεμα, Λοκαλ στην Κερκυρα και εχουμε φαει σε ολο το νησι, και η μιση παρεα ειναι σεφ σε μαγαζια.... Οτι γραφει σχεδον το θρεντ απο το 2017 και πισω ειναι ακυρα πια εκτος απο καποια. Θα ειμαι ον Line για οποιον ζητησει πληροφοριες για το νησι σε οτιδηποτε αφορα την εστιαση (φαγητο, καφε, ποτο, Brunch) και τα τουριστ τραπ.....
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Γραφω εδω για να παρακολουθω και το θεμα, Λοκαλ στην Κερκυρα και εχουμε φαει σε ολο το νησι, και η μιση παρεα ειναι σεφ σε μαγαζια.... Οτι γραφει σχεδον το θρεντ απο το 2017 και πισω ειναι ακυρα πια εκτος απο καποια. Θα ειμαι ον Line για οποιον ζητησει πληροφοριες για το νησι σε οτιδηποτε αφορα την εστιαση (φαγητο, καφε, ποτο, Brunch) και τα τουριστ τραπ.....
Έκλεισα για Ιούνιο, 5 μέρες (δυστυχώς μόνο τόσες μπορεί η σύζυγός μου), ξενοδοχείο art hotel debono στην περιοχή Γούβια. Εντύπωση μου κάνουν οι πολύ ακριβές τιμές για αυτοκίνητο (περίπου 80 την ημέρα το μικρό), ωστόσο δεν κλείνω ακόμα είναι νωρίς. Γράφω ώστε αν μπορείς να μας ενημερώνεις σχετικά με το φαγητό, όχι τόσο ψαροταβέρνες μιας και δεν τρώμε, αλλά για όλα τα υπόλοιπα (φαγήτο-γλυκό).
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.177
Likes
5.347
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Έκλεισα για Ιούνιο, 5 μέρες (δυστυχώς μόνο τόσες μπορεί η σύζυγός μου), ξενοδοχείο art hotel debono στην περιοχή Γούβια. Εντύπωση μου κάνουν οι πολύ ακριβές τιμές για αυτοκίνητο (περίπου 80 την ημέρα το μικρό), ωστόσο δεν κλείνω ακόμα είναι νωρίς. Γράφω ώστε αν μπορείς να μας ενημερώνεις σχετικά με το φαγητό, όχι τόσο ψαροταβέρνες μιας και δεν τρώμε, αλλά για όλα τα υπόλοιπα (φαγήτο-γλυκό).
Για αυτοκινητο δες στο skyscanner, 30 €
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Για αυτοκινητο δες στο skyscanner, 30 €
Από εκεί ξεκίνησα την αναζήτησή μου (γενικά από εκεί νοικιάζω συχνά) είναι πάνω κάτω οι τιμές ίδιες με τα υπόλοιπα και θέλει και πληρωμή από τώρα, που δεν το ρισκάρω για 6 μήνες αργότερα.
Ευχαριστώ πολύ πάντως
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Πέρα από το Etrusco, πείτε καμιά άλλη καλή επιλογή στο κέντρο.
Ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Για το αυτοκίνητο, κλείσε από τώρα με free cancellation, οι τιμές δεν πρόκειται να πέσουν, το αντίθετο μάλιστα. Προβλέπεται τεράστια ζήτηση για rental cars το καλοκαίρι (όπως και πέρσι), δεν θα υπάρχει διαθέσιμο τίποτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom