Φαγητό στην χειραποσκευή

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
απο το φοβο να μην τις επιτρεψουν τα τσουρεκια και να τις τα κρατησουν καλητερα ν αγορασει μετα.αν και θα τα πληρωσει χρυσαφι.αλλα εγω που εχω μπει σε σαιτ αεροπορικων που εχω βγαλει εισητηριο.να δω τι επιτρεπεται.στερεες τρωφες επιτρεπονται αρκει να μην εχω εντονη μυρωδια.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Λογικά ομως δεν είναι τόσο φρέσκα αυτά του αεροδρομίου. Από την μυρωδιά νομίζω ότι φαίνεται αυτό. Περνάς πλατεία Αριστοτέλους και μυρίζει όλος ο τόπος ενώ στο αεροδρόμιο είναι σαν αποστειρομενα.
Έχω πάρει τσουρέκια δύο φορές χωρίς πρόβλημα. Μετά το σταμάτησα γιατί θα καταλήξω διαβητικός.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Τα τσουρέκια είναι χειροποίητα οπότε δεν τίθεται θέμα αγοράς καινούργιων από τερκενλη.
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Λογικά ομως δεν είναι τόσο φρέσκα αυτά του αεροδρομίου. Από την μυρωδιά νομίζω ότι φαίνεται αυτό. Περνάς πλατεία Αριστοτέλους και μυρίζει όλος ο τόπος ενώ στο αεροδρόμιο είναι σαν αποστειρομενα.
Έχω πάρει τσουρέκια δύο φορές χωρίς πρόβλημα. Μετά το σταμάτησα γιατί θα καταλήξω διαβητικός.
παντως εγω οταν περιμενω αεροδρομιο βλεπω κοσμο ν αγοραζει τεκερλη που σημαινει οταν ενα μαγαζι εχει καταναλωση εχει και φρεσκα προιοντα.αλλα για πεντε που θελει η αλλη θα τις κοστισουν.
 
Last edited:

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
συνηθως καθε εταιρεια (εκτος τις low cost) μαζι με την χειραποσκευη σου επιτρεπουν κ μια μικρη τσαντα ως προσωπικο αντικειμενο.μπορεις να εχεις εκει τα τσουρεκια...τσεκαρε την πολιτικη της εταιρειας
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
συνηθως καθε εταιρεια (εκτος τις low cost) μαζι με την χειραποσκευη σου επιτρεπουν κ μια μικρη τσαντα ως προσωπικο αντικειμενο.μπορεις να εχεις εκει τα τσουρεκια...τσεκαρε την πολιτικη της εταιρειας
Δεν του επιτρέπει, όπως είπε.

Γραφει ποιο ειναι. Θεσσαλονικη.
Αυτά συμβαίνουν άμα νυστάζεις. :)
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλημέρα,έχω λίγα λεπτά που προσγειώθηκα Κύπρο.Τα τσουρέκια έφτασαν κανονικότατα σε διαφανεις σακούλες (στο χέρι έξω από την χειραποσκευή,δυστυχώς δεν δικαιουμασταν σακίδιο) ζαχαροπλαστείου που τυχαίνει να είχαμε στο σπίτι.Δεν ασχολήθηκε κανένας ούτε καν μας ρώτησαν τι τα θέλουμε.Όλα καλά Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις καλά ταξίδια να έχουμε!!!!
20190302_102910.jpg
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Στην πλατεία Αριστοτέλους μυρίζει παντού τσουρέκια όχι γιατί είναι πιο φρέσκα τα τσουρέκια εκεί αλλά από ένα χημικό μείγμα που στέλνουν στο δρόμο μέσω του εξαερισμού. Εξάλλου τα τσουρέκια δεν φτιάχνονται σε εκείνο το μαγαζί οπότε δεν μπορεί να δικαιολογηθεί μια τόσο έντονη μυρωδιά που βγαίνει μέσω εξαερισμού.

Η blueair υποτίθεται ότι επιτρέπει μόνο μια χειραποσκευή αλλά το αεροπλάνο που πήγαινε για Κύπρο πριν μερικές εβδομάδες ήταν γεμάτο από γλυκά και δεν είχα χώρο να αφήσω την χειραποσκευή μου. Την άφησα γύρω στις 20 σειρές πιο μπροστά
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Στην πλατεία Αριστοτέλους μυρίζει παντού τσουρέκια όχι γιατί είναι πιο φρέσκα τα τσουρέκια εκεί αλλά από ένα χημικό μείγμα που στέλνουν στο δρόμο μέσω του εξαερισμού. Εξάλλου τα τσουρέκια δεν φτιάχνονται σε εκείνο το μαγαζί οπότε δεν μπορεί να δικαιολογηθεί μια τόσο έντονη μυρωδιά που βγαίνει μέσω εξαερισμού.

Η blueair υποτίθεται ότι επιτρέπει μόνο μια χειραποσκευή αλλά το αεροπλάνο που πήγαινε για Κύπρο πριν μερικές εβδομάδες ήταν γεμάτο από γλυκά και δεν είχα χώρο να αφήσω την χειραποσκευή μου. Την άφησα γύρω στις 20 σειρές πιο μπροστά
Ισχύει αυτό είχαν αρκετοί σακούλες είτε με γλυκά είτε τύπου ζαρα.Εγω την άφησα κάτω από τη θέση πάντως για να μαι σωστός.Καλα τα τσουρέκια του τερκενλη αλλά σαν τα σπιτικά δεν έχει!!!
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Ξερει κανείς αν περνάνε τον έλεγχο απο Ελ. Βενιζέλος ατομικά μπακλαβαδάκια που είναι συσκευασμένα;

Επίσης κομμάτι φέτας χωρίς υγρά;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξερει κανείς αν περνάνε τον έλεγχο απο Ελ. Βενιζέλος ατομικά μπακλαβαδάκια που είναι συσκευασμένα;
Επίσης κομμάτι φέτας χωρίς υγρά;
και τα 2 τα εχω περασει αρκετες φορες χωρις προβλημα. το τελευταιο ταψι μπακλαβαδακια το περασα προχτες ως χειραποσκευη. εξαφανιστηκε ομως 10 λεπτα μετα την αφιξη μου στον τελικο προορισμο. γι αυτο παρε πολλα.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Τέλεια θα πάρω 2 κουτιά τότε γιατί θέλω να τα δώσω δώρο και αυτά δεν έχουν και τόσο σιρόπι
όσο το ταψί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom