Ιταλία Φλωρεντία, με... ολίγη από Σιένα και Σαν Τζιμινιάνο

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Η Σιέννα καταγράφηκε ήδη στα must see της Φλωρεντίας... Αν συνεχίσετε να μου λέτε τέτοια μου φαίνεται θα φτιάξω διαφορετικό ταξίδι!

Μην τυχόν και δεν περάσεις μια βόλτα...Σου προτείνω να καθήσεις και βραδάκι χύμα κάτω στην πλατεία...Έχω κάνει ολονυχτία στην Piazza del Campo,καλή παρέα,μπυρίτσες(για mojito λίγο δύσκολο το βλέπω),γίναμε ένα με μια παρέα με κιθάρες και το ξημέρωμα βόλτα στα γραφικά σοκάκια ώσπου ανακαλύψαμε ένα φούρνο-bar που μόλις είχε βγάλει το ψωμί και ήπιαμε και το καφεδάκι μας...Απίστευτες εικόνες που δεν θα ξεχάσω ποτέ...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μην τυχόν και δεν περάσεις μια βόλτα...Σου προτείνω να καθήσεις και βραδάκι χύμα κάτω στην πλατεία...Έχω κάνει ολονυχτία στην Piazza del Campo,καλή παρέα,μπυρίτσες(για mojito λίγο δύσκολο το βλέπω),γίναμε ένα με μια παρέα με κιθάρες και το ξημέρωμα βόλτα στα γραφικά σοκάκια ώσπου ανακαλύψαμε ένα φούρνο-bar που μόλις είχε βγάλει το ψωμί και ήπιαμε και το καφεδάκι μας...Απίστευτες εικόνες που δεν θα ξεχάσω ποτέ...
Τωρα καταλαβα γιατι μερικες ψυχες δεν γυρνουν απο τα ταξιδια τους παρα μενουν παραπανω μερες!!:bleh::bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Μπράβο βρε Σοφία, πες κι αλλα τέτοια να μου φτιάξει λίγο η ταξιδιωτική διάθεση... που θα πάνε οι 40 μέρες, θα περάσουν, δεν θα περάσουν????
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τωρα καταλαβα γιατι μερικες ψυχες δεν γυρνουν απο τα ταξιδια τους παρα μενουν παραπανω μερες!!:bleh::bleh:
Είναι το πεπρωμένο, το βλέπεις και μόνη σου...Εγώ δεν έκανα τίποτα!!!!;)
Όλο το σύμπαν κι η Αλιτάλια συνωμοτεί!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Μπράβο βρε Σοφία, πες κι αλλα τέτοια να μου φτιάξει λίγο η ταξιδιωτική διάθεση... που θα πάνε οι 40 μέρες, θα περάσουν, δεν θα περάσουν????

Δεν χρειάζεται να πώ πολλά...Κοίτα τις φωτο της Χριστίνας μόνο...Μέχρι κι ο Τριανταφυλλόπουλος ερωτεύτηκε τη Σιέννα κι έδωσε τ ονομά της στην κόρη του!!!:bleh:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Μέχρι κι ο Τριανταφυλλόπουλος ερωτεύτηκε τη Σιέννα κι έδωσε τ ονομά της στην κόρη του!!!:bleh:
αν υποψιαστώ ότι και η ευγενία μανωλίδου και ο τζουτζούκος έχουν παρόμοια σχέδια, θα το σκεφτω να ξαναπαω λέμε... :haha:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
αν υποψιαστώ ότι και η ευγενία μανωλίδου και ο τζουτζούκος έχουν παρόμοια σχέδια, θα το σκεφτω να ξαναπαω λέμε... :haha:
Πρώτα πρώτα είναι μπουμπούκος και όχι τζουτζούκος (βλέπω δεν ενημερωνόμαστε σωστά)

κι έπειτα... δεν πα ναναι... αφού θα είμαστε και εμείς.. όλους μας χωράει η Τοσκάνη!!

Αχ, οι φωτο σου με κανουν και ανυπομονω! μακάρι ναχα περισσότερες μέρες! Ευτυχώς, λίγο αφότου επιστρέφω, παίζει κι άλλο ταξιδάκι!!! :clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
σου 'χει βγει το όνομα ότι μαλώνεις τον κόσμο όταν δε δει όλα τα τοπ αξιοθέατα... :cool:

(βλέπε το "αλλο παρισι"...:bleh:)
E, όταν δεν αναφέρει καν τα super-SOS, ή ούτε καν το ότι επέλεξε ενσυνείδητα να μην τα δεί ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.226
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom