Φολέγανδρος Φολέγανδρος

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα παιδιά! Βρήκα στο φόρουμ ωραίες πληροφορίες σχετικά με τις παραλίες,το φαγητό,την διασκεδαση και γενικότερα την ζωή εκει..χρειάζομαι και εγώ την βοήθειά σας! Ψάχνουμε ενοικιαζόμενα δωμάτια αλλα ειδικά 4κλινα με 2 κρεβατοκάμαρες γιατί θα είμαστε 2 ζευγάρια.. έχετε κάτι υπόψιν σας? λογικά κάτι πολύ οικονομικό δεν θα βρω ε?
Η αλήθεια είναι οτι κάτι οικονομικό δε θα βρεις, εκτός αν μιλάς για περίοδο μη αιχμής. Τις προάλλες φίλη βρήκε πολύ καλή τιμή στη χώρα, αλλά για τέλη αυγούστου. Αυτό που ίσως να σε βολέψει είναι να κοιτάξεις για σπίτι προς ενοικίαση, υπάρχουν στη χώρα.Τώρα απο τιμές σου είπα, ανάλογα τη περίοδο...
 

GEORGIALAK

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Η αλήθεια είναι οτι κάτι οικονομικό δε θα βρεις, εκτός αν μιλάς για περίοδο μη αιχμής. Τις προάλλες φίλη βρήκε πολύ καλή τιμή στη χώρα, αλλά για τέλη αυγούστου. Αυτό που ίσως να σε βολέψει είναι να κοιτάξεις για σπίτι προς ενοικίαση, υπάρχουν στη χώρα.Τώρα απο τιμές σου είπα, ανάλογα τη περίοδο...
σε ευχαριστώ πολύ! θα το ψάξω και τηλεφωνικώς! Δυστυχώς λέμε για περίοδο αιχμής :p δηλαδή αρχες Αυγούστου!
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
Φέτος ξαναπάμε Φολέγανδρο,κλείσαμε ένα διαμέρισμα για 4 άτομα στα €300 την εβδομάδα (15 Αύγουστο) www.airbnb.com
εάν κοιτάξεις στο ίδιο site υπάρχει ένα σπίτι στο χωριό Άνω Μεριά στα €80 και κάτι
Δεν νομίζω να βρεις πιο φτηνά και να αξίζει.
καλή διασκέδαση στο νησί :)
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Μόλις επέστρεψα μετά από 5 μέρες στην Φολέγανδρο!!! Για μελλοντικούς επισκέπτες, γράφω εντυπώσεις...
- Ο κόσμος στο νησί είναι καλός, πολλά ζευγαράκια, μικροπαρεούλες φοιτητών και ψαγμένοι Γάλλοι και Ιταλοί τουρίστες.
- Το νησί είναι όλο πέτρες!!! Δεντράκια μόνο στη Χώρα και στον Άγιο Νικόλα λίγα αρμυρίκια. Εμένα πάντως αυτό μου αρέσει στις Κυκλάδες... πέτρα και θάλασσα.
- Η διαμονή είναι πανάκριβη. Όσα δώσαμε στη Φολέγανδρο (130 το βράδυ) δίναμε στη Σαντορίνη με θέα την καλντέρα... Βέβαια κι εκεί που μείναμε είχε εκπληκτική θέα οπότε δεν παραπονιέμαι, πήγαμε και την full- season και το κλείσαμε την προηγούμενη μέρα βλεπετε...
- Σε 3-4 μέρες τα έχεις δει όλα, εάν φυσικά ο καιρός το επιτρέψει και μπορείς να κάνεις και τα tour με τα καραβάκια. Αμάξι ΔΕΝ χρειάζεται. Το ΚΤΕΛ είναι άψογο, και οι οδηγοί πολύ προσεκτικοί, οι διαδρομές είναι πολύ μικρές ούτως ή άλλως. Είναι 2 ευρώ Χώρα-Αγκάλη, 1.80 Χώρα-Καραβοστάσης, και 1.60 Χώρα-Άνω Μεριά. Τα καραβάκια είναι 8 ευρώ την ημέρα για να σε πάει στις διπλανές παραλίες από Αγκάλη ή να πας στο Κάτεργο από Καραβοστάση.
- H Χώρα είναι πανέμορφη! Έχει πολλές διαφορετικές γωνιές (η πλατεία με τις καφετέριες, η πλατεία με τα ταβερνάκια, η Πούντα με την τέλεια θέα, τα στενά, το Κάστρο με τα σπιτάκια κλπ). Δεν έχει πολλά μαγαζάκια για να χαζεύεις όπως σε άλλα νησιά, λίγα και καλά.
- Στην Άνω Μεριά πας μόνο για να φας τα ματσάτα, και αν θες να βγάλεις φωτογραφίες από πίσω που έχει ένα εκκλησάκι των Αγίων Αναργύρων.
- Οι παραλίες για μένα ήταν μέτριες, αλλά ευχαριστιέσαι κολύμπι. Πολύ καθαρά νερά και βοτσαλάκι-πέτρα κάτω. Πιο πολύ μου άρεσε η Αγκάλη, ίσως γιατί στο Κάτεργο που πήγα είχε κυματάκι εκείνη τη μέρα.
- Φαγητό πολλές επιλογές και καλές τιμές. Ενδεικτικά γράφω: στον Κρητικό για κρεατικά πήραμε κοντοσούβλι και κοτόπουλο σούβλας με πατάτες, τζατζίκι, χωριάτικη (παντα με σουρωτό τυρί!) και κρασί και πληρώσαμε 25 και κάτι ευρώ... Στο ΣΙΚ πάλι πήραμε μελιτζάνα με κους-κους, κοτόπουλο σουβλάκι, σαλάτα και κρασί 26 και κάτι ευρώ... Στην PIAZZA μια μερίδα ματσάτα σουτζουκάκια, μπιφτέκια, σαλάτα και κρασί 27 και κάτι ευρώ... Και το καλύτερο, στην Άνω Μεριά φάγαμε 2 μερίδες ματσάτα, σαλάτα και κρασί πάλι με 25 ευρώ! Δεν πήγαμε στη Συνάντηση αλλά κάτσαμε εκεί που άφηνε το ΚΤΕΛ στο Ηλιοβασίλεμα, απλό οικογενειακό μαγαζάκι, ωραία θέα, έβλεπες δίπλα σου που ταίζανε τα κουνέλια και τα περιστέρια που προορίζονταν για το πιάτο σου!
- Ψάρια δεν έχει πολλά το νησί, μας έλεγε ένας ντόπιος έχει 3 ψαράδες όλους κι όλους και βαράνε τις τιμές. Από ψαροταβέρνες έχει στην Αγκάλη, στον Άγιο Νικόλα, στη χώρα έχει 2 μόνο και στην Άνω Μεριά τον Μίμη. Εμείς δεν δοκιμάσαμε καμμία.
- Η απογευματινή βόλτα στην Παναγία είναι must... Τέλεια θέα αλλά όχι για υψοφοβικούς! Η καρδιά μου πήγε στην Κούλουρη όταν ένας τουρίστας καθόταν στον γκρεμό κι έβγαζε φωτογραφίες... Να πάτε λίγο πριν το ηλιοβασίλεμα, πάρτε ζακετάκι αν φυσάει.
- Αν δεν μένετε σε ξενοδοχείο με θέα, να πάτε στον Ανεμόμυλο για καφέ.
- Για ποτάκι εμείς πηγαίναμε στον Υδροχόο, ήταν πέρασμα και είχε ωραία ποτά και καλές τιμές. Γενικά βραδυνή ζωή δεν υπάρχει εκεί, είναι πολύ χαλαρά και πρέπει να μαζευτεί πολύυς κόσμος για να μαζευτούν στα 2-3 μπαράκια!

Γενικά το νησί αξίζει πολύ και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!
 

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
Μόλις επέστρεψα μετά από 5 μέρες στην Φολέγανδρο!!! Για μελλοντικούς επισκέπτες, γράφω εντυπώσεις...
- Ο κόσμος στο νησί είναι καλός, πολλά ζευγαράκια, μικροπαρεούλες φοιτητών και ψαγμένοι Γάλλοι και Ιταλοί τουρίστες.
- Το νησί είναι όλο πέτρες!!! Δεντράκια μόνο στη Χώρα και στον Άγιο Νικόλα λίγα αρμυρίκια. Εμένα πάντως αυτό μου αρέσει στις Κυκλάδες... πέτρα και θάλασσα.
- Η διαμονή είναι πανάκριβη. Όσα δώσαμε στη Φολέγανδρο (130 το βράδυ) δίναμε στη Σαντορίνη με θέα την καλντέρα... Βέβαια κι εκεί που μείναμε είχε εκπληκτική θέα οπότε δεν παραπονιέμαι, πήγαμε και την full- season και το κλείσαμε την προηγούμενη μέρα βλεπετε...
- Σε 3-4 μέρες τα έχεις δει όλα, εάν φυσικά ο καιρός το επιτρέψει και μπορείς να κάνεις και τα tour με τα καραβάκια. Αμάξι ΔΕΝ χρειάζεται. Το ΚΤΕΛ είναι άψογο, και οι οδηγοί πολύ προσεκτικοί, οι διαδρομές είναι πολύ μικρές ούτως ή άλλως. Είναι 2 ευρώ Χώρα-Αγκάλη, 1.80 Χώρα-Καραβοστάσης, και 1.60 Χώρα-Άνω Μεριά. Τα καραβάκια είναι 8 ευρώ την ημέρα για να σε πάει στις διπλανές παραλίες από Αγκάλη ή να πας στο Κάτεργο από Καραβοστάση.
- H Χώρα είναι πανέμορφη! Έχει πολλές διαφορετικές γωνιές (η πλατεία με τις καφετέριες, η πλατεία με τα ταβερνάκια, η Πούντα με την τέλεια θέα, τα στενά, το Κάστρο με τα σπιτάκια κλπ). Δεν έχει πολλά μαγαζάκια για να χαζεύεις όπως σε άλλα νησιά, λίγα και καλά.
- Στην Άνω Μεριά πας μόνο για να φας τα ματσάτα, και αν θες να βγάλεις φωτογραφίες από πίσω που έχει ένα εκκλησάκι των Αγίων Αναργύρων.
- Οι παραλίες για μένα ήταν μέτριες, αλλά ευχαριστιέσαι κολύμπι. Πολύ καθαρά νερά και βοτσαλάκι-πέτρα κάτω. Πιο πολύ μου άρεσε η Αγκάλη, ίσως γιατί στο Κάτεργο που πήγα είχε κυματάκι εκείνη τη μέρα.
- Φαγητό πολλές επιλογές και καλές τιμές. Ενδεικτικά γράφω: στον Κρητικό για κρεατικά πήραμε κοντοσούβλι και κοτόπουλο σούβλας με πατάτες, τζατζίκι, χωριάτικη (παντα με σουρωτό τυρί!) και κρασί και πληρώσαμε 25 και κάτι ευρώ... Στο ΣΙΚ πάλι πήραμε μελιτζάνα με κους-κους, κοτόπουλο σουβλάκι, σαλάτα και κρασί 26 και κάτι ευρώ... Στην PIAZZA μια μερίδα ματσάτα σουτζουκάκια, μπιφτέκια, σαλάτα και κρασί 27 και κάτι ευρώ... Και το καλύτερο, στην Άνω Μεριά φάγαμε 2 μερίδες ματσάτα, σαλάτα και κρασί πάλι με 25 ευρώ! Δεν πήγαμε στη Συνάντηση αλλά κάτσαμε εκεί που άφηνε το ΚΤΕΛ στο Ηλιοβασίλεμα, απλό οικογενειακό μαγαζάκι, ωραία θέα, έβλεπες δίπλα σου που ταίζανε τα κουνέλια και τα περιστέρια που προορίζονταν για το πιάτο σου!
- Ψάρια δεν έχει πολλά το νησί, μας έλεγε ένας ντόπιος έχει 3 ψαράδες όλους κι όλους και βαράνε τις τιμές. Από ψαροταβέρνες έχει στην Αγκάλη, στον Άγιο Νικόλα, στη χώρα έχει 2 μόνο και στην Άνω Μεριά τον Μίμη. Εμείς δεν δοκιμάσαμε καμμία.
- Η απογευματινή βόλτα στην Παναγία είναι must... Τέλεια θέα αλλά όχι για υψοφοβικούς! Η καρδιά μου πήγε στην Κούλουρη όταν ένας τουρίστας καθόταν στον γκρεμό κι έβγαζε φωτογραφίες... Να πάτε λίγο πριν το ηλιοβασίλεμα, πάρτε ζακετάκι αν φυσάει.
- Αν δεν μένετε σε ξενοδοχείο με θέα, να πάτε στον Ανεμόμυλο για καφέ.
- Για ποτάκι εμείς πηγαίναμε στον Υδροχόο, ήταν πέρασμα και είχε ωραία ποτά και καλές τιμές. Γενικά βραδυνή ζωή δεν υπάρχει εκεί, είναι πολύ χαλαρά και πρέπει να μαζευτεί πολύυς κόσμος για να μαζευτούν στα 2-3 μπαράκια!

Γενικά το νησί αξίζει πολύ και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!
130 τη βραδυά??? μα σε τι ξενοδοχείο μένατε? πολύ χρήσιμες πάντως οι πληροφορίες που έδωσες! Σ' ευχαριστούμε.
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
130 τη βραδυά??? μα σε τι ξενοδοχείο μένατε? πολύ χρήσιμες πάντως οι πληροφορίες που έδωσες! Σ' ευχαριστούμε.
Μέναμε εδώ:
http://www.miramarefolegandros.gr/gallery.html
Εννοείται ότι δεν είχε τις υπηρεσίες αντίστοιχες της τιμής όπως θα είχε σε μια μεγάλη ξενοδοχειακή μονάδα αλλού, αλλά 1) ήταν ολοκαίνουριο με πολύ ωραία και άνετα δωμάτια (και coco-mat στρωματάκια), 2) έχει φανταστική θέα, 3) έχει ησυχία, 4) είναι οικογενειακή επιχείρηση... Το μόνο κακό ήταν ότι έπρεπε να ανέβεις (εμείς με τα πόδια) μια μικρήηηη ανηφορίτσα για να φτάσεις στο ξενοδοχείο!!!
Συνήθως πάμε νωρίς διακοπές (φαντάσου τον Ιούνιο τα έχει 60 ευρώ τα δωμάτια) αλλά φέτος μας έκατσαν έτσι οι ημ/νίες που πληρώσαμε δυστυχώς την "high season"...
 

bogart

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Έχει παραγίνει το θέμα των τιμών στην διαμονή της Φολεγάνδρου.
Αποφύγετε τον Αύγουστο που είναι οι τιμές στα ύψη.
Διαμονή στην Αγκάλη (παραλία περίπου 15 λεπτά από την χώρα) εξυπηρετεί και είναι οικονομικότερη.
Φαγητό στην Πιάτσα στην χώρα και στην Άνω Μεριά για ματσάτα και Καλασούνα (τοπική πίτα).
Γλυκό στην χώρα στον Στράτο το όνομα του μαγαζιού δεν θυμάμαι όμως...
 

baia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παξοί
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Πήγαμε Φολέγανδρο τον περασμένο Αύγουστο με τον φίλο μου... Γενικά είναι ακριβό νησί αλλά θα ξαναπήγαινα.. Η Χώρα πανέμορφη και νομίζω αξίζει να μείνεις εκεί διότι όλη η νυχτερινή ζωή είναι εκεί και το βράδυ σταματάνε τα ΚΤΕΛ σχετικά νωρίς ενώ το πρωί μπορείς να πας οπουδήποτε θες με τη συγκοινωνία (εάν δεν έχεις όχημα φυσικά).

Παραλίες:
Αγκάλη
προσωπικά την προτιμώ. Είναι προσβάσιμη με όχημα. Εκεί μαζεύεται και ο πιο πολύς κόσμος βέβαια. Έχει ψιλό βότσαλο-άμμο. Ειδικά μόλις περάσεις μέσα από το νερό (μέχρι το γόνατο) το βράχο από την αριστερή μεριά της παραλίας και βγεις στο μικρό κολπάκι είναι τέλεια.. Συνήθως δεν την πιάνει και το κύμα.
Άγιος Νικόλαος έχεις επιλογή να πας ή από το μονοπάτι από τη δεξιά μεριά της Αγκάλης. Ή με το καραβάκι. Στα οποία καραβάκια, νομίζω κοστίζει 8 ευρώ το άτομο.. ο ένας είναι πάνω στον άλλον και τα δρομολόγια είναι ό,τι να'ναι.. αφού κάποια τα ακυρώνουν ανάλογα με τον πόσο κόσμο έχει... Άσε που δεν έχεις και πολύ χρόνο στη διάθεσή σου.. Γυρνάνε σχετικά νωρίς. Η παραλία έχει αρμυρίκια και είναι η μόνη με φυσική σκιά. Η θάλασσα δε με τρέλανε αφού έχει μέσα κάτι μεγάλες πέτρες επίπεδες που γλιστράνε...
Λιβαδάκι πας με καραβάκι μετά τον Άγιο Νικόλαο.... Έχει δύο αρμυρίκια οπότε πάρε μαζί ομπρέλα γιατί κάηκες... Η θάλασσα επίσης απογοητευτική με κάτι μεγάλες στρογγυλές πέτρες που γλιστρούσαν επίσης.
Κάτεργο ωραία παραλία η μεγαλύτερη της Φολεγάνδρου. Πας με καραβάκι ή με τα πόδια από ένα σημείο που φτάνεις με το αυτοκίνητο αλλά είναι δύσκολο, περπατάς 20 λεπτά και μετά κατεβαίνεις κάτι βράχια σαν το κατσίκι... Δεν έχει σκιά.. Μου άρεσε πολύ μόνο που την πετύχαμε με κύμα και δεν την ευχαριστηθήκαμε ιδιαίτερα...

Πρωινό:
Rakentia
στη χώρα. Πάνω στο γκρεμό. Η θέα μοναδική. Chill out μουσική. Σάντουιτς ομελέτες και πολλά άλλα. Όσα δοκιμάσαμε υπέροχα. Το καλύτερο πρωινό ξύπνημα. Οι τιμές λίγο τσιμπημένες. Το βράδυ μάλλον γίνεται και μπαράκι αλλά δεν πήγαμε.
Φούρνος στη χώρα. Ρωτήστε για να τον βρείτε. Ντόπιες τυρόπιτες, κουλούρες κ.α.

Φαγητό:
Eva's Garden στη χώρα.
Το φαγητό ήταν ωραίο αλλά όχι τόσο φοβερό σε σχέση με τις τσιμπημένες τιμές. Όμως θα πήγαινα ξανά διότι το περιβάλλον είναι υπέροχο. Κήπος, βουκαμβίλιες, ηρεμία....
Το ασύγκριτο στη χώρα. Κυρίως ψητά κρέατα. Οικονομικό. Νόστιμο αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.
Ουζερί το γουπί στη χώρα. Δίπλα από το ασύγκριτο ένα πολύ μικρό μαγαζάκι που βγάζει 3-4 τραπεζάκια στη πλατεία.. Έχει μεζέδες κολοκυθοκεφτέδες, ρεβίθια, πίτες... Νόστιμα και οικονομικά.
Ζέφυρος Άνεμος στη χώρα Ψαροταβέρνα! Είναι λίγο απόμερα... Και δεν είχε πολύ κόσμο.. Μας την είχαν συστήσει και όντως τα ψάρια φρεσκότατα, σαλάτα αρμυρίκια τέλεια, ουζάκι... και οικονομική... Τη συστήνω και εγώ...

Γλυκό:
Πόστο Ζαχαροπλαστείο στη χώρα
Τα γλυκά του δεν μας άρεσαν καθόλου....
Ο Θείος στη χώρα παγωτό SUPER! To έχει ένας Ιταλός το φτιάχνουν μόνοι τους.. Δεν έχει πάντα τις ίδιες γεύσεις.. Και έφαγα ginger&cinnamon ΘΕΪΚΟ!!!

Ποτό:
Αστάρτη στη Χώρα.
Για ρακόμελα και έντεχνη κυρίως μουσική. Υπέροχη ανάμνηση. Οι παρέες του μαγαζιού κάθονται όπου βρουν λίγοι σε τραπεζάκια άλλοι στο πεζούλι της εκκλησίας, ο καθένας όπου βρει..ακούς μόνο γέλια και μελωδίες και κάποια από όλες αυτές τις παρέες σίγουρα θα τραγουδάει... Υπέροχα...
BaRaki στη Χώρα πάλι για ρακόμελα..
Πατητήρι στη Χώρα ωραία αυλή όταν πήγαμε εμείς δεν είχε και πολύ κόσμο ήταν ήσυχα και ευχάριστα... Εκεί μπορείτε να δοκιμάστε και παγωμένη ρακί.....
Bizz στη Χώρα Ωραία κοκτέιλ!!!!! Μουσική.... Swing Jazz House... Κάτι τέτοιο θυμάμαι να ηχεί στα αυτιά μου...

Ακόμα είναι πολύ ωραία εάν πετύχεις όπως εμείς το πανηγύρι του Ν.Ο... Εκεί καταλαβαίνεις πώς η ομορφιά της Ελλάδας, ένας υπέροχος ξάστερος ουρανός και η μελωδία του βιολιού μπορούν να κάνουν ξένους και ντόπιους να χορεύουν χέρι χέρι σχηματίζοντας ένα μεγάλο κύκλο μέχρι το πρωί...
 
Last edited:

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Με έχετε ψήσει πολύ να πάω φέτος σε συνδυασμό με την Μήλο. Ψάχνω δρομολόγια ήδη.
Έχει δοκιμάσει κανείς το πλοίο Αδαμάντιος Κοραής (zanteferries) για διαδρομή Πειραιάς - Φολέγανδρος;
Φαίνεται ότι κάνει την διαδρομή σε 7,5 περίπου έναντι των 11 που θέλει το Aqua Jewel (Nel Lines). Με μεταφορά αυτοκινήτου δεν υπάρχει άλλη από ότι έχω δει.
 

Marizoula

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου...από νυχτερινή ζωή τι έχει να πεί το νησί??και γενικά τι κόσμος πάει??Ευχαριστώωωω!!!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου...από νυχτερινή ζωή τι έχει να πεί το νησί??και γενικά τι κόσμος πάει??Ευχαριστώωωω!!!!
Να πας! Θα έχεις να θυμάσαι!
Νυχτερινή ζωή μέχρι τις 3 - 4 το πολύ. Λίγα και καλά μπαράκια με κορυφαία την Αστάρτη και το Μικρό κελάρι.
Προσαρμόζεσαι στο νησί, ακόμα και ξυνύχτης να είσαι... Μιλάω εκ πείρας.
Κόσμος καλός, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Οχι πιτσιρικαρία, πιο κοντά στα 30 και άνω.
 

christi_pvg

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου...από νυχτερινή ζωή τι έχει να πεί το νησί??και γενικά τι κόσμος πάει??Ευχαριστώωωω!!!!
Υπάρχει ένα κλαμπάκι που βαράει, αλλά εμείς δεν πήγαμε ποτέ.. Από κει και πέρα, μακρά τα καλύτερα κοκτέιλ που έχω πιει (ακόμα καλύτερα κι από γνωστά "κοκτεϊλόμπαρα") είναι το beez bar, το οποίο βρίσκεται και αυτό στη χώρα.. Καλά λόγια είχαμε ακούσει και για το wine bar αλλά δεν είχε κόσμο τις μέρες που πήγαμε εμείς οπότε δεν κάτσαμε, θα το δούμε φέτος! Μην περιμένεις τρελό πανικό από τη μεριά της διασκέδασης αλλά ούτε και ξενέρωμα! Εξαρτάται από τον κόσμο, το μαγαζί και τα άτομα που δουλεύουν και τα κέφια που θα χει ο καθένας, μπορεί δηλαδή από το χαβαλέ μιας παρέας να γίνει τρελό γλέντι μέχρι το πρωί, αλλά υπάρχει και πιθανότητα να πίνεις χαλαρά το ποτάκι σου χαζεύοντας την περατζάδα κι ακούγοντας μουσικούλα. Το νησί μαζεύει ακόμα τον καλό τουρισμό! Από ζευγάρια και μικρές παρέες μέχρι οικογένειες με παιδιά και σκυλιά! Αυτά! Ελπίζω να βοήθησα!!!:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom