Γενικά Φθηνά στη Λατινική Αμερική

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Λοιπόν, σε συνέχεια των προηγούμενων πληροφοριών, παραθέτω εδώ το λινκ για ένα blog, όπου περιγράφεται το ταξίδι δύο τύπων στην Κολομβία. Έχουν πλάκα και , φαντάζομαι, ότι το ιστολόγιό τους μπορεί να αποδειχθεί θησαυρός για όσους θέλουν να επισκεφθούν την Κολομβία.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Με μοναδική εξαίρεση κάποια routes της Pluna, εγώ φτηνές πτήσεις μέσα στη Λατινική Αμερική δεν έχω δει. Η ΤΑΜ 200$ το SAO-RIO και με κλείσιμο 4 μήνες πριν. Οι εσωτερικές πτήσεις στην Αργεντινή και με Aerolinas και με LAN ήταν πανάκριβες.

Για αυτούς που θέλουν ή μπορούν να κάνουν πάνω απο 3 προορισμούς και η oneworld και η LAN έχουν καλά passes (αρκεί να πάνε με LAN/oneworld υπερατλαντικά).

oneworld - Visit South America

South American Airpass - Plan your trip with LAN Airlines - LAN.com
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Η ΤΑΜ, νομίζω, δεν έχει τέτοιο περιορισμό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
, εγώ φτηνές πτήσεις μέσα στη Λατινική Αμερική δεν έχω δει. Η ΤΑΜ 200$ το SAO-RIO και με κλείσιμο 4 μήνες πριν.
το ότι δεν έχεις δει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. το συγκεκριμενο δρομολόγιο το έκανα την περασμένη βδομάδα με 60 δολάρια και με Α330 της ΤΑΜ. η επιστροφή ήταν πιο ακριβή. 65 δολ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Με μοναδική εξαίρεση κάποια routes της Pluna, εγώ φτηνές πτήσεις μέσα στη Λατινική Αμερική δεν έχω δει. Η ΤΑΜ 200$ το SAO-RIO και με κλείσιμο 4 μήνες πριν. Οι εσωτερικές πτήσεις στην Αργεντινή και με Aerolinas και με LAN ήταν πανάκριβες.
Για να σε βλέπω να ψάχνεις καλύτερα...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Samion και Traveller, μιας που είστε online κι οι δυο, δεν κάνετε και καμια πρόταση για διαμονή εκεί; Κάποιο ωραίο, ιδιαίτερο ή απλώς συμπαθητικό μέρος όπου έτυχε να μείνετε.
Εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να την κάνω τη δουλειά με την επόμενη της lufhansa. Δεν ξέρω, βέβαια, πότε να την περιμένω. Νομίζω ότι τέτοιο καιρό δίνουν προσφορές για του χρόνου...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ψάχνοντας, έπεσα πάνω σε αυτό το εναλλακτικό ξενοδοχείο, που τέλος πάντων, ίσως είναι μια κάποια λύση. Μένεις μέσα σε ένα φορτηγό-ξενοδοχείο το οποίο ταξιδεύει τη Λατινική Αμερική. Πατήστε εδώ για πληροφορίες.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Πολυ ενδιαφερον θεμα ανοιξες!!!:clap:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Λοιπόν, παραθέτω εδώ το λινκ για άλλο θέμα του φόρουμ, όπου δίνεται λινκ για τις νέες προσφορές της Λουφτχάνσα!
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Μιας και γυρισαμε προσφατα απο Λ.Αμερικη να δωσω καποιες πληροφοριες για οσους ενδιαφερονται.Οι εσωτερικες πτησεις ειναι σε νορμαλ τιμες και παραθετω ενδεικτικα καποιες απο αυτες σε τιμες ευρω:Μπουενος Αιρες-Σαντιαγκο-Μπουενος Αιρες 125Ε με Sky Airlines,Μπουενος-Ιγκουαζου 140Ε με Αrgentinas Aerolineas και Ιγκουαζου-Ριο 90Ε με Ταm.Εννοειται οτι υπηρχαν και φθηνοτερες τιμες αλλα επρεπε να ειμαστε σε καποια μερη συγκεκριμενες μερες.Οσον αφορα τη διαμονη εξαρταται απ τα οικονομικα του καθενος και το χαρακτηρα του..Μονο για το Σαντιαγκο θα ηθελα να αναφερω οτι υπαρχει ενα πολυ καλο διαμερισμα το "Travel place apart" στα 65Ε που ειναι για τα λεφτα του οτι καλυτερο.Επισης για οποιον θελει να μεινει σε ντοπιους μεσα στο σπιτι τους σε καποιες συνοικιες δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Για οτιδηποτε αλλο θα χαρω να βοηθησω και να ευχαριστησω καποια παιδια απο το φορουμ για τις πληροφοριες που μου εδωσαν,yeah man!
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ορίστε πως διαμορφώνονται οι τιμές για το ταξίδι μου στην δυτική πλευρά της Λ. Αμερικής...

Route:
GYE-SCL
SCL-IPC
IPC-SCL

1. Μέσω των γνωστών search engines (Kayak, etc): ~790£ (όλα τα κομμάτια LAN)

2. LAN South American Airpass : 707£ (ακριβώς οι ίδιες πτήσεις με το 1)

3. Oneworld South American Airpass: 725£ (επίσης το ίδιο).

Διαφορά LAN με Oneworld Pass είναι ότι στο LAN Airpass δεν επιτρέπονται αλλαγές και μπορείς να το κλείσεις μόνος σου online, ενώ στο Oneworld Pass μπορείς με 25$ για πτήσεις εσωτερικού ή 50$ εξωτερικού να κάνεις ότι αλλαγή θέλεις αλλά για να το βγάλεις πρέπει να επικοινωνήσεις με κάποιο μέλος της συμμαχίας (η ΒΑ έκανε 24 ώρες για να μου κάνει τη τιμολόγηση).
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Απορία. Εγώ ο καημένος που δε πετάω με one world δε μπορώ να κλείσω South American Airpass από LAN;

Enter the booking code of your international ticket to South America with LAN.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom