Γενικά Φθηνά στη Λατινική Αμερική

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάποια στιγμή η Lufthansa είχε βγάλει προσφορά το Αθηνα-Μπουενος Αιρες μετ'επιστροφής με 650 ευρω. με ενδιάμεσο σταθμό εννοείται..
προσφορές για το 1ο εξάμηνο αυτής της χρονιάς είχε βγάλει τουλάχιστον 3 φορές. ειδικά για τη Μπογκοτά. αλλά και για Σάο Πάολο. η δε Αλιτάλια ακόμα έχει σε προσφορά Ρίο, Σάο Πάολο και μέχρι πρότινος είχε κ Καράκας όλα κάτω από 500-600Ε.
μόνο τα αεροπορικά σου πήγαινε-έλα-τριγύρνα μέσα στη χώρα- κοντά στο 1.500 ευρώ και λίγα μπορεί να λέω..
εμένα πάντως σε ένα ταξίδι 10 πτήσεις, από Αθήνα+εσωτερικές, σε 4 χώρες στοίχισαν αρκετά κάτω από 1000Ε. προφανώς εξαρτάται πού κ πότε πας.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
εμένα πάντως σε ένα ταξίδι 10 πτήσεις, από Αθήνα+εσωτερικές, σε 4 χώρες στοίχισαν αρκετά κάτω από 1000Ε. προφανώς εξαρτάται πού κ πότε πας.
:shock::shock: Σαμίωνα, πες κι άλλα, πες κι άλλα!!!
Τώρα για το ταξίδι στη Βραζιλία λες; Προφανώς πέτυχες λαχείο με τόσες πτήσεις και όλα σύνολο κάτω από 1.000??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
:shock::shock: Σαμίωνα, πες κι άλλα, πες κι άλλα!!!
Τώρα για το ταξίδι στη Βραζιλία λες; Προφανώς πέτυχες λαχείο με τόσες πτήσεις και όλα σύνολο κάτω από 1.000??
ναι. τίποτε σπουδαίο. 545 η προσφορά της λουφτ για Σάο Πάολο και οι 6 εσωτερικές-διεθνείς όλες από 50-90Ε
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
ναι. τίποτε σπουδαίο. 545 η προσφορά της λουφτ για Σάο Πάολο και οι 6 εσωτερικές-διεθνείς όλες από 50-90Ε
Λαχείο...Όχι πως είμαι και φοβερή γνώστης, από αυτά που έχω ακούσει γράφω για τις εσωτερικές πως τις βαράνε..
Καλά η προσφορά, απίθανη!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σιγά το λαχείο βρε συ... περίπου 100? το σκέλος πάει...
ε ναι γύρω στα 70-80. το είπα εξάλλου, τίποτε σπουδαίο. απλά αναφερόμουν στα 1500 που αναφέρθηκαν πριν, ότι δηλ. μπορείς κ με χαμηλότερο μπάτζετ να γυρίσεις αρκετά. με την προσφορά της λουφτ για Μπογκοτά + Κούσκο+ Λα Πάζ+ Σαντιάγκο που είχα δει κ με ενδιέφερε έβγαινε με τριψήφιο νούμερο το σύνολο, από Αθήνα.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σιγά το λαχείο βρε συ... περίπου 100? το σκέλος πάει...
Ε, να πετύχεις όμως 6/6 με κάτω από 100 ευρώ, αυτό μου φάνηκε σχετικά φθηνό. Εξαρτάται βέβαια και το που πας. Ο Samion μίλησε όχι μόνο για εσωτερική αλλά και για διεθνής πτήση. In any case, μια χαρά το πακετάκι..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ όσες φορές έχω κάνει διαδρομές μέσα στη Λατινική Αμερική το περισσότερο που έδωσα ήταν 100?... ειδικά στη Βραζιλία έπαιζε 60 με 100...
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Για εμας που ψαχνουμε ταξιδι γενικα στη Λατινικη Αμερικη,υπαρχει προορισμος που ειναι πιο φτηνος και μετα απο κει να κανουμε ταξιδια σε αλλες χωρες και πολεις;

Δηλαδη πχ παντα πιο φτηνος προορισμος θα ειναι το Καρακας απο το Μπουενος Αιρες οποτε να κοιταω απο Ευρωπη πτησεις για Καρακας κ μετα να βγαλω απο κει προορισμους;
Παιζει κατι τετοιο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ όσες φορές έχω κάνει διαδρομές μέσα στη Λατινική Αμερική το περισσότερο που έδωσα ήταν 100?... ειδικά στη Βραζιλία έπαιζε 60 με 100...
πολύ σωστά. ούτε εγώ ήξερα καλά τα πράγματα. με δικές σου παραινέσεις πέτυχα αυτή τη μέση τιμή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.968
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ όσες φορές έχω κάνει διαδρομές μέσα στη Λατινική Αμερική το περισσότερο που έδωσα ήταν 100?... ειδικά στη Βραζιλία έπαιζε 60 με 100...
Αν αποδέχεσαι να μπείς σε βραζιλιάνικες low cost, τότε ναι. Αν θες TAM κλπ, το κόστος ανεβαίνει... Εγώ είχα δώσει (σε USD) $261.00 για ένα GIG-GRU-IGU και άλλα $205.00 για ένα GRU-GIG (σε premium ώρες).
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν μπορώ να βρω τις προσφορές της Alitalia, samion.

Και έχω μία ερώτηση: υπάρχει κάποια περιοδικότητα στις προσφορές για Λατινική Αμερική; Δηλαδή, τα φθηνά εισιτήρια ανταποκρίνονται, ας πούμε, μόνο σε Σεπτέμβριο-Νοέμβριο και Φεβρουάριο-Ιούνιο;
Μήπως, πάλι, δεν είναι κάτι standard;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom